WOOD-TEC 2015 – efektivní místo pro Vaši prezentaci

Přípravy na 14.ročník dřevařského veletrhu WOOD-TEC jsou již v plném proudu. Od úterý 20.října do pátku 23.října bude brněnské výstaviště patřit opět všem milovníkům dřeva.
Představí se zde celá řada firem a společností, které budou prezentovat široké portfólio výrobků, ať již strojů, nástrojů, materiálů či zařízení pro dřevozpracující a nábytkářský průmysl. Jaké novinky pro letošní rok připravili organizátoři výstavy? Jak probíhá příprava? Na tyto a další otázky odpovídá Ing. Miloň Mlčák, ředitel veletrhu WOOD-TEC.

Jak byste s odstupem času zhodnotil poslední ročník veletrhu WOOD-TEC před dvěma lety?


Veletrh WOOD-TEC 2013 odrážel situaci v oborech jako je dřevozpracující, stavební a nábytkářský. V jednání s našimi vystavovateli jsme však zaznamenali pozitivní výhled do budoucna. Jasným signálem je to, že se na WOOD-TECu prezentovali všechny velké firmy a tradiční vystavovatelé, hlavní hráči na trhu a známé značky. Veletrh je významnou evropskou prezentací a hlavní československou oborovou akcí.

Ze statistik veletrhu v roce 2013 vyplývá, že se veletrhu neúčastnilo méně vystavovatelů, ale že pro prezentaci využili menší plochy, je to tak?


Ano, obecně tak lze situaci popsat. Důvodem byla několik let přetrvávající nejistá situace v oboru a z toho vyplývající omezené finanční možnosti firem na účast na veletrhu, které nezahrnují jen pronájem výstavní plochy, ale další aktivity s tím spojené. Patří sem výstavba stánku, registrační poplatky, ubytování a doprava, v tomto případě hlavně objednání a doprava exponátů (strojů), která náklady na účast významně navyšuje. Firmy jsou tak nuceny velmi zvažovat kolik a které stroje na veletrhu prezentovat. Což je pro spoustu z nich samozřejmě dost omezující kritérium.

A co WOOD-TEC 2015? S jakými novinkami přicházíte?


Již v rámci vyhodnocení veletrhu v roce 2013 s klíčovými partnery a vystavovateli jsme společně definovali jasné nastavení koncepce týkající se obsahového rámce, motivačních podmínek účasti vystavovatelů a nastavení kampaně veletrhu. V letošním roce jsme změnili naši cenovou politiku a nastavili nové cenové parametry v rámci pronájmu výstavní plochy a balíčků – „účastí na klíč“. Samozřejmostí je navíc již tradiční zvýhodnění cen výstavní plochy při zaslání závazné přihlášky do 31. května 2015. Tradiční kampaň veletrhu bude nově významněji zacílena na československý trh, což vychází z upravené koncepce.

Věřím, že tuto změnu vystavovatelé přivítají. Na jaké další novinky se mohou těšit?


V rámci letošního WOOD-TECu jsme pro vystavovatele ale i návštěvníky připravili nový prezentačně – informační projekt - WOOD-TEC ARENA. Jedná se o zcela novou platformu, kde bude dán prostor vystavovatelům pro prezentaci nových produktů a služeb. Budou zde prezentovány novinky a změny týkající se podnikatelského prostředí a oboru jako takového. V neposlední řadě bude projekt fungovat jako meeting point a tiskové středisko. Bude se zde konat slavností zahájení veletrhu, probíhat odborný doprovodný program formou přednášek či konferencí, tiskové konference. V rámci nové soutěže TOP EXPONÁT o nejlepší produkt či službu prezentovaný na veletrhu zde proběhne slavností vyhlášení vítězů a celá řada dalších aktivit. Měla by to být taková „akční zóna“ celého veletrhu, kterou budou mít vystavovatelé k dispozici.

Jaký je plán pro letošní veletrh co do počtu vystavovatelů a pronájmu výstavní plochy?


Letos by se na veletrhu WOOD-TEC mělo představit přes 400 firem a zastoupených značek. Co se týká plochy, tak plánujeme, že se podaří a to i díky avizovanému návratu řady firem a motivačním cenovým podmínkám, dosáhnout více než 8000m2 pronajaté výstavní plochy. V současné době vše nasvědčuje tomu, že se nám podaří těchto cílů dosáhnout.

Veškeré informace o cenách, nabídkách a službách jsou k dispozici na www.wood-tec.cz.


Příspěvky autora WOOD-TEC Veletrhy Brno
 • WOOD-TEC potvrdil svou pozici nejdůležitější dřevařské a nábytkářské události pro Česko a Slovensko - předběžná záverečná zpráva

  Automatizace, robotizace a digitalizace ve zpracování dřeva a výrobě nábytku – to jsou hlavní trendy, které představil patnáctý ročník Mezinárodního veletrhu pro dřevozpracující a nábytkářský průmysl WOOD-TEC, který je zaštítěn podporou světového sdružení EUMABOIS. Právě zaměření na průmysl 4.0 odráží poptávku zpracovatelů dřeva a nábytkářů, kteří řeší způsob zvládání zakázek při aktuálním nedostatku kvalifikovaných pracovních sil.
 • WOOD-TEC 2017: vrací se WOOD-TEC aréna, novinkou bude exponátová soutěž

  V pořadí již 15. ročník Mezinárodního veletrhu pro dřevozpracující a nábytkářský průmysl WOOD-TEC proběhne na brněnském výstavišti od 31. 10. do 3. 11. 2017. Jedná se o nejdůležitější veletrh pro dřevozpracující a nábytkářský průmysl v České republice a na Slovensku.
 • WOOD-TEC 2015 – efektivní místo pro Vaši prezentaci

  Přípravy na 14.ročník dřevařského veletrhu WOOD-TEC jsou již v plném proudu. Od úterý 20.října do pátku 23.října bude brněnské výstaviště patřit opět všem milovníkům dřeva. Představí se zde celá řada firem a společností, které budou prezentovat široké portfólio výrobků, ať již strojů, nástrojů, materiálů či zařízení pro dřevozpracující a nábytkářský průmysl.
 • Výrobě nábytku v ČR se v poslední době daří.

  Ve dnech 20. až 23. října se na brněnském výstavišti uskuteční již 14. ročník mezinárodního veletrhu pro dřevozpracující a nábytkářský průmysl WOOD-TEC. Více než 200 firem a 190 světových značek se bude prezentovat v pavilonech V a F a přilehlých volných plochách. Nábytkářskému průmyslu bude patřit pavilon F. Výrobě nábytku v České republice se v poslední době daří. Ukazují to i nejnovější statistická data zveřejněná Asociací českých nábytkářů (AČN).
 • WOOD-TEC se stává česko-slovenským veletrhem

  Přípravy na mezinárodní veletrh pro dřevozpracující a nábytkářský průmysl WOOD-TEC, který se uskuteční od úterý 20. do pátku 23. října na brněnském výstavišti, vrcholí. V letošním roce je patrný výrazný nárůst zájmu vystavovatelů o účast na tomto česko-slovenském dřevařském veletrhu, a to hlavně v segmentu stroje, nástroje a zařízení.
Mohlo by Vás zajímat
DREVARI.SK, s.r.o.
DREVARI.SK, s.r.o.