Vodorovná vícehlavá pila HR500 je ještě lepší

2013-01-22, 15:25
Odpověď
Odpověď s citací
Vodorovná vícehlavá pila HR500 je ještě lepší

Vodorovná vícehlavá pila HR500 je ještě lepší

Vodorovná vícehlavá pila HR500 je ještě lepší

Vodorovná vícehlavá pila HR500 je ještě lepší

Vodorovná vícehlavá pila HR500 je ještě lepší

Wood-Mizer informuje o zdokonalení konstrukce vodorovné pily HR500


Od roku 2007, kdy se vícehlavé stroje HR500 poprvé objevily na trhu, tyto pily osvědčily svou efektivitu a návratnost nákladů v mnoha dřevozpracujících výrobách.
Jak je známo, má HR500 od jedné do šesti řezných hlav, každá z nich je vybavena elektromotorem 11 kW. Hranol přichází do řezného mechanizmu poháněn dopravníkem s jemně stavitelnou rychlostí až do 20m/min. Každá řezná hlava se staví do určité výšky, takže jedním průchodem je hranol rozřezán na několik fošen předem nastavené tloušťky. Navíc je na řezné hlavě funkce nastavení naklápění hlavy až o 8o.
Díky těmto vlastnostem je HR500 schopna vyrábět nejen prkna na palety – což je hlavní úkol pily – ale také obklady, podlahový materiál s minimální tloušťkou 4 mm, plotovky, nábytkové prvky a šindele.

Novinky v konstrukci HR500


Wood-Mizer analyzoval zkušenosti, podněty a požadavky od těch podniků, které vícehlavé pily provozují. Pak výzkumné a vývojové oddělení navrhlo řešení ke zlepšení funkčnosti pily a kvality řezání, usnadnění údržby a zvýšení bezpečnosti.
Výsledkem bylo zavedení následujících zdokonalení do konstrukce HR500.
1)Posílení upínacího systému materiálu. To je důležité pro přesnost řezů. Standardně má každá hlava HR500 jednu horní kladku o průměru 200 nebo 300mm, která vyhoví pro většinu řezných aplikací. Pro řezání krátkých hranolů nebo materiálu, který je zkroucený a má silné vnitřní pnutí, doporučuje Wood-Mizer možnost se dvěmi kladkami pro každou hlavu, jednu před a jednu za pilovým pásem.
2)Byl uveden nový ventilový systém pro systém mazání pilového pásu a nyní je dodáván standardně. Všechny hlavy jsou připojeny k centrálnímu rozvodu, dříve byla zapotřebí nádoba na každé hlavě a ruční ventily, ty byly nahrazeny automatickým systémem, který otevře mazání pilového pásu když hlavy pracují a zavře systém mazání, když hlavy nepracují.
3)Největší úprava je u systému napínání pilového pásu, používá stejné modulární prvky jako další stroje v SLP systému. Nyní se provádí napínání pilových pásů ze stanice operátora centrálně pro všechny hlavy a parametry napnutí se během řezání udržují na stejné úrovni.

Ekonomický přínos


Hlavní předností vícehlavé HR500 je šance dramaticky zvýšit produktivitu díky zhotovení několika desek z hranolu při jednom průchodu. Uvažte, že náklady na lidskou práci se sníží: pokud je HR500 zabudována ve výrobní lince na zpracování malých kmenů, je materiál podáván do pily automaticky dopravníkem a je potřeba jen jednoho pracovníka k odebírání výrobků z pily.
Pro instalaci HR500 není třeba speciální základ. Použitý úzký pilový pás poskytuje vícenásobný užitek: zaprvé, tyto pilové pásy nejsou drahé; zadruhé, je snadné je naostřit; zatřetí, díky úzkému zářezu vyprodukuje pila z každého hranolu více desek a méně pilin. To znamená, že s HR500 se dřevozpracující podniky stanou konkurenceschopnější, protože kvalita a objem jejich produkce se vzroste.
Inovovaná vodorovná pila HR500 bude předvedena na veletrhu Ligna v Hannoveru (6. – 10. května 2013), kde bude instalována ve zpracování malých kmenů – kompletní nové lince s automatickým pohybem materiálu, což pomůže k omezení celkové lidské práce. K běhu této celé kompletní SLP linky jsou třeba jen 2 – 3 pracovníci, v závislosti na druhu řezání a délky materiálu.
Pily a pilové pásy Wood-Mizer budou vystavovány na veletrhu Ligna na volném prostranství vedle Haly 27.

Wood-Mizer CZ
Luby 91, 339 01 Klatovy
tel 376 312 220
fax 376 319 011
Web : www.woodmizer.cz
E-mail : woodmizer@woodmizer.cz

Wood-Mizer Moravia
Sovadinova 6, 690 02 Břeclav
tel/fax 519 322 443
Web : www.wood-mizer.net
E-mail : info@wood-mizer.net

Wood-Mizer Danubia
Hadovce 5, 94501 Komárno
tel +421 35 7 740 316
fax +421 35 7 740 326
Web : www.woodmizer.sk
E-mail : woodmizer@woodmizer.sk


Foto:
1. Čtyřhlavá HR500: každá řezná hlava je vybavena horní kladkou, aby spolehlivě přidržela hranol na dopravníku.
2. Volitelně je instalována větší horní kladka o průměru 300 mm.
3. Chlazení je dopravováno na pilový pás automaticky, když pila pracuje.
4. Hydraulické napínání pilového pásu se provádí centrálně ze stanice operátora a napnutí se během řezání udržuje.

Upozornění: Na tomto fóru jsou prezentovány názory návštěvníků stránek a provozovatel portálu DŘEVAŘI.CZ nepřebírá žádnou odpovědnost za prezentované názory a ani se s nimi neztotožňuje.