Wood-Mizer rozšiřuje svou Dřevoobráběcí řadu vysoce funkční stolní pilou MS500

Tento profesionální nástroj je výsledkem spolupráce evropských inženýrů a zkušených truhlářů. Byl vyvinut tak, aby odpovídal každodenním potřebám malé a střední truhlářské dílny a umožňoval efektivní řezání různých druhů dřevěných desek.

Stolní pila Wood-Mizer MS500 je vybavena účinnou řezací jednotkou krytou v litinovém těle, drážkovacím kotoučem a posuvným stolem postaveným na vodicích válečcích, což je zajímavá alternativa k větším deskovým pilám s celorozměrovými posuvnými hliníkovými stoly. Pila MS500 je ideální pro řezání středně velkých fragmentů nábytkové desky; pro řezání plnorozměrových desek se však doporučuje použít deskovou pilu Wood-Mizer MS750.

MS500 je kompaktní stroj se snadným nastavením řezných parametrů, u kterého se výška a úhel hlavního kotouče nastavují ručními kolečky s měřidly pro přesné odečítání. Přesná šířka a délka řezu se odečítá pomocí analogových ukazatelů s lupou podél souběžných a kolmých vodicích válečků. Je možné jejich nahrazení elektronickými snímači pro velmi přesné měření s přesností až 0,1 mm.

Stolní pila MS500 je vybavena kvalitním posuvným mechanismem pracujícím v souběžném a kolmém směru pro snadné polohování materiálu na pracovním stole a efektivní řezání. Pomocný stůl založený na osvědčených řešeních zvyšuje stabilitu při práci s náročným materiálem.Podřezávací kotouč, známý také jako "rýtko", je řešení převzaté z plnoformátových deskových pil, které umožňuje úhledné a přesné řezání materiálu. Pro výměnu hlavního pilového kotouče nebo demontáž podřezávacího kotouče stačí odšroubovat horní kryt a otevřít malou magnetickou desku, aby byl přístupný systém rychlé instalace hlavního kotouče. Výška podřezávacího kotouče je nastavitelná, a pokud jej nepotřebujete, lze jej pohodlně spustit dolů.

Srdcem stroje MS500 je pilový kotouč o maximálním průměru 400 mm pracující při 3500 nebo 4500 otáčkách za minutu, které lze nastavit ručně přepnutím hnacího řemene mezi řemenicemi na vřetenu. Pro řezání MDF desky se doporučuje pracovat při 3500 ot/min a použít podřezávací kotouč, pro řezání masivního dřeva při 4500 ot/min a bez podřezávání.

Stolní pila MS500 se dodává s továrně nastaveným pracovním stolem, i když existuje možnost individuálního doladění nastavení. Hlavní pilový kotouč poháněný motorem o výkonu 6 kW a zářezový pilový kotouč s motorem o výkonu 0,75 kW jsou usazeny v litinovém řezacím uskupení, které se může pohybovat nahoru pro nastavení výšky nebo naklápět pro změnu úhlu řezu (0-45 stupňů). Litinový pracovní stůl spočívá na čtyřech šroubech, které umožňují přesné vyrovnání.

Litina používaná k výrobě pracovních stolů a řezacích jednotek u dřevoobráběcích strojů pochází výhradně od renomovaných dodavatelů. Litina používaná při výrobě modelu MS500 je vytvořena a obrobena evropskými výrobními firmami. Je nejstabilnější a nejodolnější pro těžkou práci, což umožňuje zvýšenou odolnost proti deformacím a vibracím.

Účinné odstraňování pilin a třísek umožňuje hlavní 125 mm vývod umístěný přímo na řezací jednotce a další 100 mm vývod na rameni krytu pilového kotouče. Pro dosažení nejlepšího výkonu stolní pily MS500 se doporučuje její spojení s jedním ze systémů pro odsávání prachu Wood-Mizer MES.

Pro bezpečnou a pohodlnou práci je stolní pila MS500 vybavena bezpečnostním štítem hlavního pilového kotouče s připevněnými kolečky pro snadné podávání materiálu a zvedacím mechanismem. Bezpečnostní štít také umožňuje efektivní řezání pod úhlem 45 stupňů.

Panel operátora obsahuje hlavní vypínač pilového kotouče, vypínač podřezávacího vřetena, kontrolku otáček motoru a tlačítko nouzového zastavení.

Stolní pila MS500 byla navržena evropskými inženýry a je vyráběna výhradně z kvalitních materiálů v evropských továrnách. Originální technická konstrukce a moderní výrobní proces zaručují bezporuchový provoz po mnoho let.

Pro efektivní a účinné řezání všech druhů nábytkových desek, dřevěných desek nebo masivního dřeva doporučujeme zvolit vhodný pilový kotouč z katalogu Wood-Mizer TOOLS. Široká nabídka kotoučových pil a zářezových kotoučů skvěle doplňuje dřevoobráběcí stroje vyvinuté pro výrobu hotových výrobků ze dřeva.

Pro více informací kontaktujte prosím svého místního obchodního zástupce Wood-Mizer.

Wood-Mizer CZ s.r.o.
Za Kasárny 946
339 01 Klatovy IV
tel +420 37 631 22 20
woodmizer@woodmizer.cz
https://woodmizer.cz

Wood-Mizer Danubia s.r.o.
Hadovce 5, 945 01 Komárno
tel: +421 918 565 781
obchod@woodmizer.sk
www.woodmizer.skPříspěvky autora Wood-Mizer CZ s.r.o.
Mohlo by Vás zajímat
DREVARI.SK, s.r.o.
DREVARI.SK, s.r.o.