recenze na tecnomax Me 25

2012-09-30, 22:11
Odpověď
Odpověď s citací

recenze na tecnomax Me 25


zdravím, nemáte někdo skušenosti s protíkáním roztaveného lepidla z tavné vaničky ?, mám olepovačku 6 měsíců a už podruhé jsem řešil problém s protíkáním lepidla přes ložisko na hnací řetěz nanášecího válečku, poprvé se to řešilo jako oprava v záruce a podruhé to zahráli na moji chybu že jsem málo mazal, při zaškolení nám tvrdili že musíme mazat po 8 hodinách provozu, pro jistotu jsme mazali co 6 hodin a stejně lepidlo proteklo přes ložisko pod vaničkou, jako záruku to neuznali a naučtovali mi 10 000.- za opravu, podle mně to nemají technicky dořešené, jediná věc co zabraňuje protékání lepidla je natlačená vazelina přes maznici, ta ale při zahřání vaničky zřídne a sama od sebe pomalu vytéka ze spodu na řetěz, technici tvrdí, že to tak je správně a ta unikající vazelina promazává řetěz co otáčí nanášecím válečkem, a to je ten problém, vazelina protéka a z vrchu se pomalu dostává roztavené lepidlo z vaničky, pom několika měsících se lepidlo postupně protlačuje dolů a nakonec ucpe samotnou maznici a už se pak nedá vazelina vtlačit přes maznici, máteli někdo podobnou skušenost prosím o váš názor, s pozdravem nespokojený stolař
2012-10-12, 20:47
Odpověď
Odpověď s citací

Marek

Ahoj Petře. Mám taky Me 25 něco málo přes 2 roky, ale naštěstí jsem problém jako ty neměl. Docela se divím, že během půl roku jsi musel řešit stejný problém. Je pravda co píšeš, že tou maznicí dochází k promazání ložiska na nanášecím válečku a řetězu pod vaničkou. Alespoň tak mi to bylo řečeno při zapojování mašiny. Že by vazelína měla zabránit protékání lepidla slyším až od tebe. Myslel jsem, že v případě nedostatečného mazání by došlo pouze k zadření ložíska na nanášecím válečku. Jen tak pro zajímavost - kdo ti dodával olepku? Já zase řešil problém s frézami a zvedajícím se pásem. Pás byl vyměněný na záruku a na frézách jsem si nechal pozměnit úhel břitů a od té doby to je celkem ok.

Upozornění: Na tomto fóru jsou prezentovány názory návštěvníků stránek a provozovatel portálu DŘEVAŘI.CZ nepřebírá žádnou odpovědnost za prezentované názory a ani se s nimi neztotožňuje.