Rojek

2011-09-22, 22:41
Odpověď

Rojek

Dobry den,chci si poridit formatku Rojek asi nejaky strasi typ PK 300 nebo PKF 300 s frezou, jakou mate skusenost s touto firmou?? A jak jsou na tom u nich srvonavacky s protahem, jde mi o to ,ze jsem zacinajici truhlar, delam ve truhlarne, a pomalicku to rozjidim i doma tak me zajima vas nazor na tuhle firmu dekuji.
2012-08-07, 14:17
Odpověď

rojek 610 vajíčko

Zdarec pánové mám protahovačku rojek 610 (tzv.vajíčko) 3x nože. Mám problém se zvedáním stolu, jde zvednout už jen na 20 mm a je to čímdál horší. Někde tam zapadájí hobliny nebo prach. Může někdo poradit, kde seženu schéma nebo jak na opravu. Dík za radu.

S pozdravem pekného dne Pavel.
2011-10-16, 19:41
Odpověď

rojek

Největší slabinu vidím v mechanice.Hlavní kotouč je na takovém ramenu(čepu) na kterém se zvedá nahoru a dolu.Při spuštěném kotouči a při zdviženém na maximalní prořez se mírně rozchází kolmost k litinovému stolu.To ale nepovažuji za nějak dramatické.Spíše tato konstrukce předurčuje k menší tuhosti.Někdy,při řezání lamina je ten řez takoví mírně zubatý.
Promu snad ani kutilovy né a jeřábek je taky čína.Rojek má uchycení odklopných stolů a protilehlé dosedací dorazy na šikmé ploše. .Nevěřím tomu že se pokaždem sklopení a zajištění stolů vrátí do naprosto přesné polohy(měl ji známí).Dnes to vydím tak že pokud kombinovanou tak jedíně současně odklopné stoly(Felder,Houfek,..).
2011-09-30, 21:46
Odpověď

RE: RE: RE: Rojek

Muzu se zeptat jeste proc by jste do kombik protah a srovnavacka nesel???
V teto cenove kategorii sem nic nenasel jen jerabek proma a to je cina to v zadnem pripade nechci,dekuji za Vasi odpoved:-)
2011-09-30, 21:42
Odpověď

RE: RE: Rojek

Dobry den,dekuji za vasi odpoved.Muzu se zeptat na ty mouchy???
2011-09-28, 18:40
Odpověď

RE: Rojek

Mám formátku PF 300L a v poměru cena-kvalita to je slušné.Stroj není však dokonalý.V této cenové hladině jsem neobjevil nic solidnějšího.Zohlednil jsem tedy i servis,jelikož bydlím 10 km od ROJKA.Formátka PK je oproti PF na materialu dost ošizená a pokud jsi puntičkář tak si to ještě rozmysli.Nevím jestli chceš kombinaci srovnávačky s protahem,ale do rojka bych nešel! Odklopné stoly jsou špatně řešené.U typu SP 410 se to zdá o dost lepší.

Upozornění: Na tomto fóru jsou prezentovány názory návštěvníků stránek a provozovatel portálu DŘEVAŘI.CZ nepřebírá žádnou odpovědnost za prezentované názory a ani se s nimi neztotožňuje.