NEODSÁVEJ elektrickou energii,pouze piliny a prach

2013-01-09, 11:16
Odpověď
Odpověď s citací

NEODSÁVEJ elektrickou energii,pouze piliny a prach

Velkým strašákem výrobních provozů jsou provozní náklady. Zvyšování cen energii nutí provozy hledat jiné, nové řešení úspor při zanechání stejného výkonu. Společnost GreMi KLIMA vyvinula optimalizaci odsávání SMARTeye. Tento systém umí zajistit vysoký výkon a přitom šetři nejen cenu za elektrickou energii.
Systém SMARTeye nabízí řešení v úspoře provozních nákladu při odsávání pilin při obrábění dřeva.
V minulosti se při zapnutí odsávání i jednoho pracovního stroje, spustil plný výkon ventilátoru. My umíme optimalizovat tuto spotřebu prostřednictvím motorických klapek SMARTeye.
Systém SMARTeYe se v případě potřeby sám spustí, sám zastaví, nastaví otáčky odsávacího ventilátoru, kdy dochází k úspoře elektrické energie, bezpečně otevře a zavře motorické klapky v potrubí. Inteligentně reaguje na spuštění nebo přerušení provozu kteréhokoliv odsávaného stroje, změnu výrobní zátěže nebo jiné řídící parametry. Jednoduše funguje přesně tak, jak očekáváte a přitom o něm ani nevíte.

Už při 20% snížení otáček motoru ventilátoru,

DOKÁŽEME SNÍŽIT SPOTŘEBU MOTORU O 59% NOMINÁLNÍ HODNOTY PŘÍKONU.


Systém lze propojit s ostatními prvky odsávání. Dle potřeby provozu můžeme nastavit interval regenerace filtračních hadic, chod šnekových, rotačních podavačů a ostatních prvku odsávacího systému.Motorické klapky SMARTeye jsou vhodné jak pro nové, tak pro stávající provozy.

ŠETŘÍME ELEKTRICKOU ENERGII PŘI ZANECHÁNÍ DOSTATEČNÉHO VÝKONU


Regulační motorické klapky SMARTeye optimalizují odsávání pro potřebný aktuální výkon zapnutého pracovního stroje. Klapky SMARTeye pracuji plně automaticky. Při spuštění prvního dřevoobráběcího stroje se systém aktivuje a začíná pracovat, aniž vy o tom víte. Systém SMARTeye sám spustí a nastaví otáčky odsávacího ventilátoru. Otevře motorickou klapku v potrubí u používaného dřevoobráběcího stroje.
Po každém dalším zapnutí stroje, systém SMARTeye sám změní nastavení otáček ventilátorů a otevře motorickou klapku. V případě vypnutí dřevoobráběcího stroje se zavírají motorické klapky SMARTeye a sníží se otáčky/příkon odsávacího ventilátoru. Čímž dochází k úspoře nejen elektrické energie.
Po vypnutí posledního dřevoobráběcího stroje, systém SMARTeye vypíná odsávací ventilátor.
Po úplném doběhu odsávacího ventilátoru, uzavírá motorické klapky a spouští regeneraci filtračních hadic.

EXTRÉMNĚ JEDNODUCHÉ ROZŠÍŘENÍ


Motorické klapky SMARTEYE jsou zapojené v sítí, i když systém nemá centrální řídicí jednotku, umožňuje modifikaci nebo jednoduché rozšíření, bez nutnosti přeprogramování. Stačí pouze do systému zapojit další klapku SMARTEYE a spustit autokonfiguraci.
Síťová architektura navíc poskytuje vysoký stupeň stability. V případě výpadku (poruše nebo havárii) některé klapky, se systém zrekonfiguruje sám a nadále dokáže plnohodnotně fungovat.

VELKOU VÝHODOU JE:


- výrazné snížení spotřeby elektrické energie až o 59%
(regulace otáček ventilátoru systémem SMARTeye)
- eliminace prudkého nárůstu odběru proudu po započetí pracovní směny
(frekvenční měnič zajistí plynulý rozběh)
- snížení hlučnosti
(snížení otáček ventilátoru zajistí nižší hlučnost pracovního prostředí)
- snížení opotřebení ventilátoru, filtračního zařízení, potrubního systému a nákladu na vytápění
- optimalizované odsávání prodlouží výměnu intervalu filtračních hadic
- plně automatický, inteligentní a bezobslužný provoz odsávacího systému

VYMAKEJ SI SVOU KLAPKU aneb soutěž o 10 klapek SMARTeye ZDARMAVÝVOJ V OPTIMALIZACI ODSÁVÁNÍ


GreMi KLIMA je společnost živá, dynamická, myslící na vývoj a modernizaci. Díky týmu odborníku myslíme na zítřek. Proto také v optimalizaci odsávání pracujeme na nových možnostech a zdokonalení.
Jelikož zákazník je pro nás na prvním místě,
připravili jsme pro Vás možnost podílet se na vývoji klapky SMARTeye.
Označte, která z možnosti nástavby motorických klapek SMARTeye je pro Vás nejzajímavější anebo vložte svůj vlastní návrh.
Taktéž víme, že Váš čas je drahý a proto jednoho z vás obdarujeme max. 10 motorickými klapkami v hodnotě 37.000 Kč s nově zvolenou funkcí.

- internetový dohled
(ON-LINE kontrola chodu a vyhodnocení odsávacího systému)
- připojení na požární systém
(uzavření odsávacího systému/potrubí při vzniku požáru ve filtrační jednotce)
- automatické zapínaní osvětlení nad strojem
- uzamknutí stroje
(spuštění stroje pouze vyškoleným personálem: CNC, velkokapacitní formátovací pily, speciální stroje…)
- vlastní (navrhněte)…

Více informací o optimalizaci odsávání motorickou klapkou SMARTeye a produktech GreMi KLIMA naleznete na webových stránkách společnosti www.gremiklima.cz

GreMi KLIMA s.r.o.
Bratislavská 3691
010 01 Žilina
Tel.: 0917 839 748
mail: mitka@gremi.sk

Upozornění: Na tomto fóru jsou prezentovány názory návštěvníků stránek a provozovatel portálu DŘEVAŘI.CZ nepřebírá žádnou odpovědnost za prezentované názory a ani se s nimi neztotožňuje.