BrikStarEk

2012-06-12, 11:10
Odpověď
Odpověď s citací
BrikStarEk

BrikStarEk

BrikStarEk

BrikStarEk

Máte malou truhlářskou dílnu?
Chcete si vyrobit vlastní palivo?

Právě pro Vás jsme vyvinuli BrikStarEk,
levný a spolehlivý briketovací lis malých rozměrů s příkonem 2,4 kW.Jednoduché ovládání, nízká spotřeba


Lis BrikStarEk je ovládán pouze jedním vypínačem, při vyprázdnění materiálu z násypky je sám odstaven z provozu. Přišli jsme se zajímavým řešením čtvercové násypky s unikátní stupňovitou konstrukci dna. Násypka má mechanicky poháněné vyhrnování s pěti rameny. Síto umístěné v násypce zabezpečuje bezpečnost obsluhy. Lisovací komora válcového tvaru je z jedné strany uzavírána pevnou přepážkou. Každá briketa je stlačena maximální možnou silou lisu. Výkon lisu je závislý na sypné hmotnosti materiálu. Brikety o průměru 62 mm vypadávají z lisovací komory do připraveného obalu.

Pracovní prostředí


BrikStarEk je určen pro malé truhlářské dílny pro ruční plnění materiálem. Není možné jej připojit k systému odsávání. V případě připojení násypky na tlakový systém by mohlo docházet k nepříjemnému vyfukování materiálu lisovací komorou, která je v jednom kroku pracovního cyklu otevřená. Při otevřené násypce je toto nebezpečí minimální. Kdo nemá místo v dílně, je možné lis doplnit hydraulickým olejem pro provoz do -15 0C a lis provozovat v nezateplené místnosti nebo pod přístřeškem.

Materiály pro lisování bez použití pojiv


BrikStarEk lisuje piliny, hobliny, i ve směsi s prachem. Optimální vlhkost lisovaného materiálu pro tento typ je 8 až 12%, velikost materiálu do 10 mm ve formě třísek a sypná hmotnost větší než 70 kg/m3. Zbriketováním odpadu se jeho objem sníží až 8x. Vyrobíte si z vlastního odpadu kvalitní palivo, které lépe manipulujete a uskladníte je na menší ploše než piliny. Tím ušetříte i prostor v dílně.

Vlastnosti briket


Brikety mají tvar válce o průměru 62 mm, délku 20 až 30 mm, výhřevnost 15 - 18 MJ/kg, které dobře prohořívají. Mohou být spalovány ve všech typech kamen a kotlů pro spalování tuhých paliv. Při ztápění ve zplynovacích kotlích se lépe využije jejich velká výhřevnost.

Hlavní výhody lisu BrikStarEk


- dostupná cena
- nízká spotřeba elektrické energie
- kvalitní zpracování z typizovaných součástí
- jednoduchá montáž
- malé rozměry
- snadná obsluha

Briketování se nyní vyplatí i malý producentům suchých dřevních odpadů. Ukazuje to počet prodaných lisů. Za osm měsíců se prodalo 30 briketovacích lisů BrikStarEk. Lis byl po tuto dobu kontrolován a je možno říci, že nyní je dostatečně odzkoušen a pracuje spolehlivě.

BRIKLIS, spol. s r.o.
CZ-391 75 MALŠICE 335
tel. +420 381 278 050
fax +420 381 278 325

Upozornění: Na tomto fóru jsou prezentovány názory návštěvníků stránek a provozovatel portálu DŘEVAŘI.CZ nepřebírá žádnou odpovědnost za prezentované názory a ani se s nimi neztotožňuje.