KAHL - Peletovací lisy na výrobu drevených pelet a krmných směsí

Peletovací lis je zařízení, které přeměňuje sypké suroviny (krmné směsi, piliny, sláma) na granule neboli pelety.


Po zpracování ingredience neztrácejí nutriční hodnotu, ale naopak se zlepšuje.

Jaký byl účel peletovacího lisu?

V roce 1930 se v jedné z pil v USA ukázalo, že při lisování dřeva piliny vylučovaly lepkavou látku zvanou lignin. Stlačené piliny a další odpad ze dřevařského průmyslu emitovaly během spalování mnohem více tepla a jejich skladování bylo pohodlné. Tehdy se objevila myšlenka na vytvoření granulačního lisu, který by zpracovával odpad na efektivní biopalivo, které by nevypouštělo toxické a chemické prvky do atmosféry. Na začátku myšlenka nebyla brána vážně kvůli nízkým nákladům na plynové zařízení, ale v průběhu let a změnám cen plynu se pelety a kotle na pelety začaly šířit rychlostí světla.

Zemědělci také začali věnovat pozornost peletování pomocí lisů.
S pomocí tohoto zařízení bylo možné vytvořit krmné granule, které zvíře muselo jíst celé, aniž by si vybralo oblíbené ingredience, čímž z něj získalo všechny potřebné nutriční hodnoty. Důležitou výhodou je snazší skladování a přeprava takového krmiva a možnost výroby granulí nejen pro zvířata, ale také pro drůbež.


Výroba krmných směsí


Ve fázi lisování je sypký materiál vystaven vysokým teplotám a silnému lisování, v důsledku čehož se složité chemikálie rozkládají na jednodušší. Například se škrob rozkládá na jednoduché cukry, které se lépe a rychleji vstřebávají. Kromě těchto výhod je také vidět, že směs je podrobena dekontaminační fázi, odstraněny jsou patogenní mikroorganismy, které způsobují střevní infekci. Po naplnění do násypky se směs rovnoměrně přivádí do lisovací části granulátoru, konkrétně do rotační formy a pohyblivých válců. Pak zhutněná směs opouští průchozí kanály. Délka granulátu je řízena speciálním řezacím nožem nainstalovaným v granulátoru a průměr - díky různým otvorům v matrici.
Peletovací lisy Kahl umožní vytvářet různě velké granule podle přání spotřebitelů.

Pokud si koupíte peletovací zařízení KAHL, zaručujeme, že zvířata dostanou ingredience, které byly naloženy do násypky. Můžete si také být jisti kvalitou surovin. Kromě toho se nákup lisu na pelety vyplatí velmi rychle kvůli vysoké poptávce po hotovém produktu. Navíc lze optimalizovat krmivo dle potřeb. Naši specialisté vyrábějí peletovací lisy KAHL, které jsou plně přizpůsobeny tržním podmínkám. Konkrétně se jedná o stroje s nízkou spotřebou energie, efektivní, univerzální a levné. Nejedná se pouze o slova, protože náš sortiment zahrnuje modely s hnacím motorem 15-30/1500 až 2 x 160-200/1500 kW/min. Zařízení si můžete vždy vybrat podle velikosti. Nabízíme kompaktní modely, které se vejdou na běžný stůl a snadno se přepravují.

U nás můžete zakoupit také pásové sušárny a chladiče pro granule a pelety.

BRATISLAVA
Cukrová 14, Bratislava
Slovenská republika
Tel.: +421-2-52 93 28 91
bratislava@vekamaf.com


PRAHA
Klapkova 731/34, 182 00 Praha
Česká republika
Tel: + 420 284 690 881
praha@vekamaf.com


Příspěvky autora Vekamaf
Mohlo by Vás zajímat
 • Drevené obklady nie sú len výsadou chatiek a zrubov - takto si pomocou nich vyčarujete moderný domov

  Aj keď je drevo materiálom nachádzajúcim sa v každej domácnosti, drevené obklady si stále spájame s prázdninovými chatkami, a tak v súčasnosti skôr dávame v domácnostiach prednosť buď klasickým maľovkám, tapetám alebo kamenným obkladom.
 • Základné rozdelenie druhov dreva. Viete, ktorý sa na čo využíva?

  Drevo hrá nezastupiteľnú úlohu v rôznych oblastiach činnosti človeka. Okrem umenia sa tie využíva aj v stavebníctve alebo nábytkárstve, a tak neexistuje snáď jediná domácnosť bez jediného kusu z dreva.
 • Potřebujete pomoc s výběrem hadice k odsávání odpadu při obrábění dřeva?

  Výběr hadic je velmi široký a mnohdy v nepřeberném množství hadic si člověk nad výběrem dlouho láme hlavu. Abychom vám usnadnili výběr, tak jsme sepsali nejvíce využívané odsávací hadice, které jsou odolné proti abrazivu, tedy hadice vhodné právě k odsávání pilin, hoblin, třísek či jiného odpadu vnikajícího při obrábějí dřeva.
 • Potrebujete pomoc pri výbere hadice na odsávanie odpadu vznikajúceho pri obrábaní dreva?

  Výber hadíc je veľmi široký a človek si často nad výberom láme hlavu. Aby sme vám v neprebernom množstve hadíc uľahčili výber, prinášame zoznam najčastejšie používaných odsávacích hadíc, ktoré sú odolné proti abrazívnym materiálom a vhodné na odsávanie pilín, hoblín, triesok či iného odpadu vznikajúceho pri obrábaní dreva.
 • Píly sa už synovia neboja. Naopak, priťahuje ich

  Jediným drevom, o ktoré na Slovensku nepanuje veľký boj, je piliarsky buk na kvalitnejší masívny nábytok. Buk je totiž v tunajších lesoch najrozšírenejšou drevinou. Na listnaté drevo je však na Slovensku iba zopár menších píl, a tak lesníci aj kvalitnejšie bukové drevo predávajú často iba do papierní či teplární. To by sa pritom dalo popíliť na dosky na postele či stoličky.
DREVARI.SK, s.r.o.
DREVARI.SK, s.r.o.