BIOMASA BRNO 31. 3. - 4. 4. 2012

2012-02-15, 09:11
Odpověď
BIOMASA BRNO 31. 3. - 4. 4. 2012 BrikStarEK
BrikStarEK

BIOMASA BRNO 31. 3. - 4. 4. 2012 BrikStar MAGNUM
BrikStar MAGNUM

BIOMASA BRNO 31. 3. - 4. 4. 2012 BrikStar 30,50,70
BrikStar 30,50,70

BIOMASA BRNO 31. 3. - 4. 4. 2012

Motto společnosti BRIKLIS z veletrhu BIOMASA - Nenabízíme pouze stroje, nabízíme řešení.


„Nepřemýšlíme o tom, co chceme zákazníkovi prodat, ale nad tím, co chce zákazník koupit. Snažíme se slyšet přání zákazníků. V dnešní době jde především o úsporu ve všech směrech. Tato myšlenka se stala hlavním cílem BRIKLIS roku 2012, ale ne na úkor kvality. Rozhodli jsme se získat certifikát ISO 9001, který je vhodným nástrojem pro zlepšení organizace a řízení procesů tak, aby výrobky byly vždy v požadované kvalitě, množství a termínu. Jsme rádi, že náš výrobní program přináší pozitivum pro společnost,“ sdělila Jana Šmejkalová, manažerka firmy BRIKLIS.

BRIKLIS Malšice patří mezi tradiční, moderní a respektované evropské výrobce briketovacích lisů. Nabízí briketovací lisy do různých odvětví průmyslu, zemědělství i řemeslné výroby včetně servisní sítě, projekční činnosti či technologických návrhů řešení. Vyrobili již ke třem tisícům strojů, které pracují ve více než 30 zemích světa. Nejvzdálenější technologie postavili v Brazílii, Indii a Mongolsku.

„V naší expozici naleznete jak nejprodávanější a přesto stále modernizovaný briketovací lis BrikStar, tak i čerstvé novinky. Všechny exponáty jsme přihlásili do soutěže Grand Prix. Nejoblíbenějším typem briketovacího lisu nejen v českých provozovnách je typ BrikStar 30-12 o výkonu až 40 kg za hodinu se čtvercovou násypkou 1 m3 a dávkovacím šnekem ve dně násypky,“ řekla Šmejkalová. Lis s instalovaným příkonem 4,4 kW je určený k instalaci s odsávacím zařízením do bezobslužného a méně prašného systému zpracování odpadu. „Displej na elektrickém rozvaděči je novinkou, která usnadňuje snadné nastavení parametrů lisu a lepší komunikaci v deseti jazycích s obsluhou. Řídící počítač umožňuje komunikaci lisu s dalšími zařízeními výrobní linky. Další novinkou je možnost osazení lisů tichým čerpadlem, které podstatně snižuje hlučnost provozů“, dodala Šmejkalová.

„Rozhodli jsme se používat do všech našich lisů motory IE2 s vyšší účinností, které jsou sice dražší, ale přináší našim zákazníkům přibližně 10 % úspory elektrické energie. Novinka, která vychází z přání zákazníků, BrikStarEk je malý, levný lis s instalovaným příkonem jen 2,2 kW. Je vhodný pouze pro malé truhlářské provozy, není využitelný pro jiné odpady. Vyplnil prázdný prostor na trhu a našel si své zákazníky v malých provozech, kteří mají kolem 1 m3 truhlářského odpadu za směnu. Zákazníci z důvodu malého prostoru v dílně často instalují lis venku pod přístřešek. Proto lisy plníme hydraulickým olejem do -150 C. Vyrobili jsme již dvacet lisů BrikStarEk, počáteční neduhy jsme již vyřešili“, prozradila manažerka.
Lis BrikStarEk je ovládán pouze jedním vypínačem, při vyprázdnění materiálu z násypky je sám odstaven z provozu. Firma BRIKLIS, spol. s r.o., přichází se zajímavým řešením čtvercové násypky s unikátní stupňovitou konstrukci dna. Násypka má mechanicky poháněné vyhrnování s pěti rameny. Lisovací komora válcového tvaru je z jedné strany uzavírána pevnou přepážkou. Optimální vlhkost lisovaného materiálu pro typ BrikStarEk je 8 až 12%.
První český lis vyrábějící kvádrové brikety nese jméno BrikStar MAGNUM. Byl vyvinut na základě 20letých zkušeností společnosti BRIKLIS na přání zákazníků. Konstrukce lisu byla navržena tak, aby kvádrový tvar briket stejných rozměrů s měrnou hmotností více než 1000 kg na 1 m3 umožnil snadné balení výrobku. „Optimální vlhkost lisovaného materiálu pro tento lis je 8 až 11 %. Chlazená raznice dlouhodobě udržuje optimální lisovací podmínky a tím i kvalitu briket. Některé materiály vyžadují vybavení lisu tlumičem vibrací, který prodlouží působení lisovací síly a umožní tak méně soudržnému materiálu se lépe spojit. Nejen v Německu umí vyrobit lisy na hranaté brikety“, sdělila Jana Šmejkalová.
„Jsme rádi, že stále stoupá zájem o zpracování odpadů briketováním. Každý lis sériové výroby dodaný zákazníkovi je zařízení postavené na přání, sleduje konkrétní potřeby konečného uživatele. Máme velké množství typů lisů, volitelných příslušenství a přídavných zařízení, spolupracujeme s řadou dalších firem. Naše dodávky jsou komplexní, dokážeme splnit někdy velmi komplikované požadavky zákazníků, snažíme se poradit i na našich nových webových stránkách,“ sdělila Jana Šmejkalová.
Výroba briket z vlastního odpadu ve spojení s nabídkou kotlů je ekonomické a ekologické řešení využití biomasy k vytápění vlastního provozu. Odpad slisovaný do briket se lépe skladuje, přepravuje a zabírá méně místa. Jeho prodej ve formě žádaného paliva může přinést i zajímavý ekonomický efekt. V současné nejisté době se zdá být výhodnější investovat do technologie, která šetří peníze, nežli do rozšiřování výrobního parku.

BRIKLIS, spol. s r.o.
CZ-391 75 MALŠICE 335
tel. +420 381 278 050
fax +420 381 278 325

Upozornění: Na tomto fóru jsou prezentovány názory návštěvníků stránek a provozovatel portálu DŘEVAŘI.CZ nepřebírá žádnou odpovědnost za prezentované názory a ani se s nimi neztotožňuje.