Linka Wood-Mizer pro zpracování malých kmenů

2012-01-12, 07:03
Odpověď
Odpověď s citací
Linka Wood-Mizer pro zpracování malých kmenů

Linka Wood-Mizer pro zpracování malých kmenů

Aby se z malých kmenů získal užitek, je nutné zvážit několik faktorů. Na jedné straně se tato oblast zdá přitažlivá, protože malé kmeny – například o průměru 100-400 mm a délce 900 až 3600 mm – jsou dostupnou a levnou surovinou. Na druhé straně, získání hodnotného výrobku z takového dřeva je obtížné a vyžaduje pečlivou kalkulaci všech nákladů na zpracování.
Před řadou let byla firma Wood-Mizer první na světě, která vyvinula a patentovala technologii řezání dřeva úzkými pilovými pásy. Dnes, kdy bezodpadové zpracování dřeva je samozřejmým požadavkem, je jasné, že jen úzké pilové pásy s jejich tenkým zářezem a vysokou výtěžností jsou schopné udělat z levného materiálu něco užitečného.
A co víc, úzký pilový pás potřebuje menší výkon motoru, což znamená úsporu energie. Pásové pily samy o sobě nejsou drahé ve srovnání s jinými způsoby řezání, ale poskytují vysoce kvalitní produkci.
A tak tým inženýrů Wood-Mizer vyvinul SLP – (Small Log Processing line, linku na zpracování malých kmenů), která zahrnuje nejen stroje, ale také rozmanité dopravníky materiálu. Za prvé to snižuje nároky na lidskou práci mechanizací neproduktivní ruční práce, a za druhé výrobní linka získává další výhodu: může se rychle a pružně překonfigurovat pro novou dřevní surovinu, jestliže se podmínky na trhu změní. Kdykoli lze změnit uspořádání zařízení, aby se přizpůsobilo pro výrobu libovolných nových produktů.
Další plus: pro instalaci linky SLP není zapotřebí drahý a masivní základ. To ušetří náklady na instalaci.

Linka SLP obsahuje čtyři pily, které lze podle potřeby zakoupit dohromady nebo jednotlivě:
- TVS – (Twin Vertical Saw, dvojitá svislá pila) vyrábí prizmy opracované ze dvou stran. Pila je vybavena rampou pro zakládání a spodním dopravníkem pro odebírání přířezů z prostoru řezání.
- SVS – (Single Vertical Saw, jednoduchá svislá pila) mění hranoly opracované ze dvou stran na třístranné hranoly.
- HR – (Horizontal Resaw, vodorovná pila) má od 1 do 6 řezných hlav podle požadované produktivity. Tato pila vyrábí z třístranných hranolů dřevo na palety.
- EG300 – omítačka / vícenásobné dělení s pěti pilovými kotouči mění přířezy na třístranné hranoly určené pro další zpracování na HR.

Výhody kompletní linky SLP
 • Všechny stroje využívají úzké pilové pásy, které potřebují motory o menším výkonu, což znamená úsporu energie.

 • Pásové pily nejsou drahé ve srovnání s jinými způsoby řezání, ale poskytují vysokou řeznou kvalitu.

 • Linka zahrnuje zakládací rampu a dopravníky pro dopravu dřeva, tato mechanizace snižuje náklady na práci.

 • Není třeba drahý a masivní základ, to šetří náklady na instalaci.

 • Pily jsou konstruovány pro použití stejných pilových pásů a náhradních dílů, to minimalizuje skladové zásoby provozu.

 • Kdykoli lze uspořádání zařízení změnit pro zahájení výroby nových produktů.

 • Pokud je to nutné, lze linku rozmontovat a přepravit do jiné oblasti, kde ekonomická aktivita roste.

 • Cena linky SLP je velice příznivá, zvláště srovnáme- li ji s podobnou kompletní linkou ze zařízení s širokým pilovým pásem. Požadovaný příkon je 100 kW. Potřebný prostor pro linku je 150-220 m2.

  Námět k podnikání, který Wood-Mizer nabízí, je zastavit plýtvání dřevěnou surovinou a energií a rovněž přestat měřit přínos v krychlových metrech. Podnikání s Wood-Mizer není o dělání prken, ale o vydělávání peněz. I z malých kmenů, které se donedávna považovaly za "nevhodné pro komerční využití."

  Chcete-li se dozvědět více o nových možnostech podnikání při zpracování malých kmenů, zavolejte, prosím, zástupci firmy Wood-Mizer a zkonzultujte to na profesionální úrovni.

  Wood-Mizer Servis
  Luby 91, 339 01 Klatovy
  tel 376 312 220
  fax 376 319 011
  E-mail : woodmizer@woodmizer.cz
  Web : www.woodmizer.cz

  Wood-Mizer Moravia
  Sovadinova 6, 690 02 Břeclav
  tel/fax 519 322 443
  E-mail : info@wood-mizer.net
  Web : www.wood-mizer.net

  Wood-Mizer Danubia
  Hadovce 5, 94501 Komárno
  tel +421 35 7 740 316
  fax +421 35 7 740 326
  E-mail : woodmizer@woodmizer.sk
  Web : www.woodmizer.sk

  Upozornění: Na tomto fóru jsou prezentovány názory návštěvníků stránek a provozovatel portálu DŘEVAŘI.CZ nepřebírá žádnou odpovědnost za prezentované názory a ani se s nimi neztotožňuje.