Wood-Mizer na Ligna Messe v Hannoveru, 6. – 10. května 2013

2013-03-07, 06:53
Odpověď
Odpověď s citací
Wood-Mizer na Ligna Messe v Hannoveru, 6. – 10. května 2013

Wood-Mizer na Ligna Messe v Hannoveru, 6. – 10. května 2013

Wood-Mizer představí novou koncepci pro automatizované zpracování malých kmenůMoto letošní výstavy Ligna je: «Získat ze dřeva víc. INOVACE. EFEKTIVITA. ŘEŠENÍ».
Jako odpověď na tuto výzvu představí firma Wood-Mizer, která je známa jako lídr v oboru technologie úzkého pilového pásu, širokou škálu řešení pro efektivní, nenákladné a vysoce produktivní řezání dřeva.

INOVACE: Automatizované zpracování malých kmenů


Hlavní exponát ve stánku Wood-Mizer bude kompletně překonstruovaná SLP linka, která efektivně mění kmeny o malém průměru na řezivo, hlavně na materiál na palety. Nová koncepce SLP linky má vysoký stupeň automatizace omezující na polovinu potřebu pracovní síly. Celá linka je navržena pro obsluhu jen 2 nebo 3 pracovníky.
Malé kmeny o délce 1-3.6 m a průměru 10-40 cm jsou ukládány na skloněnou rampu, která je podává do linky sestávající ze tří pásových pil:
1) TVS – dvojitá svislá pila, která mění kmen na ze dvou stran opracovanou pryzmu
2) SHS – jednoduchá vodorovná pila, která z hranolu ořízne třetí stranu
3) HR500 – vícehlavá omítací pila, která mění v jednom průchodu ze tří stran opracovaný hranol na paletové řezivo.
Všechny pily jsou propojeny zařízením pro manipulaci s materiálem, jsou to tři druhy dopravníků: pásový, válečkový a řetězový. Upínání a systém polohování materiálu zajišťuje přesné řezy a odebírání odpadového materiálu. Všechny funkce linky jsou ovládány z centrálního ovládacího pultu, který je umístěn na začátku linky.
Na výstavě Ligna budou odborníci Wood-Mizer předvádět SLP linku v provozu a vysvětlovat možnosti různého uspořádání zařízení.

Efektivita: Pásové pily pro různě velké firmy


Přednosti pil Wood-Mizer mají své kořeny v technologii úzkého pilového pásu: šetří energii, protože používá menší motory a šetří dřevo, protože z každého kmene nadělá více řeziva a méně pilin.
Wood-Mizer představí širokou škálu svých pásových pil pro různé podnikatelské požadavky.
Nejjednodušší pila LT10 je všeobecně využívána farmáři a vlastníky nemovitostí, zatímco řada LT15 se dobře hodí pro počáteční úroveň podnikání. Na výstavě bude pila LT15 s elektromotorem a předřezem, bude také vybavena hoblovačkou/tvarovačkou MP100. Tato souprava se používá ve stavebních projektech pro výrobu hoblovaných trámů,tvarovaných hranolů a sruboviny.
Řada LT20 bude představena ve dvou verzích: klasická pila LT20 s elektromotorem a předřezem a stacionární LT20B na nízkém segmentovaném loži s dálkovým ovládáním. Tato verze je vhodná pro firmy střední velikosti, protože dálkové ovládání snižuje únavu operátora a zvedá celkovou produktivitu.
Slavné mobilní pily Wood-Mizer budou reprezentovány poloprofesionální řadou LT70 s diesel motorem 42 hp. Tento stroj je vybaven pásovnicemi pilového pásu o větším průměru, výkonným hydraulickým systémem pro zakládání kmene a poskytuje řezání vysokou rychlostí s minimální údržbou.
Pro producenty dřeva, kteří hledají řešení pro zvýšení produktivity, nabízí Wood-Mizer omítačku EG300 se dvěma pilovými kotouči, ovládacím panelem a lasery. Další předností EG300 je, že stroj lze snadno změnit na multirip (vícenásobné dělení materiálu) s pěti pilovými kotouči.
V posledních letech investoval Wood-Mizer nemalé úsilí do rozvoje strojů pro průmyslové zpracování dřeva vysokou rychlostí ve vícesměnném provozu, výsledkem je uvedení průmyslových pil WM3000 a WM3500. Na Ligně budou nové průmyslové pily předvedeny poprvé. Podrobné informace o těchto nových pilách budou zveřejněny jakmile budou k dispozici.

ŘEŠENÍ: Úzké pilové pásy


Jako jediný výrobce pil, který vyrábí své vlastní pilové pásy, představí Wood-Mizer celé spektrum řešení pilových pásů ve třech typových řadách: slavné DoubleHard, Stelitem opatřená ostří RazorTip a pilové pásy SilverTip. V současné době vyrábí firma pilové pásy v pěti profilech zubů pro různé druhy dřeva a v různých šířkách (32-75 mm) a tloušťkách (1-1.4 mm).
Wood-Mizer předvede širokou škálu ostřiček, založených na technologii CBN, od ekonomické BMS200 a profesionální BMS250 až po průmyslovou super rychlou ostřičku BMS500 určenou pro střediska Re-sharp. Budou také vystaveny čtyři verze šrankovníku, které uspokojí rozličné potřeby uživatelů, počínaje manuálním šrankovníkem BMT100 až po plně automatický šrankovník BMT300 s CNC ovládáním. Zvláštní pozornost byste měli věnovat novým šrankovníkům BMT200/250, které jsou vybaveny dvojitou klikou a mohou se provozovat manuálně nebo automaticky s ovládacím panelem a motorem pro posuv pilového pásu.

Takové inovativní řešení firmy Wood-Mizer umí ‘z dřeva vytěžit víc’: zvýšit efektivitu a konkurenceschopnost produkce řeziva.

Zveme vás k návštěvě stánku Wood-Mizer na volném prostranství Ligna Messe. Wood-Mizer pomáhá svým zákazníkům s volnými vstupenkami – zavolejte prosím na firmu Wood-Mizer CZ s.r.o. Klatovy, tel: 376 312 220 nebo 602 439 799.

Wood-Mizer CZ
Luby 91, 339 01 Klatovy
tel 376 312 220
fax 376 319 011
Web : www.woodmizer.cz
E-mail : woodmizer@woodmizer.cz

Wood-Mizer Moravia
Sovadinova 6, 690 02 Břeclav
tel/fax 519 322 443
Web : www.wood-mizer.net
E-mail : info@wood-mizer.net

Wood-Mizer Danubia
Hadovce 5, 94501 Komárno
tel +421 35 7 740 316
fax +421 35 7 740 326
Web : www.woodmizer.sk
E-mail : woodmizer@woodmizer.sk

Upozornění: Na tomto fóru jsou prezentovány názory návštěvníků stránek a provozovatel portálu DŘEVAŘI.CZ nepřebírá žádnou odpovědnost za prezentované názory a ani se s nimi neztotožňuje.