Soubor veletrhů pro bydlení, veřejné prostory a zeleň byl úspěšný

Praha 29. 3. 2011 - Celkem 29 350 návštěvníků zamířilo ve dnech 17. – 20. března do Pražského veletržního areálu, kde v tu dobu probíhal soubor pěti veletrhů pro bydlení, veřejné prostory a zeleň. Tento koncept se letos představil poprvé a podle všech ukazatelů se potvrdilo, že to byl úspěšný záměr. Letošního ročníku se zúčastnilo 535 vystavovatelů z dvanácti zemí světa (Česká republika, Slovensko, Itálie, Německo, Rakousko, Polsko, Slovinsko, Švýcarsko, Nizozemsko, Velká Británie, Kanada, Tai-wan).


Soubor veletrhů, který zahrnoval veletrh bydlení, renovací a stavby FOR HABITAT, veletrh nábytku a nábytkového designu FOR FURNITURE, veletrh kancelářského nábytku, vybavení obchodních a společenských prostor FOR OFFICE, veletrh zahradní architektury, nábytku a techniky FOR GARDEN a veletrh veřejné a městské zeleně, mobiliáře a vybavení FOR GREENERY, slavnostně zahájili symbolickým přestřižením pásky Bedřich Danda, náměstek Ministra průmyslu a obchodu ČR, společně s generálním ředitelem pořádající společnosti ABF, a.s. Ing. Jaroslavem Čížkem.

O den později, v pátek 18. března, se konal v Interhotelu Ambasador Zlatá husa slavnostní společenský večer vystavovatelů, během něhož proběhlo předání cen odborných soutěží GRAND PRIX, TOP EXPO, EXTERIÉR Trendy a soutěže Nábytek roku 2011.

Veletrh FOR FURNITURE, poctil svou návštěvou významný kanadský designér Norman Couture, oceněný mnoha cenami za design jak v Kanadě, tak v USA. Při příležitosti konání veletrhů nábytku a interiérů FOR FURNITURE a FOR OFFICE se první den konala tisková konference Asociace českých nábytkářů na níž byly oficiálně vyhlášeny výsledky soutěže Nábytek roku 2011.

Úvodní ročník zcela ojedinělého projektu FOR OFFICE představil pestrou škálu novinek a trendů z oblasti technologií, materiálů a designu českých i zahraničních kanceláří. Součástí veletrhu byl i stánek s názvem Facility meeting point, kde dostalo prostor téma facility managementu.*
ABF – Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství © :: 30.03.2011Příspěvky autora ABF – Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství
 • Soubor veletrhů pro bydlení, veřejné prostory a zeleň byl úspěšný

  Praha 29. 3. 2011 - Celkem 29 350 návštěvníků zamířilo ve dnech 17. – 20. března do Pražského veletržního areálu, kde v tu dobu probíhal soubor pěti veletrhů pro bydlení, veřejné prostory a zeleň. Tento koncept se letos představil poprvé a podle všech ukazatelů se potvrdilo, že to byl úspěšný záměr. Letošního ročníku se zúčastnilo 535 vystavovatelů z dvanácti zemí světa (Česká republika, Slovensko, Itálie, Německo, Rakousko, Polsko, Slovinsko, Švýcarsko, Nizozemsko, Velká Británie, Kanada, Tai-wan).
 • 17. ročník VELETRHU BYDLENÍ přinesl spoustu nové inspirace

  Vše pro Váš domov – tak znělo hlavní motto veletrhu FOR HABITAT 2010, který probíhal v druhé polovině března v Pražském veletržním areálu v Praze 9 Letňanech. V pořadí již 17. ročník veletrhu bydlení svému slibu plně dostál, a to nejen díky široké nabídce prezentovaných produktů (počínaje drobnými dekoracemi přes nábytek a vybavení interiérů či pořízení bytu a domu až po jeho stavbu), ale i pestrému doprovodnému programu.
Mohlo by Vás zajímat
 • Vykracovanie materiálu efektívnejšie, produktívnejšie, lacnejšie a hlavne bezpečne!

  Spoločnosť WOOD & METALS, s.r.o. bola založená v r. 2001. Výrobný program tejto spoločnosti je zameraný na stavebné rezivo, rôzne prírezy a výrobu atypických paliet. Konateľom spoločnosti je Ing.Luboš Kvak, ktorý nám podal cennú spätnú väzbu k investícii do strojného zariadenia STÖRI MANTEL.
 • Veselé Vianoce a šťastný Nový rok praje Tekma SK, spol. s r.o.

  Spoločnosť Tekma SK, spol. s r.o., pôsobiaca na slovenskom trhu ako výhradný distribútor drevoobrábacích technológií od renomovaných firiem ako Biesse, Costa, Cefla, ďakuje všetkým svojím zákazníkom, dodávateľom a obchodným partnerom za podporu a pretrvávajúcu spoluprácu v roku 2012.
 • TISKOVÁ ZPRÁVA k novým informacím z Lesů ČR ke kauze insolvence jejich partnera LESS

  Lukavec, 29. listopadu 2012 - AČMD reaguje na včerejší tiskovou zprávu Lesů ČR (viz. příloha) a potřetí vyzývá LČR, ministra Bendla a předsedu DR LČR Zámečníka, aby zveřejnili stav pohledávek LČR za holdingem LESS po lhůtě a ve lhůtě splatnosti ke 2.10.2012, tj. ke dni před čerpáním tzv. bankovních garancí, a stav k 12.10.2012, tj. ke dni vypovězení smluv s Less & Forest, a aby vyvrátili možnost, že bylo s pohledávkami za LESS manipulováno například částečným prodejem, převodem do jiné formy (např. půjčky, podmíněné pohledávky apod.), převodem na jiný subjekt, či jinak.
 • Smrad vanie z Národného lesníckeho centra (Redakčná poznámka)

  Minulý týždeň bola zverejnená informácia o neznámom portáli forestportal.nlcsk.org , ktorého vytvorenie si pred niekoľkými rokmi objednalo Národné lesnícke centrum (NLC) a na ktorý nám Európska únia prispela sumou 700-­tisíc EUR. Pre tých, ktorí túto správu nezachytili, je k dispozícií následovné video.
 • Víťaz veľtrhu Linumexpo 2012: 5-osé CNC obrábacie centrum HOLZ-HER

  Na tohtoročnej výstave Lignumexpo v Nitre si cenu veľtrhu v kategórii Stroje na obrábanie a tvárnenie dreva odnieslo 5-osé CNC obrábacie centrum od firmy HOLZ-HER, model Pro Master 7225. Ako jediný CNC stroj na výstave mal konfiguráciu s 5-osím elektrovretenom, ktoré bolo možné priamo sledovať priamo pri obrábaní materiálov. Návštevníci mohli vidieť obrábanie masívneho dreva a aj MDF materiálov.
DREVARI.SK, s.r.o.
DREVARI.SK, s.r.o.