Ručná olepovačka ABS do malej dielne. Prosím o radu ako vyberať.

2010-09-23, 10:52
Odpověď

Ručná olepovačka ABS do malej dielne. Prosím o radu ako vyberať.

Dobrý deň,
mám malú prevádzku, pracujem sám a mesačne urobím 1-2 kuch.linky prípadne nejaké skrine, skrinky... Chcem vás požiadať o radu, akú olepovačku ABS hrán vybrať do takej dielne. Pozeral som malé ručné olepovačky ako miniprof, adamik, virutex či felder a pod. Bude mi to stačiť? Je dôležité aby olepovačka mala aj reguláciu teploty? Prípadne vás chcem poporosiť o nejaký konkrétny typ na základe vašich skúseností. Ďakujem...
2017-01-22, 11:10
Odpověď

RE: miny olepovacka a freza na abs-moze byť aj v jednom

> poprosím vas o radu do malej dielne, olepovačku a frezu, mohla byť
> aj v jednom
2012-09-30, 21:56
Odpověď

recenze na tecnomax Me 25

zdravím, nemáte někdo skušenosti s protíkáním roztaveného lepidla z tavné vaničky ?, mám olepovačku 6 měsíců a už podruhé jsem řešil problém s protíkáním lepidla přes ložisko na hnací řetěz nanášecího válečku, poprvé se to řešilo jako oprava v záruce a podruhé to zahráli na moji chybu že jsem málo mazal, při zaškolení nám tvrdili že musíme mazat po 8 hodinách provozu, pro jistotu jsme mazali co 6 hodin a stejně lepidlo proteklo přes ložisko pod vaničkou, jako záruku to neuznali a naučtovali mi 10 000.- za opravu, podle mně to nemají technicky dořešené, jediná věc co zabraňuje protékání lepidla je natlačená vazelina přes maznici, ta ale při zahřání vaničky zřídne a sama od sebe pomalu vytéka ze spodu na řetěz, technici tvrdí, že to tak je správně a ta unikající vazelina promazává řetěz co otáčí nanášecím válečkem, a to je ten problém, vazelina protéka a z vrchu se pomalu dostává roztavené lepidlo z vaničky, pom několika měsících se lepidlo postupně protlačuje dolů a nakonec ucpe samotnou maznici a už se pak nedá vazelina vtlačit přes maznici, máteli někdo podobnou skušenost prosím o váš názor, s pozdravem nespokojený stolař
2012-01-09, 13:42
Odpověď

miny olepovacka a freza na abs-moze byť aj v jednom

poprosím vas o radu do malej dielne, olepovačku a frezu, mohla byť aj v jednom
2011-12-15, 22:33
Odpověď

Ručná olepovačka ABS do malej dielne

Pekný deň želám ja mám ten istý problém ako kolega predo mnou, mám menšiu výrobu nábytku na mieru tak cca 4 vstavané skrine a nejaké 2 - 3 kuchyne do mesiaca cca a nemám olepovačku riešim to ako sa len dá ale už ju potrebujem lebo je to pre mňa zdĺhavé olepovať to bez nej.Bol som tento rok na výstave v BRNE a zaujala ma značka MINIPROF ,tak som tak po návrate sadol za internet a hľadal som niečo podobné ale samozrejme lacnejšie a našiel som značku HOLZMAN , BERNARDO len neviem či niekto ma skúsenosti z ktoroukoľvek z týchto značiek alebo podobných značiek ?Ďakujem.
2011-04-20, 00:26
Odpověď

mark

Ja by len upresnil (13.10.2010) čo si písal. SCM grup sa skladá z viacero značiek ako je napr. značka Homag. Najniššia rada je minimax a tecnomax je viššia rada od minimaxu a nie od SCM. (upresnenie: tecnomax kopíruje - vychádza z minimaxu. Vlastne tecnomax vylepšuje minimax - roby z vyšší konfortom) . Teraz k olepovačke. Minulí rok som našiel Virutex s označením PEB 150 TRC . (Myslím že ešte nie je na našom trhu - ešte som sa nepítal Centroglobu či bi boli ochotný ju dodať na slovensko) Je to v kategórií Felder - ForKa ECO a Miniprof - manual plus. Označenie u Virutexu - TRC je stôl keby si chcel mať s ručnej hraničky stacionárny stroj, s možnosťou hraniť z celej cievky. Pri Felderi a Miniprofe aj keď si vyrobíš stôl aby si mohol mať stacionárni musíš si vopred skrátiť z cievky (z hrany) potrebnú dĺžku a vkladať kus za kusom. Pre príklad pozri si túto stránku (http://virutex.com/edgebandergluepotstationaryportable-peb150-trc.aspx )aby si mi rozumel čo Felder a Miniprof neponúka ku svojím strojom. Hlavne ten červený popis. Parametre sú pri týchto troch olepovačkách podobné tak je to už len na Tebe či oslovíš Feldera, alebo podla kraja pre Miniprof. Pre Virutex by sa opítal v Centroglobe ( myslím že Centroglob je hlavný dovozca Virutexu)
2011-01-15, 14:58
Odpověď

Ručná olepovačka ABS do malej dielne. Prosím o radu ako vyberať.

žiadam na cenovú ponuku na túto olepovačku
2011-01-12, 19:01
Odpověď

Olepka

Není za co Michale. Jen doplním k mému níže napsanému příspěvku, že se na olepku domontovaly omezováky vzduchu a teď je to už v pořádku (na 0,5 se to vypne a mašina je teď i tišší). Škoda jen, že se to tam nedalo už zrovna a dolaďovalo se to až později. Tohle už mohli mít dodavatelé pořešené, protože technik mi říkal, že to dělají dost často. Tak proč to tam nadat rovnou. Investice cca 1000,- kč a vypadalo by to zas jinak. No co na to říct. Marek F.
2011-01-12, 08:51
Odpověď

RE: Olepka

první recenze na me25 kde se uvedou chyby děkuji
2010-10-13, 18:57
Odpověď

Olepka

Nazdar Rado,
nedávno jsem řešil taky novou olepku.
Sám udělám měsíčně o něco víc než ty, prostoru taky nikdy není nazbyt a nakonec jsem se rozhodl pro Tecnomax ME 25. Je to nižší řada od SCM a s výkonem a kvalitou opracování hrany jsem spokojený. Výhoda je u ní, že je dlouhá jen 2,76 a má jak kapovací pilku, frézu a cidliny, tak i leštící kartáče (což se mi líbilo) a chodí se do ní zepředu a tím pádem může být příražená o něco blíž ke stěně. Nevýhodou je, že v důsledku tak krátké mašiny má jen jednu kapovací jednotku, a tak kratší dílce jak cca 200 mm nestihne na konci začistit pilkou, ale musíš to udělat ručně. Další nevýhodou je, že radiusové cidliny mají ofuk na odfouknutí hrany a nedá se to na 0,5 vypnout. (A bere to opravdu hodně vzduchu.) Mně osobně se občas stává, že někdy, když dám dva dlouhé dílce (nad 1500 mm), tak se při druhém dílci olepka stopne z nedostatku tlaku (má to nějakou ochranu) - v důsledku toho se pilka zařízne do hrany. Možnost, jak to odstranit, je buď dát na ten ofuk omezováky vzduchu nebo dát výkonější kompresor. Sám mám orlík PKS 245/100 a myslel si, že to bude v klidu, bohužel ne vždy to chuděra stíhá. Zítra by mi to měli přijet pořešit, tak uvidíme zda dáme ty omezováky nebo silnější kompresor. Jinak mě stála olepka 260000,- kč bez daně. Jen pro některé rýpaly nejsem žádný prodejce strojů ani zarytý zastánce konkrétní značky, ale pouze tu píšu vlastní zkušenosti s konkrétní olepkou. Sám jsem sháněl recenze a zkušenosti ostatních a až tak moc jsem toho nesehnal. Samotní prodejci ti to budou všichni vychvalovat, že samozřejmě ta jejich je ta top a o případných nedostatcích decentně pomlčí. Tak snad ti moje zkušenosti k něčemu budou. Marek F.
2010-09-24, 18:35
Odpověď

Olepovačka hrán

Vážený priateľ,
je mnoho variánt olepovačiek, ktoré sú považované za hobby alebo poloprofi v nižších cenových reláciách. V príncípe všetky olepovačky tejto rady sú rovnaké a je úplne jedno akého si vyberiete výrobcu. Pri výbere sa môžete riadiť nielen cenou, ale aj ako Vám budú poskytnuté iné služby ako sú servis, p.oradenstvo atď. Naša spoločnosť bude v dňoch 5.-8.10.2010 na výstave v Nitre vystavovať aj olepovačky hrán a radi Vám poradíme, ukážeme rôzne možnosti.
S pozdravom
Molitoris Martin - konateľ spoločnosti

Upozornění: Na tomto fóru jsou prezentovány názory návštěvníků stránek a provozovatel portálu DŘEVAŘI.CZ nepřebírá žádnou odpovědnost za prezentované názory a ani se s nimi neztotožňuje.