Wood-Mizer investuje do rozvoje výroby

2012-08-10, 12:44
Odpověď
Odpověď s citací
Wood-Mizer investuje do rozvoje výroby Robert Baginski, obch.ředitel
Robert Baginski, obch.ředitel

Wood-Mizer investuje do rozvoje výroby

Jak Wood-Mizer zaznamenává, rok 2012 bude nejlepším rokem v historii evropského výrobního závodu od jeho založení v roce 1990: očekává se, že polský závod Wood-Mizer vyrobí 2.200 pásových pil a 4.500.000 metrů pilových pásů

Rostoucí počet objednávek si vysvětlujeme vysokou poptávkou po zařízení Wood-Mizer na trhu, díky kvalitě pilových pásů a pil, a rovněž jejich cenovou přístupností a efektivitou, což je pro pily v náročné ekonomické situaci zvlášť důležité. Vlastníci zařízení Wood-Mizer také oceňují dostupnost náhradních dílů a servisu, který firma zajišťuje prostřednictvím sítě dealerů. Dnes fungují pobočky Wood-Mizer v Německu, Francii, Velké Británii, Rumunsku, Rusku, Norsku, Jižní Africe a v Singapuru. Prakticky v každé zemi na světě je zástupce firmy Wood-Mizer.
Současně Wood-Mizer jako výrobce zaznamenává, že růst objednávek prodlužuje dodací lhůtu pily.
Obchodní ředitel Wood-Mizer Robert Baginski sděluje jaké úsilí a jaké kroky podniká výrobní závod ke zlepšení situace.

«V současnosti vyrábíme 55-60 pil týdně. Ale dostáváme mnohem více objednávek a momentálně dosahuje dodací lhůta 10-12 týdnů.
Pro zvýšení objemu výroby jsme v dubnu přijali 40 nových dělníků pro montáž pil.
Náš ‘úzký profil’ je nedostatek výrobní plochy. Proto jsme začali stavět novou budovu určenou pro Zákaznický servis a sklad náhradních dílů. Stavba bude dokončena v říjnu a pak získáme dalších 350m2 pro montáž pil.
Samozřejmě to nevyřeší všechny problémy. Proto pracujeme na projektu nové haly o 4500m2. Majitelé firmy už rozhodli investovat peníze do stavby silnice, která propojí výrobní závod Wood-Mizer s dálnicí – je to součást generálního plánu modernizace firmy Wood-Mizer.
Vedle toho pokračujeme ve zlepšování vlastní výroby.
Na začátku roku 2012 jsme nainstalovali nový svařovací robot od japonské firmy Panasonic. Je to vysoce přesné a rychlé zařízení. Před implementací robota dva muži svařovali 250 pilových loží LT15 za měsíc; nyní jeden robot vyrábí za stejný čas 950 loží a dělá to kvalitněji.
V květnu jsme investovali 500.000 € do nové výkonné laserové řezačky, která umí řezat kovový plát o tloušťce 25mm. Tato laserová řezačka od německé firmy TRUMPH doplnila stávající laserovou řezačku a oba tyto stroje pracují na 3 směny 6 dní v týdnu.
Hlavní součásti pily si vyrábíme sami ve firmě Wood-Mizer a v časovém sladění s potřebou.
Wood-Mizer pokračuje se zaváděním principů LEAN do výroby: nové nápady jak zlepšit naši výrobu přicházejí neustále. Hlavním úkolem je úsilí o výrobu více výrobků ve stejném čase s méně lidmi. Bojuje se o každou minutu a sekundu. Například, naši inženýři změnili postup svařování základu pro šrankovník. Dříve člověk svařoval 16 poloh; teď jen 7 poloh. Základ se vůbec nezměnil, ale svařováni nyní trvá 7 minut místo dřívějších 22. Ušetřili jsme 15 minut při výrobě jednoho šrankovníku a to znamená hodiny ušetřeného pracovního času svářeče každý den.
A tak dále, a tak dále – v celé škále výrobků Wood-Mizer.
Nějaké výsledky se už dostavily: v roce 2008 jsme vyrobili 1700 pásových pil se 306 lidmi pracujícími v závodě. V roce 2012 vyrobíme 2200 pil, to je o 500 více, ale jen s 289 dělníky. To znamená díky efektivnější výrobě, díky aplikaci automatizace a robotů vyrobíme více výrobků s menší potřebou pracovních sil.
Podobné principy zavádíme do konstrukce našich pil. V současné době pracují naši inženýři na inovacích, které představíme na příští výstavě LIGNA v Hannoveru 6. – 10. května 2013.
U linky na zpracování malých kmenů zvýšíme úroveň automatizace, tak aby celý proces obsluhoval jeden pracovník z dálkové ovládací stanice a jeden další dělník odebíral z linky hotové výrobky.
U průmyslových pil WM3000 / WM3500 nainstalujeme servopohony k pohybu hlavy nahoru/dolů a dopředu/vzad – to zvýší provozní rychlost pily a přesnost polohování hlavy.
Český trh má pro Wood-Mizer svůj význam. V říjnu začneme s akcí na podporu naší vylepšené nízkonákladové pily LT10, která je v současnosti montována na pokročilejší lože LT15. Spolehlivost tohoto stroje je zlepšena, ale cena je stále pro začínající pilaře velice přijatelná.
Rád bych využil této příležitosti a pozval české pilaře na příští Dny otevřených dveří v polském Kolo na podzim 2012 a rovněž na výstavu LIGNA v květnu 2013, kde můžete zhlédnout spoustu nových řešení , na kterých v současnosti pracujeme”.

Wood-Mizer Servis
Luby 91, 339 01 Klatovy
tel 376 312 220
fax 376 319 011
Web : www.woodmizer.cz
E-mail : woodmizer@woodmizer.cz

Wood-Mizer Moravia
Sovadinova 6, 690 02 Břeclav
tel/fax 519 322 443
Web : www.wood-mizer.net
E-mail : info@wood-mizer.net

Wood-Mizer Danubia
Hadovce 5, 94501 Komárno
tel +421 35 7 740 316
fax +421 35 7 740 326
Web : www.woodmizer.sk
E-mail : woodmizer@woodmizer.sk

Upozornění: Na tomto fóru jsou prezentovány názory návštěvníků stránek a provozovatel portálu DŘEVAŘI.CZ nepřebírá žádnou odpovědnost za prezentované názory a ani se s nimi neztotožňuje.