Rosteme díky inovaci

Firma Störi Mantel s.r.o. získala patent na unikátní technologii, která zásadně snižuje spotřebu energie při sbíjení palet.

Dovolujeme si vás s potěšením informovat, že výsledky našeho vývoje a výzkumu v oblasti ­­­­­­­­­­­­­­­­nové generace sbíjecích automatů na výrobu palet byly uznány i Evropským patentovým úřadem, který udělil dne 08.01. 2020 patent č. EP2563557 na naše výrobky: Sbíjecí automat.
Celosvětový patent? Spousty zjednodušení pro naše zákazníky!Celosvětový patent? Spousty zjednodušení pro naše zákazníky!
BenefityBenefity

Nová patentovaná technologie mění zažité způsoby výroby paletEuropalety jsou v současné době nejpoužívanějším typem vratných přepravních palet v Evropě.
Jejich využitelnost při přepravě zboží a materiálů je doslova nevyčerpatelná. V poslední době se téma výroby Europalet dostává stále více do popředí a začíná se diskutovat i v kruzích mimo dřevařský obor.
Tento trend však není překvapivý.

Dostupné statistiky ve výrobě Europalet z posledních let totiž ukazují každoroční nárust výroby těchto unikátních prostředků na přepravu, které sjednotili trh. Výroba Europalet navíc podléhá přísným normám, které znamenají záruku nezpochybnitelné kvality.

V následujícím odstavci představujeme možnosti sbíjení dalších typů a rozměrů standardizovaných i nestandardizovaných typů palet, a to jak čtyřcestných, tak i dvoucestných.

Patentovaný systém s využitím elektro-mechanického systému ke sbíjení palet od Česko-Švýcarské firmy Störi Mantel je dalším příspěvkem pro moderní a praktické sbíjení palet.
Díky speciálnímu elektro-mechanickému pohonu je odstraněn hydraulický agregát a je dosahováno nižší energetické náročnosti.
To je dosaženo důmyslným systémem, kdy se servomotory roztáčí pouze při zatláčení hřebíků tzn. neběží stále a energetická úspora je tím pádem značná. Princip aktuátoru vychází z převodu rotačního pohybu na lineární.
Lineární pohyb zajišťuje píst ve spojení s kuličkovým šroubem.

Výhody tohoto patentovaného řešení jsou zřejmé. Nemusíte si dělat starosti s uniklým olejem, když se vám poruší hydraulický obvod a následná ekologická likvidace. U hydrauliky je nutná častá kontrola tlaků, těsností a teploty oleje, přičemž je většinou každý rok nutná výměna hydraulického oleje.
Tento systém je také dosti hlučný, neekologický a energeticky náročný, protože při zapnutí běží stále motory hydraulického agregátu, které mají výkon až 9 kW.
Samozřejmě velmi důležitá je také bezpečnost a odstranění manipulace s oleji a jejich skladování.
Odpadá tak náročná údržba a častá výměna olejové náplně.

Patentovaná technologie je na sbíjecím automatu na první pohled dobře vidět. Díky dvěma lineárním aktuátorům, podtrhuje moderní a atraktivní design. Díky speciálně vyvinutému řešení je sbíjecí automat pro výrobu palet efektivnější s nejnižším příkonem ve své třídě a to jen (1,2 kW/h).

Použitím elektro-mechanických aktuátorů se servomotorem dosahuje sbíjecí automat přesnosti zatláčení hřebíků ± 0,1mm. Rychlost a dynamiku elektro-mechanických aktuátorů je možné nastavit na dotykovém display ovládacího softwaru stroje. Velikost zdvihu elektro-mechanických aktuátoru je možno nastavit pro každý elektromechanický aktuátor zvlášť, i když jsou na pístnicích spojeny lisovacím mostem. Tato možnost nastavení umožňuje zatlačit hřebíky pod mostem do různé hloubky při jednom zdvihu. Obsluha zadává potřebné příkazy pomocí dotykové obrazovky.
Ovládací program v domácím jazyce napomáhá obsluze, jak správně postupovat při jednotlivých úkonech. Řídicí systém stroje umožňuje v základní výbavě uložit až 40 programů sbíjení palet.

Náklady za energie patří v každé firmě k těm zásadním. Věnujte proto úsilí analýze spotřeby jednotlivých energií v reálném čase. Díky tomu odhalíte odběry a zamezíte zbytečnému plýtvání. Celkový potenciál úspor v nákupu nového stroje spočívá v pozornosti jeho energetickým štítkům, které udávají informace o spotřebě energie. U nejpoužívanějších strojů se vyplatí investovat do nejekonomičtější třídy. Přehledný graf informuje o ušetřených nákladech při využití patentovaného řešení. Kde již v jednosměnném provozu jsou zřejmé nemalé úspory oproti konvekčnímu řešení.


Pokračování článku a další informace zde:


Rosteme-diky-inovaci-Stori-Mantel.docx


Bližší informace

Störi Mantel s.r.o.
Průmyslový areál (Tesla), U Trati 2620
756 61 Rožnov pod Radhoštěm
Česká republika

Telefon +420 607 104 014
E-mail j.zacal@stoerimantel.com
Internet www.stoerimantel.com


Příspěvky autora Störi Mantel s.r.o.
 • SPOJUJEME NAŠE 2 TECHNOLOGIE, pro maximalizaci Vaší výrobní kapacity!

  Jak uspořit čas, maximalizovat výrobní kapacitu a ulehčit si těžkou fyzickou práci? Tato prvotní myšlenka nás dovedla ke spojení našich dvou technologií – krátící pily a vakuového manipulátoru.
 • Jakou pilu vybrat? A jak s ní efektivně pracovat?

  Jaké výhody přináší pila dlouhého řezu oproti bežně zavedeným způsobům rozmítání? Náš dřevařský technolog Jarda pro Vás shrnul odpovědi na tyto a mnohé další otázky, které nám zasíláte k nejpopulárnější pile FLS.
 • Krátící pila, jak ji neznáte: VIDEO vychytávky, tipy a triky přímo od našich kluků z výroby!

  Skrze těchto pár minut Vám rádi představíme vychytávky, tipy a triky přímo od našich kluků, kteří stroje vyrábí a programují.
 • Rosteme díky inovaci

  Firma Störi Mantel s.r.o. získala patent na unikátní technologii, která zásadně snižuje spotřebu energie při sbíjení palet. Dovolujeme si vás s potěšením informovat, že výsledky našeho vývoje a výzkumu v oblasti ­­­­­­­­­­­­­­­­nové generace sbíjecích automatů na výrobu palet byly uznány i Evropským patentovým úřadem, který udělil dne 08.01. 2020 patent č. EP2563557 na naše výrobky: Sbíjecí automat.
 • Rozmítací pila, která splňuje stanovené cíle: zaručená bezpečnost, hospodárnější výroba, výtěznost

  Řezaný materiál, volně usazený na pracovním stole, je podélně rozřezáván posuvným pilovým kotoučem. Kde bude veden požadovaný řez je přesně zobrazeno laserovým paprskem. Po skončení řezu se pilový kotouč zasouvá pod pracní stůl pily a přejíždí do výchozí polohy. Zadní podélný doraz přesouvá řezaný materiál na novou hodnotu šířky řezu
Mohlo by Vás zajímat
DREVARI.SK, s.r.o.
DREVARI.SK, s.r.o.