Setkání dealerů Wood-Mizer 2014

Distributoři ze 41 zemí testovali poslední Wood-Mizer inovace. Během dvou týdnů na přelomu května a června hostil Wood-Mizer své mezinárodní distributory v evropském výrobním závodě v Polsku. Zastoupeno bylo čtyřicet jedna zemí napříč Evropou, Afrikou a Asií.

Setkání mezinárodních distributorů se koná každé dva roky pro předvedení posledních výrobků těsně před jejich uvedením na trh, pro další školení a debaty o plánech pro budoucnost. Dealeři představují široké spektrum trhů, modelů podnikání a kultur, což tato setkání obohacuje.
Setkání dealerů 2014 bylo neobvyklé větším množstvím představených nových produktů a značek jako nikdy předtím. Škála velice dobře známých zařízení oranžové řady Wood-Mizer byla představena s rozličnými modifikacemi pro východoevropské trhy. Debut tu měla nová oranžová pila XC100 CrossCut.
Byla předvedena nová značka dřevozpracujícího zařízení Timbery, na distributory ze západní Evropy udělala silný dojem. Pila s ekonomickou cenou vyrobená ve Spojených státech bude k dispozici na evropském trhu tento podzim s dalšími výrobky plánovanými v budoucnosti.
Poslední průmyslová pila Wood-Mizer WM4000, je velice oblíbená v roce svého uvedení na trh. WM4000 a její mnohostranné vlastnosti ke zvýšení produktivity byly během setkání předvedeny, zvláštní čas byl vymezen školení. Dealeři ocenili úchvatnou funkci - software AutoCut - po působivém předvedení, kdy operátor doslova dal ruce pryč z pultu a jen držel nožní pedál zatímco pila pokračovala v řezání kmene na prkna standardní tloušťky s neuvěřitelnou rychlostí.
Ačkoli je na trhu nyní asi rok, řada distributorů ještě neviděla nejnovější Wood-Mizer linku SLP2 (zpracování malých kmenů) v akci. Linka mění kmeny o průměru až 400mm na hotová prkna jen se třemi pracovníky obsluhy. Přínos linky je v menším požadavku na lidskou práci, ve vysoké materiálové výtěžnosti a relativně nízkých nákladech na linku.
Distributoři si také mohli osahat novou průmyslovou pilu Wood-Mizer se širokým pilovým pásem – WB2000. S 90mm širokým pilovým pásem poskytuje maximální velikost kmene až šest tun a schopnost přeříznout kmen o průměru 900mm napůl. Wood-Mizer WB2000 posune škálu průmyslových pil Wood-Mizer na nová teritoria. Předváděcí stroj byl objednán hned první den ukázky.
Také byla odhalena nová kategorie výrobků pod názvem ‘Wood-Mizer Tools – nástroje Wood-Mizer’. Počínaje rokem 2014 budou dodávány pilové kotouče pro dřevařský průmysl. Pilové kotouče pro omítačky jsou již na skladě a připravuje se řada typů nástrojů – pro rámové pily, tvarovačky, srovnávačky a další.
Distributorům byla představena další nová značka – Metalmizer, s vysoce kvalitními pilami pro řezání kovu s pilovými pásy. Tato nová značka umožní distributorům Wood-Mizer rozšířit svou činnost na svých trzích do oblasti řezání kovu.

Wood-Mizer CZ
Luby 91, 339 01 Klatovy
tel 376 312 220
fax 376 319 011
Web : www.woodmizer.cz
E-mail : woodmizer@woodmizer.cz

Wood-Mizer Moravia
Sovadinova 6, 690 02 Břeclav
tel/fax 519 322 443
Web : www.wood-mizer.net
E-mail : info@wood-mizer.net

Wood-Mizer Danubia
Hadovce 5, 94501 Komárno
tel +421 35 7 740 316
fax +421 35 7 740 326
Web : www.woodmizer.sk
E-mail : woodmizer@woodmizer.sk


Příspěvky autora Wood-Mizer CZ s.r.o.
Mohlo by Vás zajímat
DREVARI.SK, s.r.o.
DREVARI.SK, s.r.o.