Wood-Mizer učinil další krok vpřed ve vývoji a uvádí moderní průmyslovou pásovou pilu

Od roku 2003, kdy byla vymyšlena průmyslová pásová pila WM3000 (dřívější označení LT300), spousta pilařů v Evropě ocenila její rychlost, produktivitu, spolehlivost, pohodlí pro obsluhu a kvalitu řezání. Například v Lotyšsku se WM3000 stala tak populární, že dnes je tam největší počet pil WM3000 na obyvatele. Zpracování dřeva je v Lotyšsku jedním z mála oborů, které pokračují ve stabilním vývoji, k podpoře zaměstnanosti a generování zisku pro podnikatele
woodmizerlogowoodmizerlogo
wm3500awm3500a
wm3500bwm3500b
wm3500cwm3500c
wm3500dwm3500d
v období recese. Technologie úzkého pilového pásu Wood-Mizer nese v této situaci své ovoce.

Dnešní trhy zaznamenávají po delší stagnaci známky oživení a Wood-Mizer uvádí novou vylepšenou průmyslovou pilu WM3500, která svým majitelům přinese vyšší produktivitu a rychlejší návratnost investice. Specifickým rysem WM3500 jsou podstatná zlepšení konstrukce, která zvyšují funkčnost pásové pily. Nejvýznamnější je širší ústí, které umožňuje zpracovávat větší průměry kmenů – až 1m (předchůdce, pila WM3000, mohla pracovat s maximálním průměrem kmene 91cm). Toto, společně s delším pilovým pásem usnadní řezný proces a zvýší jeho produktivitu. Hydraulický systém pro manipulaci s kmenem byl kompletně přepracován. Ve srovnání s WM3000, moderní pila WM3500 má dva řetězové obraceče kmene a tři boční opěry. Navíc, nová hydraulika pracuje o 25-40% rychleji, protože má výkonnější čerpadlo a motor.

Inovativní přístup ve fungování hydrauliky přináší dva režimy, které umožňují operátorovi zvolit ‘rychlou’ nebo ‘pomalou’ manipulaci s kmenem přepnutím nožního pedálu na řídící stanici. Tudíž, když operátor potřebuje kmen na loži přesně polohovat, použije ‘pomalý’ režim. Jinak přepne na ‘rychlou’ funkci hydrauliky. Další funkce, tzv. ‘řízení rychlosti - cruise control’ automaticky nastavuje řeznou rychlost na maximální hodnotu pro konkrétní kmen při zachování vysoké kvality konečného řeziva. Hlavní elektromotor má výkon 22kW, ale pro funkci celé pily je zapotřebí asi 40kW. Určité novinky jsou i v konstrukci stroje. U předchozí WM3000 byly všechny kabely uloženy podél dráhy. Nová WM3500 má volitelný pantograf, který pohybuje kabely nad pilou. V tomto případě se kabely nezanášejí pilinami a je snadný přístup k pile při technické údržbě. Na druhé straně pantograf vyžaduje více prostoru na výšku i šířku.

Wood-Mizer vybavuje tuto novou pilu volitelným systémem manipulace s materiálem. Kmeny se shromažďují na hydraulické rampě a zakládají na lože pily jeden po druhém. Systém zpětného odebírání prken dopravuje hotový materiál na skloněný gumový dopravník a pak na třídící boční elevátor nebo třídící dopravníky. Celou pilu i funkce hydraulického systému ovládá jeden operátor. Nová průmyslová pila Wood-Mizer WM3500 tedy dosahuje maximální produktivity dříve pro pily s úzkým pilovým pásem nemyslitelné. A co víc, WM3500 je schopna řezat kmeny tvrdého dřeva velkých průměrů.

První instalace WM3500 byly provedeny v Polsku. Velcí producenti řeziva, třeba TARTAK OLCZYK, zakoupili tyto pily pro speciální využití. TARTAK OLCZYK je zákazníkem firmy Wood-Mizer od roku 1991 a má ohromné zkušenosti s provozem pily LT40. Na jaře 2010 firma zakoupila WM3500 s hydraulickou rampou pro kmeny a skloněným pásovým dopravníkem a také průmyslovou ostřičku pilových listů. Všechna tato zařízení nainstaloval tým techniků Wood-Mizer, který zaškolil operátory jak pilu obsluhovat. TARTAK OLCZYK provozuje velkou německou dřevozpracující linku pro kmeny o průměru pod 50cm. Takže Wood-Mizer WM3500 je doplnění jejich strojového parku a je určena pro nejnáročnější kmeny. Je mnohem rozumnější řezat takové dřevo technologií s úzkým pilovým pásem, protože pokud se pilový list přetrhne, je levnější jej vyměnit za nový. Stojí to 25 euro ve srovnání s pilovými listy použitými v německé lince s cenou desetkrát vyšší. Pila WM3500 řeže borovici, smrk, jasan a dub s produktivitou přibližně 20 kubických metrů za den, což naprosto odpovídá majitelovu očekávání. Manažeři firmy TARTAK OLCZYK poskytly ty nejlepší reference o své nové pile WM3500.

Více www.woodmizer.cz

Kontakt:
Wood-Mizer Servis
Osvaldova 91
339 01 Klatovy - Luby
Tel: +420-376-312-220
Fax: +420-376-319-011*
Redakcia portála DREVARI.SK © :: 02.02.2011Příspěvky autora Redakcia portála DREVARI.SK
 • CNC obrábacie centrá od spoločnosti UNITEAM

  Obchodná spoločnosť BRAS uvádza na slovenský a český trh taliansku značku Uniteam s dlhoročnými skúsenosťami v drevospracujúcom priemysle so špecializáciou v oblasti výroby CNC obrábacích centier. Celosvetovo známa značka UNITEAM bola jedna z prvých dvoch firiem, ktorá na trh uviedla technológiu 5-osového CNC obrábania. Spoločnosť napreduje spolu s technologickým pokrokom a na základe požiadaviek trhu rozšírila svoje portfólio aj o stroje na spracovanie plastov, hliníka, kompozitov a ďalších pokročilých materiálov.
 • Cena LIGNUMEXPO – LES 2014 aj pre Král s.r.o., Žilina

  Súťaž o Cenu LIGNUMEXPO – LES má tradične 6 súťažných kategórií. Organizátor veľtrhu udeľuje aj čestné uznania za pozoruhodné výrobné a konštrukčné riešenia vystavovaných produktov. Získané ocenenie vystavovateľ a výrobca počas veľtrhu označuje symbolom ceny a slúži na propagáciu výrobku.
 • Pozor, eurofondy na muške! - krátka redakčná poznámka

  O tom, že nakladanie s eurofondami nie je u nás s kostolným poriadkom, vie asi každý. Na podivuhodné praktiky sme už upozornili v súvislosti s Národným lesníckym centrom a jeho kópiou webovej stránky v hodnote 700 tisíc Eur. Takisto len nedávno prehrmela kauza predraženého projektu výrobcu truhiel zo Sučian, o ktorom informovali médiá. No zdá sa, že to bude len nevinné zakopnutie oproti tomu, čo v týchto dňoch vyplávalo na povrch.
 • Úzké pilové pásy Wood-Mizer

  Vysoká kvalita a maximální životnost Firma Wood-Mizer rozšířila škálu svých pilových pásů přidáním dvou nových řad vynikající kvality Wood-Mizer, jako jediný výrobce vyrábějící jak pily tak pilové pásy, věnuje velkou pozornost kvalitě svých pilových pásů. Je všeobecně známo, že profil pilového pásu Wood-Mizer je v dřevařském průmyslu uznávaným standardem.
 • StrojCAD - Podmienky na trhu s rezivom si vyžadujú nové technológie

  Súčasná ekonomická situácia v drevárskom priemysle núti spracovateľov dreva zamýšľať sa nad efektivitou výroby tak naliehavo, ako nikdy doteraz. Od vypuknutia krízy sa dramaticky zmenil trh s rezivom. Nielen, že radikálne poklesol odbyt píliarskych výrobkov v celkovom objeme, ale trh sa atomizoval, tak v rámci sortimentov, ako aj v rámci odberateľov.
Mohlo by Vás zajímat
 • TISKOVÁ ZPRÁVA k novým informacím z Lesů ČR ke kauze insolvence jejich partnera LESS

  Lukavec, 29. listopadu 2012 - AČMD reaguje na včerejší tiskovou zprávu Lesů ČR (viz. příloha) a potřetí vyzývá LČR, ministra Bendla a předsedu DR LČR Zámečníka, aby zveřejnili stav pohledávek LČR za holdingem LESS po lhůtě a ve lhůtě splatnosti ke 2.10.2012, tj. ke dni před čerpáním tzv. bankovních garancí, a stav k 12.10.2012, tj. ke dni vypovězení smluv s Less & Forest, a aby vyvrátili možnost, že bylo s pohledávkami za LESS manipulováno například částečným prodejem, převodem do jiné formy (např. půjčky, podmíněné pohledávky apod.), převodem na jiný subjekt, či jinak.
 • Předběžná závěrečná zpráva

  12. ročníku mezinárodního veletrhu strojů, nástrojů, zařízení a materiálů pro dřevozpracující průmysl WOOD-TEC se zúčastnilo celkem 213 firem a společností z 10 zemí - z ČR, Dánska, Francie, Itálie, Koreji, Německa, Polska, Rakouska, Slovenska a Tchajwanu. Prezentovali se na čisté výstavní ploše 11 400 metrů čtverečních. Na veletrh přijelo 14 000 odborných návštěvníků z 21 zemí.
 • Vyjádření AČMD k situaci kolem ministra zemědělství Ivana Fuksy

  AČMD se rozhodně nepřidá k lobystickým organizacím, které bezpáteřně mění názory, lobují za dotace, nerespektují fakta, dlouhodobě sdílí politickou kulturu v ČR a nyní se staví za ministra Fuksu, který ve správě Lesů ČR totálně selhal.
 • Soubor veletrhů pro bydlení, veřejné prostory a zeleň byl úspěšný

  Praha 29. 3. 2011 - Celkem 29 350 návštěvníků zamířilo ve dnech 17. – 20. března do Pražského veletržního areálu, kde v tu dobu probíhal soubor pěti veletrhů pro bydlení, veřejné prostory a zeleň. Tento koncept se letos představil poprvé a podle všech ukazatelů se potvrdilo, že to byl úspěšný záměr. Letošního ročníku se zúčastnilo 535 vystavovatelů z dvanácti zemí světa (Česká republika, Slovensko, Itálie, Německo, Rakousko, Polsko, Slovinsko, Švýcarsko, Nizozemsko, Velká Británie, Kanada, Tai-wan).
 • Společná tisková zpráva názorové platformy k dopisu ke Dřevěné knize MZe

  V Praze dne 16. března 2011 - Vážený pane ministře, v pátek 4. března 2011 uspořádala stálá komise Senátu PČR pro rozvoj venkova veřejné slyšení ke Dřevěné knize (DK), jíž Váš resort předkládá k realizaci. Většina přítomných kritiků, a to rovněž z řad členů komise a zástupců podnikatelského sektoru, se shodla na názoru, že Dřevěná kniha nepředstavuje Koncepci hospodářské politiky státního podniku Lesy ČR, jak je předkladateli nazývána,
DREVARI.SK, s.r.o.
DREVARI.SK, s.r.o.