Pásová pila Wood-Mizer WM3500: Rychlá, výkonná a spolehlivá

2012-07-09, 06:55
Odpověď
Odpověď s citací
Pásová pila Wood-Mizer WM3500: Rychlá, výkonná a spolehlivá

Pásová pila Wood-Mizer WM3500: Rychlá, výkonná a spolehlivá

Pásová pila Wood-Mizer WM3500: Rychlá, výkonná a spolehlivá

Pásová pila Wood-Mizer WM3500: Rychlá, výkonná a spolehlivá

Pásová pila Wood-Mizer WM3500: Rychlá, výkonná a spolehlivá

Před třiceti lety, v roce 1982, vyvinul Wood-Mizer první na světě technologii řezání dřeva úzkým pilovým pásem a způsobil tím převrat v pilařském oboru. Od té doby se pásové pily Wood-Mizer rozšířily po celém světě: firma prodala více než 50,000 kusů do 100 zemí. A všude tyto stroje poskytují vysoce přesné řezání, šetří surovinu i energii a vyrábí vysoce kvalitní řezivo.
Ale Wood-Mizer neusnul na vavřínech. Firma pokračuje ve zdokonalování svých zařízení a technickým úspěchem nedávné doby je průmyslová pila WM3500. Její charakteristické vlastnosti jsou: spolehlivost, minimální údržba, schopnost řezat rozměrné kmeny dřeva a vysoká provozní rychlost.

Konstrukce WM3500


Konstrukce WM3500 je podobná předchozí řadě WM3000, také známé pod obchodním názvem LT300. Nicméně nová WM3500 má řadu předností:
- Ústí je širší o 150 mm. Proto je možné řezat kmeny s průměrem až 1 m.
- Výkonnější hydraulický systém. Čerpadlo o výkonu 7.5 kW rychle zakládá i objemné kmeny z hydraulické rampy na kmeny. Dva řetězové obraceče otáčí kmenem oběma směry. Tři boční opěry, upínání s přítlakem dolů a vyrovnávače kuželovitosti kmene umožňují samostatnou práci operátora, a to i s extrémně těžkými kmeny.
- Dva režimy fungování hydrauliky. Operátor může pomocí nožního pedálu přepínat hydrauliku mezi "pomalu", když potřebuje vysokou přesnost pro polohování kmene a "rychle" ve všech ostatních případech.
- Funkce "cruise control"(řízení rychlosti) automaticky upravuje rychlost řezání, udržuje ji na nejvyšší možné hodnotě při zachování vysoké kvality řeziva.
- Pantograf posouvá kabely dálkového ovládání nad řezným prostorem a brání tak jejich zapadání pilinami a mechanickým poškozením.
- Systém dopravy materiálu: hydraulická rampa na kmeny, skloněný dopravník pro odebírání hotových prken a pneumatický boční dopravník.
- Hlavní elektromotor 22 kW – mnohem méně spotřeby elektrické energie, než jiné technologie s podobnou produktivitou.

Stanice operátora


WM3500 je konstruována s ohledem na pohodlí při práci. Ovládací panel je instalován samostatně na konci stroje v poloze kde se hlava při řezání pohybuje směrem k operátorovi. Operátor má z pohodlného křesla nejlepší výhled na řezný prostor. Zabudované laserové ukazovátko mu přesně ukáže kde pilový pás do kmene vnikne.
Zpětný pohyb hlavy odebírá řezivo z pily na skloněný dopravník. Současně proud vzduchu očistí piliny ze seříznutého povrchu, což umožní aby operátor zřetelně viděl vnitřní strukturu kmenů a učinil správné rozhodnutí o dalším postupu řezání.
Ergonomické joysticky navržené tak, aby omezily opakované pohyby operátora, jsou umístěny u konců obou opěrek pro ruce. Většina funkcí stroje je ovládána dvěma joysticky, práce operátora je rychlá, snadná a efektivní.
Kvůli zvukové izolaci, bezpečnosti a pohodlí je možné nainstalovat kabinu s klimatizací.
A co je u WM3500 nejdůležitější – pro ovládání celé linky WM3500 stačí pouze jeden člověk.

Ekonomický přínos


Řada podniků využívá stroje Wood-Mizer pro zpracování kmenů velice drahých dřev. Vysoká přesnost řezu snižuje tolerance řeziva, což dále zvyšuje výtěžnost produktů z drahé suroviny.
Ovšem prospěch z technologie Wood-Mizer nezahrnuje jen vysokou výtěžnost výborných výrobků, ale také omezení provozních nákladů na provoz.
Stroj WM3500 využívá pokročilý systém stabilizace pilového pásu v řezu, proto je WM3500 schopna řezat dřevo rychlostí, která je u jiných technologií dostupná jen s motory o 2 -3 krát větším výkonu. Snížený nárok na výkon motoru šetří energii a tudíž snižuje provozní náklady.
Důležité také je, že zásluhou mechanizace a automatizace potřebuje WM3500 pouze jediného operátora – to je podstatná úspora pracovní síly.
Využijte výhod a plodů technické revoluce a vybudujte své vlastní podnikání na bázi WM3500 – nejmodernější, nejefektivnější a nejúspornější technologie.

Wood-Mizer Servis
Luby 91, 339 01 Klatovy
tel 376 312 220
fax 376 319 011
Web : www.woodmizer.cz
E-mail : woodmizer@woodmizer.cz

Wood-Mizer Moravia
Sovadinova 6, 690 02 Břeclav
tel/fax 519 322 443
Web : www.wood-mizer.net
E-mail : info@wood-mizer.net

Wood-Mizer Danubia
Hadovce 5, 94501 Komárno
tel +421 35 7 740 316
fax +421 35 7 740 326
Web : www.woodmizer.sk
E-mail : woodmizer@woodmizer.sk

Upozornění: Na tomto fóru jsou prezentovány názory návštěvníků stránek a provozovatel portálu DŘEVAŘI.CZ nepřebírá žádnou odpovědnost za prezentované názory a ani se s nimi neztotožňuje.