Stolní pila Wood-Mizer MS750 pro profesionální formátování desek a řezání dřeva

Společnost Wood-Mizer rozšiřuje svůj sortiment dřevoobráběcích strojů o pokročilou pilu na desky pro řezání různých desek, dřevěných tabulí a masivního dřevěného materiálu. Model MS750 je vybaven robustní řeznou jednotkou z litiny, drážkovacím pilovým kotoučem a hliníkovým posuvným stolem. Stroj byl vyvinut pro truhlářské dílny a výrobce nábytku, kteří neustále hledají efektivnější způsoby přesného formátování a řezání různých dřevěných materiálů.
Stolní pilu MS750 navrhli evropští inženýři na základě znalostí a zkušeností tesařů a truhlářů, kteří denně používají různé typy tabulových a formátovacích pil. Základem stroje je integrovaná litinová řezací jednotka s hlavním motorem o výkonu 6 kW a samostatným motorem o výkonu 0,75 kW pro podřezávání. Praktický hliníkový posuvný stůl o délce 3010 mm a maximální šířce podélného řezu 1300 mm umožňuje provádět všechny standardní operace při řezání plnorozměrových desek.Řezací jednotka je umístěna na dvou litinových kluzácích v ocelovém tělese stroje, což umožňuje přesné nastavení výšky a úhlu řezu. Konstrukce řezací jednotky je založena na krátkém hlavním vřetenu a řemenovém náhonu. Výměna pilového kotouče o maximálním průměru 400 mm je rychlá a pohodlná díky beznástrojovému montážnímu systému "Rapid".

Stolní pila MS750 s masivním ocelovým tělem je vysoce tuhá a odolná proti vibracím a deformacím. Systém posuvného stolu je trvale připevněn k tělu stroje pomocí čtyř svorníků, což umožňuje stabilní provoz a zachování geometrie řezu.

Litinový pracovní stůl je upevněn na čtyřech podpěrách pro snadné seřízení proti hliníkovému posuvnému stolu. Ve spodní části ocelového korpusu je mechanismus pro vyrovnání stroje a instalaci ukotvení.

Litina použitá k výrobě stroje Wood-Mizer MS750 je vyrobena a obráběná v Evropě. Je to ideální materiál pro stavbu pracovních stolů, řezných jednotek a dalších prvků dřevoobráběcích strojů. Zvyšuje stabilitu a tuhost konstrukce a odolnost proti vibracím při provozu.
Konstrukce posuvného stolu je usazena na vysoce tuhém vícekomorovém eloxovaném profilu. Stůl je stabilizován dvanácti excentrickými vodicími válečky. Stůl se pohybuje na čtyřech mimořádně tvrdých ocelových tyčích, přičemž pátá přídavná tyč zpevňuje konstrukci zvenčí a poskytuje uchycení pro křížové pravítko. Na posuvné dráze jsou instalovány unikátní kryty a smetáčky, které ji zabezpečují před pilinami a nečistotami.

Přesné měření šířky a délky řezu je možné pomocí elektronických čteček namontovaných na svislých a vodorovných pravítkách. Čtečky umožňují velmi přesné a konzistentní řezání a formátování materiálu; navíc jsou vybaveny funkcí absolutního měření.

Z ovládacího panelu stolní pily MS750 má obsluha přístup ke spínači hlavního pilového kotouče (přístupnému také z panelu odřezávání umístěného na okraji stolu vedle ruky obsluhy), ke spínači drážkovacího kotouče, k ovládání pomalého/rychlého posuvu stolu, ke spínači pro elektrické nastavení výšky řezu a sklonu pilového kotouče, LED kontrolkám indikujícím pracovní rychlost a k tlačítku nouzového zastavení.

Pro zvýšení bezpečnosti obsluhy je pila MS750 vybavena centrálním štítem pilového kotouče z vysoce odolného plastu, válečky pro podávání materiálu a mechanismem pro nastavení výšky s malým tlumičem nárazů. Ochranný kryt chrání i při práci s pilovým kotoučem nakloněným pod úhlem 45 stupňů.

Pro účinné odstraňování pilin jsou k dispozici dva odsávací otvory - první je široký 125 mm a je umístěn přímo v řezací jednotce, druhý je široký 80 mm a je umístěn na rameni štítu. Pro zvýšení výkonu u všech dřevoobráběcích strojů se doporučuje používat speciální systém pro sběr prachu Wood-Mizer MES.

Wood-Mizer MS750 je vyráběn výhradně z prvotřídních materiálů a komponentů v evropských továrnách - originální konstrukce a moderní výrobní proces zaručují bezproblémový provoz po mnoho let.

Pro nejvyšší účinnost a nejlepší výkon při řezání různých panelů, MDF desek, dřevěných desek a desek z masivu si vyberte ten správný pilový kotouč z katalogu Wood-Mizer TOOLS.
Katalog nabízí široký výběr profesionálních pilových kotoučů na formátování a dělení desek, rozřezávání masivního dřeva a příčné řezání, které dokonale doplňují sortiment dřevoobrábění.

Více informací o stolní pile MS750 a dalších produktech řady dřevoobráběcích strojů naleznete na oficiálních webových stránkách, nebo se obraťte na svého místního obchodního zástupce.

Wood-Mizer CZ s.r.o.
Za Kasárny 946
339 01 Klatovy IV
tel +420 37 631 22 20
woodmizer@woodmizer.cz
https://woodmizer.cz

Wood-Mizer Danubia s.r.o.
Hadovce 5, 945 01 Komárno
tel: +421 918 565 781
obchod@woodmizer.sk
www.woodmizer.skPříspěvky autora Wood-Mizer CZ s.r.o.
Mohlo by Vás zajímat
DREVARI.SK, s.r.o.
DREVARI.SK, s.r.o.