Briefing - LESNICTVÍ

Státní podnik Lesy České republiky uzavřel 16 smluv na pěstební práce, těžbu a prodej dřeva v pětiletém tendru pro období 2014 až 2018. Výběrová řízení na zbylých 15 územních jednotek podnik dál vyhodnocuje. Uvedla to Česká televize. Celá zakázka je rozdělena na 31 územních jednotek a má předpokládanou hodnotu 2,84 miliardy korun. Podnik smlouvy uzavřel se sedmi vybranými firmami. Mluvčí LČR Zbyněk Boublík nechtěl zjištění komentovat.
Do tendrů podalo 29 firem celkem 232 nabídek. Práce v lesích by měly začít 1. ledna 2014. Celá zakázka se týká asi pětiny plochy státních lesů. LČR patří polovina lesů v zemi.11

24 hodin - Lesy ČR


18 kandidátů se podle ministerstva zemědělství přihlásilo do výběrového řízení na generálního ředitele státního podniku Lesy ČR. Pohovory s uchazeči před výběrovou komisí se uskuteční v týdnu od 11. do 15. listopadu. Konečné rozhodnutí ministra lze očekávat začátkem prosince. Podnik, kterému patří polovina lesů v zemi, je od loňského prosince bez šéfa. Z pověření jej řídí ekonomický ředitel Michal Gaube.*
iHNed.cz © :: 21.10.2013Příspěvky autora iHNed.cz
 • Fait začíná investovat do dřevařství. Získal nejmodernější pilu v Česku

  Po více než měsíčních průtazích se brněnský investor Igor Fait dočkal a za 582 milionů korun získal společnost Less & Timber. Úlovkem v insolvenčních vodách se miliardář, který dosud investoval hlavně ve strojírenství a textilním průmyslu, pouští do úplně nového odvětví - dřevařství. To má v jeho společnosti JET Investment hrát jednu z hlavních rolí.
 • Miliardář Igor Fait si na obří pilu ještě počká

  Prodej pil na zpracování dřeva Less & Timber za více než půl miliardy korun miliardáři Igoru Faitovi se protahuje. Insolvenční správkyně mu totiž stále neprodala společnost ze zkrachovalého lesnického impéria Jana Mičánka. A to i přesto, že jí k tomu věřitelé dali pokyn už před více než měsícem.
 • Lesy ČR do konce září zvedly zisk o 21 procent

  Státní podnik Lesy České republiky (LČR) za prvních devět měsíců letošního roku zvýšil hrubý zisk o 21 procent na dosud nejvyšších 5,23 miliardy korun.
 • Peníze z Budvaru a Lesů neprojídat

  Vláda už podruhé přelévá miliardy ze státních podniků do rozpočtu. Nic proti. Ale není správné je okamžitě protočit ve výdajích rozpočtu.
 • Rakušané chtějí na jihu Čech stavět pilu za čtyři miliardy. Rozhodne referendum

  Region Jižních Čech by se už brzy mohl dočkat největší investice od dob výstavby jaderné elektrárny Temelín. Rakouská firma Schweighofer si vytipovala lokalitu poblíž Vodňan a chce tam vybudovat obří pilu v hodnotě čtyř miliard korun. V ní by chtěla zpracovávat dřevo, které dnes Česko ve velkém vyváží pouze v surovém stavu.
Mohlo by Vás zajímat
 • AGRO: Nájomcovia pozemkov majú povinnosť do konca januára oznámiť sumárne údaje o nájomnom

  Novela zákona o nájme poľnohospodárskych pozemkov stanovuje pre nájomcov novú povinnosť, podľa ktorej sú povinní viesť a uchovávať evidenciu o dohodnutom a zaplatenom nájomnom za pozemky podľa katastrálnych území k 31. decembru. Údaje a informácie z tejto evidencie sú povinní poskytnúť okresnému úradu do 31. januára.
 • VLÁDA: Prerušili rokovanie o úprave vlastníckych vzťahov k pôde a inému poľnohospodárskemu majetku

  Vláda v stredu prerušila rokovanie o návrhu novely zákona o úprave vlastníckych vzťahov k pôde a inému poľnohospodárskemu majetku.
 • Kovbojka o revíry v priamom prenose

  Poľovnícka spoločnosť Horn s pätnástimi miestnymi členmi ponúkne za blízky revír Višničky, ktorý spravujú v Štiavnických vrchoch štátne Lesy SR, tomuto podniku ročný nájom v sume vyše 57-tisíc eur. Pri 1 400-hektárovej rozlohe štátnych pozemkov v tomto revíri je to pre štát určite výhodná cena. Veď za hektár revíru chcú ľudia z Hornu platiť až 41 eur ročne, pričom priemer z cenových súťaží štátnych lesov je na 23 eurách.
 • Lesník odhalil sfušované zalesňovanie. Vinník dostal ďalšie miliónové kontrakty

  Na spackané zalesňovanie v oblasti horehronského Telgártu upozornil v septembri radový lesník Lesov SR Matúš Hríbik, ktorý tam pôsobí. Privátny dodávateľ podľa jeho slov nevysadil dostatočne veľké plochy a veľa stromčekov sa našlo hromadne zahrabaných len tak pod zemou.
 • Kvietik & Slavia Biznis spoza opony SNS

  O investičnej skupine Slavia Capital v rukách Petra Gabalca a Martina Kvietika sa už dlhšie hovorí v súvislosti s jej „prienikom“ s vládnou SNS i o tom, ako má vo svojich biznisoch využívať napojenie na rezorty zverené strane. Slavisti takéto tvrdenia rezolútne odmietajú a zdôrazňujú, že nič z toho nie je pravda. TREND si preto posvietil na jej vzťahy so štátom podrobnejšie
DREVARI.SK, s.r.o.
DREVARI.SK, s.r.o.