Japonske dláta

2010-03-07, 12:14
Odpověď
Odpověď s citací

Japonske dláta

Ahoj, chcem sa spýtať či máte niekto skúsenosti s japonskými dlátami. Uvažujem totiž o kúpe kvalitnejšieho náradia a tieto mi padly do oka.

Na tej stránke je o nim zopár informácii, ale ja by som rád počul aj názor iných ľudí. Jedna vec ktorej sa obávam je stabilita týchto dlát pri práci, napríklad zarovnávaní hrán a detailnej jemnej práci. V minulosti som mal možnosť pracovať s japonskými ručnými pílami a bol som veľmi spokojný.
2010-04-13, 19:38
Odpověď
Odpověď s citací

RE: Japonske dláta

> Ahoj, chcem sa spýtať či máte niekto skúsenosti s japonskými
> dlátami. Uvažujem totiž o kúpe kvalitnejšieho náradia a tieto
> mi padly do oka.
>
> Na tej stránke je o nim zopár informácii, ale ja by som rád
> počul aj názor iných ľudí. Jedna vec ktorej sa obávam je
> stabilita týchto dlát pri práci, napríklad zarovnávaní hrán a
> detailnej jemnej práci. V minulosti som mal možnosť pracovať s
> japonskými ručnými pílami a bol som veľmi spokojný.

Ahoj, Japonska dlata muzu jenom doporucit. Ja si kupuju postupne celou sadu, zatim ma dve dlata 15,35mm "Tataki Nomi" nejsou to ty nejlepsi, ale ani nejlevnejsi. Drzi ostri skvele a na jemnou praci jsou dokonale. Nehodi se ovsem na praci, kde se nevyhnete paceni, protoze uhlikata ocel je tvrda ale krehka. Kdyz jsem s nim zacistoval hluboky dlab v modrinu, tak jsem ulomil rozek dlata, ale zase se daji velmi rychle naostrit v ruce i bez pripravku, protoze jsou velmi tlusta a tim maji taky velkou plochu vybrouseneho uhlu a dobre se brousi v ruce. Jsou dobre vyvazena.

Upozornění: Na tomto fóru jsou prezentovány názory návštěvníků stránek a provozovatel portálu DŘEVAŘI.CZ nepřebírá žádnou odpovědnost za prezentované názory a ani se s nimi neztotožňuje.