Wood-Mizer představuje pilu LT15CLASSIC WIDE pro větší kmeny a širší prkna

Wood-Mizer uvádí na trh nový model pily schopný řezat kmeny o průměru až 90cm.


S nově uváděnou pilou Wood-Mizer LT15CLASSIC WIDE budou nyní zákazníci schopni řezat kmeny o průměru až 90cm a vyrábět prkna široká až 83cm s jednoduchým, robustním a dostupným strojem. Řezná délka modelu LT15CLASSIC WIDE se nastavuje na požadovanou velikost přidáváním modulových sekcí lože.

"Od uvedení pily LT15 v roce 1997 je tato pila nejlépe prodávaným Wood-Mizer modelem všude po světě,” říká Krzysztof Kropidlowski, obchodní ředitel Wood-Mizer Industries, Polsko. “Zjistili jsme, že podstatná část majitelů pil LT15 čelí potřebě řezat větší kmeny. S novou pilou LT15CLASSIC WIDE mohou řezat objemnější kmeny mnohem snadněji a obvyklým způsobem".

Velké kmeny se často vyskytují jako odpad při městské údržbě zeleně. Na řadě trhů se takové dřevo prodává laciněji, protože ne každá pila je umí zpracovat. Navíc, někdy dřevo z takových velkých kmenů má jedinečnou kresbu, je proto atraktivní pro špičkovou truhlářskou a stolařskou produkci. Všechny tyto věci vytvářejí různé cesty jak s pomocí LT15CLASSIC WIDE z pořezání velkého kmene co nejlépe a nejvíce vytěžit.

"Pila LT15CLASSIC WIDE byla velice úspěšná v USA, Africe i v Asii, takže věříme, že bude také velkým přínosem evropské výrobní řady. Veškeré vybavení a volitelné možnosti pily LT15 jsou k dispozici i pro LT15CLASSIC WIDE," říká pan Kropidlowski.

První prezentace pily LT15CLASSIC WIDE v Evropě proběhla na veletrhu LIGNA 2019 v Německu, kde se nová pila setkala s velkým zájmem. Pro bližší informace kontaktujte svého místního zástupce .VÝKONOVÉ PARAMETRY LT15CLASSIC WIDE


Max. velikost kmene:
Průměr 90cm
x 5,2m (2 segmenty, každý 2,7m)
x 5,4m (3 segmenty, každý 1,95m)
Max šířka řezu 90cm
Max šířka hranolu 83cm

Výběr motoru:
Elektromotor 11 kW
Benzínový 25HP
Benzínový 19HP


Wood-Mizer CZ
Luby 91, 339 01 Klatovy
tel 376 312 220
fax 376 319 011
woodmizer@woodmizer.cz
www.woodmizer.cz

Wood-Mizer Danubia
Hadovce 5, 94501 Komárno
tel +421 35 7 740 316
fax +421 35 7 740 326
woodmizer@woodmizer.sk
www.woodmizer.sk


Příspěvky autora Wood-Mizer CZ s.r.o.
Mohlo by Vás zajímat
 • Priame obchodné zastúpenie Remmers už aj na Slovensku

  Náterové systémy od nemeckého výrobcu farieb a lakov Remmers sú vo svete povrchovej úpravy dreva zvučnou a spoľahlivou značkou, na ktorej pozadí stojí silný rodinný podnik. Ani pre slovenských spracovateľov dreva nie sú nátery od tohto overeného producenta so sídlom v severonemeckom Löningene žiadnou neznámou.
 • Kartáčovací stroj KUSING K2 – 600e

  Firma KUSING predstavuje nový kartáčovací stroj K2-600es maximálnou šírkou obrábania 1200mm a elektrickým zdvihom oboch hriadeľov.
 • Inovácie a inšpirácie: S ADLERom budete na budúcnosť pripravení

  Naše srdce bije pre drevo a pre všetkých drevospracovateľov. Rakúski experti v oblasti zušľachtenia a povrchovej úpravy dreva presne vedia, čo potrebujú stolári, aby mohli s tými najlepšími prostriedkami čeliť výzvam budúcnosti: Sú nimi inovatívne technológie, efektívne povrchové systémy a inšpiratívne možnosti stvárnenia. Na odbornom veľtrhu Holz- Handwerk v Norimbergu ADLER odprezentuje najnovšie smery pre spracovateľov dreva.
 • Na medzinárodnom veľtrhu Frontale 2018 ADLER predvedie samoliečebnú povrchovú úpravu okien

  Odborný medzinárodný veľtrh Fensterbau Frontale v Norimbergu každé dva roky prináša novinky zo sveta inovácií a technológií budúcnosti. Predstavujeme vám jednu z hlavných hviezd v pomyselnom svetle reflektorov tohtoročnej výstavy: Aquawood InterCare SH, prvá samoliečebná povrchová úprava okien od rakúskeho výrobcu lakov ADLER.
 • Krycie lakovanie pestrofarebných odtieňov – efektívne, jednoducho a so širokými možnosťami modifikácie

  K dnešným trendom v oblasti interiérového nábytku patrí rozsiahle využívanie plôch v rôznych krycích farbách. Či už hovoríme o pestrofarebných odtieňoch, alebo o moderných technických odtieňoch bielych a šedých tónoch farieb, firma ADLER má efektívne riešenia pre celé farebné spektrum lakovania nábytku v krycích farbách.
DREVARI.SK, s.r.o.
DREVARI.SK, s.r.o.