Úzké pilové pásy Wood-Mizer

Vysoká kvalita a maximální životnost
Firma Wood-Mizer rozšířila škálu svých pilových pásů přidáním dvou nových řad vynikající kvality

Wood-Mizer, jako jediný výrobce vyrábějící jak pily tak pilové pásy, věnuje velkou pozornost kvalitě svých pilových pásů. Je všeobecně známo, že profil pilového pásu Wood-Mizer je v dřevařském průmyslu uznávaným standardem.

Dnes jsou pilové pásy Wood-Mizer vyráběny ve dvou závodech – jeden je v USA a druhý
v Polsku. Wood-Mizer nakupuje nejlepší ocel na trhu; veškerý vstupní materiál je testován v laboratoři firmy; pásovina je vyzubena, dále je elektromagnetickou indukcí zakaleny špičky zubů; a 17 linek pracujících v režimu 7/24 provádí ostření, šrankování a svařování pilových pásů, tak aby zákazníci dostali pásy kompletně připravené k práci: jen je nasadí na pilu a začnou řezat!
Každý pilový pás Wood-Mizer má vyryté identifikační číslo, které firmě umožňuje monitorovat kvalitu výrobků. Toto číslo obsahuje plnou informaci o typu oceli použité na tento pás, kdy byl pás vyroben a na kterém svařovacím stroji, který operátor se na tomto pásu podílel a rovněž kolik pilových pásů bylo z tohoto svitku vyrobeno.
Pro zákazníky toto vyryté číslo na pásu poskytuje další ujištění, že zakoupili originální výrobek Wood-Mizer, nikoli padělek.
Při každé reklamaci vyžaduje Wood-Mizer toto identifikační číslo, které může snadno určit zda chyba nastala ve výrobě nebo nesprávným provozováním pilového pásu při pořezu a údržbě.
V roce 2013 oslavil Wood-Mizer zvláštní výročí: deset let výroby pilových pásů podle standardů kvality ISO 9001 – řady mezinárodních norem, které popisují požadavky na systém řízení jakosti pro organizace a podniky.

Pět řad pilových pásů Wood-Mizer


Wood-Mizer vyrábí pět druhů pilových pásů: MaxFlex, DoubleHard, SilverTip, BiMetal a RazorTip se stelitovým ostřím.
MaxFlex je úplně nový pilový pás Wood-Mizer, který byl poprvé uveden na trh minulý měsíc, v říjnu 2013. Tento nový pás MaxFlex je charakterizován ocelí vynikající kvality, vybrané firmou Wood-Mizer aby překonala konkurenci a maximalizovala výkon pro pilařské zákazníky. Výsledkem je, že tato specializovaná slitina poskytuje delší ohybovou životnost pilového pásu a zvýšenou trvanlivost. Aktuálně je MaxFlex na nejvyšší pozici z celé škály pilových pásů Wood-Mizer.
Hlavní rozdíl mezi pásy DoubleHard a SilverTip je druh použité oceli. Pro pásy DoubleHard používá Wood-Mizer unikátní, vysoce kvalitní ocel, zatímco SilverTip je vyráběn ze standardní uhlíkové oceli a je konstruován výslovně pro průmysl výroby palet. Protože Wood-Mizer vyrábí velká množství pilových pásů, je firma schopna vyjednat nízké ceny a přenést tuto úsporu na zákazníka.
Nedávno do svého již širokého výběru pilových pásů přidal Wood-Mizer pásy BiMetal. Tento nový materiál je konstruován tak, aby vznikl pás, který podá vysoký výkon pro produkční řezání dřeva. Delší řezná životnost je možná kvůli tvrdosti hrany zubu, a to 67 podle Rockwella, zvláště při řezání abrazivních a exotických druhů dřeva. Slitina základního materiálu pilového pásu nabízí kombinaci trvanlivosti a odolnosti proti únavě, umožňující mnohonásobné ostření pro dlouhou životnost pásu. Provedení tohoto pásu je mírně širší než odpovídá velikostní třídě, což poskytuje pásu více pevnosti a stability, výsledkem je rychlejší řezání a neproměnlivé řezy.
Pilové pásy se stelitovou špičkou RazorTip byly na trh uvedeny v roce 2010. Jsou určeny pro extrémně tvrdé tropické dřevo. Nicméně Wood-Mizer svým zákazníkům doporučuje mít v zásobě pro každý případ 1-3 pilové pásy RazorTip. Mohou pomoci v obtížných situacích s materiály, které nejsou zpracovatelné jinými pásy. Dobrou vlastností pásů RazorTip je, že je lze ostřit a nastavovat stejným způsobem a na stejném zařízení jako jiné pilové pásy Wood-Mizer.

Šest profilů zubu


Škála pilových pásů Wood-Mizer je docela široká, protože firma vyvíjí vysoce kvalitní nástroje pro různé druhy dřeva.
A tak jsou pásy Wood-Mizer vyráběny v 6 variantách profilu zubu:
10/30 – nejoblíbenější profil, který je konstruován pro měkká i tvrdá dřeva
13/29 – tento profil je speciálně navržen pro měkké dřevo a umožňuje rychlejší řezání
9/29 – je pro tvrdé a zmrzlé kmeny
4/32 – nejlepší profil pro extrémně tvrdé a přesušené dřevo
7/34 – tento profil řeže tropické druhy stejně dobře jako dřevo s vysokým obsahem křemene. Zákazníci uvádějí, že tento profil je velmi dobrý pro řezání dubu v zimním období.
7/39 – nový profil zubu pro nejtvrdší dřeva. Tyto pásy se používají na pilách s hlavním motorem nad 15kW.

Jak vybrat správný pilový pás Wood-Mizer


Wood-Mizer zakaluje, ostří, šrank a svařuje každý pilový pás v továrně, zajišťuje, že její pilové pásy splňují přísné normy kvality a přicházejí k zákazníkovi připravené k řezání.
Výběr pilových pásů Wood-Mizer je docela obsáhlý, umožňuje každému pilaři najít ten správný pás pro jeho specifické řezné potřeby. Pravidlem je vybírat pásy podle řezných úkolů a rozhodnutí závisí na následujících faktorech:
1)Konstrukce pily: výkon motoru, průměr kola, vodicí kladky pásu
2)Druh dřeva, tj. tvrdost řezaného materiálu.
Doporučujeme kontaktovat našeho specialistu ve firmě Wood-Mizer CZ a s ním prodiskutovat nejlepší řešení.

Wood-Mizer CZ
Luby 91, 339 01 Klatovy
tel 376 312 220
fax 376 319 011
Web : www.woodmizer.cz
E-mail : woodmizer@woodmizer.cz

Wood-Mizer Moravia
Sovadinova 6, 690 02 Břeclav
tel/fax 519 322 443
Web : www.wood-mizer.net
E-mail : info@wood-mizer.net

Wood-Mizer Danubia
Hadovce 5, 94501 Komárno
tel +421 35 7 740 316
fax +421 35 7 740 326
Web : www.woodmizer.sk
E-mail : woodmizer@woodmizer.sk


Příspěvky autora Wood-Mizer Danubia s.r.o.
 • Výběr, používání a udržování pilových pásů Wood-Mizer pro optimální pracovní výsledky

  Proč pilové pásy Wood-Mizer?

  Uživatelé pásových pil ve více než 100 zemích se úspěšně spoléhají na širokou škálu spolehlivých pilových pásů Wood-Mizer. Čím jsou tak zvláštní?
 • Wood-Mizer TVS (Twin Vertical Saw – dvojitá svislá pila)

  Počáteční řez, který kmen ohraní a připraví pro další zpracování na lince je srdcem pilařského procesu. Obecným požadavkem v mnoha dřevařských výrobních linkách je efektivní seříznutí dvou stran kmene nebo hranolu při jednom průchodu. Dvojitá svislá pila Wood-Mizer (TVS) osvědčila tuto funkci v průběhu více než poloviny dekády s bezpočtem strojů podávajícím vynikající výsledky po celém světě.
 • Už máte pilu Wood-Mizer LT15?

  Udělejte další krok v jejím využití!

  Zakoupením tvarovací hlavy a přidáním k vaší pásové pile můžete vyrábět tvarované trámky a najít nové zákazníky ve stavebním sektoru.
 • Úzké pilové pásy Wood-Mizer

  Vysoká kvalita a maximální životnost Firma Wood-Mizer rozšířila škálu svých pilových pásů přidáním dvou nových řad vynikající kvality Wood-Mizer, jako jediný výrobce vyrábějící jak pily tak pilové pásy, věnuje velkou pozornost kvalitě svých pilových pásů. Je všeobecně známo, že profil pilového pásu Wood-Mizer je v dřevařském průmyslu uznávaným standardem.
 • Akce pilové pásy Wood-Mizer v Čechach od 1.10.2013 do 30.11.2013 plus nový super kvalitní pilový pás MaxFlex za dostupnou cenu

  Firma Wood-Mizer se rozhodla v období od 1.10.2013 do 30.11.2013 nabídnout při odběru většího počtu pilových pásů, procentuální slevu. Při nákupu pilových pásů: 10 kusů 10% sleva 20 kusů 13% sleva 30 kusů 15% sleva 40 kusů 17% sleva Akce se týká všech typů pilových pásů, bez ohledu na délku, šířku, tloušťku a profil zubu, při koupi od 10 kusů pilových pásů a více.
Mohlo by Vás zajímat
DREVARI.SK, s.r.o.
DREVARI.SK, s.r.o.