Máte malou truhlářskou dílnu a chcete ušetřit za palivo?

Malé, levné a spolehlivé briketovací lisy BrikStar EK20 a nový EK40 Vám pomohou.


Přejete si vidět lis BrikStar EK v provozu? Navštivte nás na výstavě PRAGOLIGNA 2012 v Praze Holešovicích, v pravém křídle Průmyslového paláce, číslo stánku 8. Rádi Vám lis předvedeme a vše vysvětlíme.
Briketování se nyní vyplatí i malým producentům suchých dřevních odpadů. Ukazuje to 50 prodaných lisů BrikStar EK20 od ledna 2012.
Rozhodli jsme se vyrobit malý, levný a zároveň výkonný lis BrikStar EK40. Nyní se vyplatí vyrábět palivo i v malé dílně. Proč rozdávat truhlářský odpad zdarma, když si s dřevěnými briketami můžete komfortně zatopit? Lis může pracovat i v nezateplené místnosti, ušetříte místo v dílně, a po zpracování materiálu se Vám sám vypne.

Lisy na zkoušku zdarma


Vím, že tomu, co zde píši, nemusíte věřit. A vím, také, že nejpřesnější názor si uděláte sami. Nabízíme Vám proto lisy BrikStar EK na 14 dní na vyzkoušení. A pokud s ním nebudete spokojeni, vrátíte nám jej bez poškození a my Vám vrátíme celou částku, kterou za lis zaplatíte. Není co ztratit. Hmotnost lisu je 385 kg, rozměry 1290 x 1060 x 1140 mm, manipulace s ním je jednoduchá.

Jednoduché bezpečné ovládání, nízká spotřeba energie


Lis zapojíte do sítě bez složité montáže a ovládáte jej pouze jedním vypínačem. Můžete jej nechat pracovat bez obsluhy, odejít z dílny, protože se sám při vyprázdnění materiálu z násypky odstaví z provozu. Instalovaný příkon je nízký: 2,4 kW a 3,2 kW.
Čtvercová násypka s unikátní stupňovitou konstrukci dna má mechanicky poháněné vyhrnování s pěti rameny a svisle vyplněné rohy pro dokonalé vybrání materiálu Síto umístěné v násypce zajišťuje bezpečnost obsluhy. Díky němu se také nedostane do násypky větší kus dřeva, který by mohl poškodit lis. Lisovací komora válcového tvaru je z jedné strany uzavírána pevnou přepážkou. Výkon lisu je závislý na sypné hmotnosti materiálu. Brikety o průměru 62 mm vypadávají z lisovací komory do připraveného obalu.

Malé rozměry, dostupná cena, provoz i mimo dílnu


BrikStar EK je určen pro malé truhlářské dílny pro ruční plnění materiálem. Není možné jej připojit k systému odsávání. V případě připojení násypky na tlakový systém by mohlo docházet k nepříjemnému vyfukování materiálu lisovací komorou, která je v jednom kroku pracovního cyklu otevřená. Při otevřené násypce je toto nebezpečí minimální. Kdo nemá místo v dílně, je možné lis doplnit hydraulickým olejem pro provoz do -15 0C a lis provozovat v nezateplené místnosti nebo pod přístřeškem.

Kvalitní palivo do všech typů kotlů


Lisy BrikStar EK lisují piliny, hobliny i ve směsi s prachem. Optimální vlhkost lisovaného materiálu pro tento typ je 8 až 12%, velikost materiálu do 10 mm ve formě třísek a sypná hmotnost větší než 70 kg/m3. Zbriketováním odpadu se jeho objem sníží až 8x. Vyrobíte si z vlastního odpadu kvalitní palivo s výhřevností 17 - 18 MJ/kg, které uskladníte na menší ploše než piliny a ztápíte ve všech typech kotlů pro spalování tuhých paliv. Při ztápění ve zplynovacích kotlích lépe využijete jejich velkou výhřevnost. V teple se příjemněji pracuje i bydlí.

Jana Šmejkalová
www.briklis.cz

BRIKLIS, spol. s r.o.
CZ-391 75 MALŠICE 335
tel. +420 381 278 050
fax +420 381 278 325 *
BRIKLIS, spol. s r.o. © :: 24.09.2012Příspěvky autora BRIKLIS, spol. s r.o.
 • Nabízet nové produkty bylo před dvaceti lety mnohem jednodušší než dnes, říká zakladatel firmy BRIKLIS

  Malšická firma BRIKLIS, spol. s r.o. bude tradičně na veletrhu WOOD-TEC prezentovat hydraulické briketovací lisy pro zpracování odpadů briketováním. Stroje značky BrikStar od firmy BRIKLIS na výrobu briket ze dřeva, kovu, papíru, polyuretanu a dalších materiálů v současnosti znají v mnohých zemích světa.
 • Provozujete pilu nebo komunální skládku? A víte, jak využít dřevěný odpad?

  Třídění a zpracování odpadů je nezbytné pro snížení množství odpadů ukládaných na skládkách tuhého komunálního odpadu. Vytříděné, drcené a magneticky separované odpady se recyklují do výrobků s nižšími nároky na vlastnosti nebo se využívají pro energetické účely. Jednou z možností využití vytříděného stavebního a domovního odpadu je výroba dřevěných briket pro komerční účely.
 • Nemá to kabel a přece se točí

  Olda Brousek a Zbyněk Svěrák jsou dobří přátelé. Oba jsou truhláři, kteří rozumí své práci a mají jí rádi. Jejich truhlárny jsou 30 km od sebe a tak si ani nekonkurují. Spíše si pomáhají. A také se rádi vsázejí, vždy o něco k jídlu nebo pití, aby si to pak oba užili. Olda má větší dílnu a 3 zaměstnance. Zbyněk pracuje jen se svým synem. Někdy mají práce, že nevědí kam skočit a někdy si ji šetří, protože zakázky nejsou.
 • Nejlevnější a nejvybavenější lis pro porovnání na stánku BRIKLIS P 7

  Firma BRIKLIS se pravidelně účastní veletrhu PRAGOLIGNA. Letos představíme osvědčená zařízení pro využití spalitelného odpadu včetně balení briket. Na stánku P 7 v pravém křídle můžete shlédnout nejmenší a nejlevnější briketovací lis BrikStar EK a porovnat jej s nejvybavenějším lisem BrikStar 30-12 vhodným i pod odsávání. Na tento lis bude napojen pytlovač s pohonem od posuvu briket.
 • Máte malou truhlářskou dílnu a chcete ušetřit za palivo?

  Malé, levné a spolehlivé briketovací lisy BrikStar EK20 a nový EK40 Vám pomohou.

  Přejete si vidět lis BrikStar EK v provozu? Navštivte nás na výstavě PRAGOLIGNA 2012 v Praze Holešovicích, v pravém křídle Průmyslového paláce, číslo stánku 8. Rádi Vám lis předvedeme a vše vysvětlíme. Briketování se nyní vyplatí i malým producentům suchých dřevních odpadů. Ukazuje to 50 prodaných lisů BrikStar EK20 od ledna 2012.
Mohlo by Vás zajímat
DREVARI.SK, s.r.o.
DREVARI.SK, s.r.o.