Ochrana dřeva v interiéru na bázi obnovitelných surovin

Dřevo je v posledních letech nedílným designovým prvkem našich interiérů. Jeho využití je na vzestupu a setkává se s popularitou ve stavebnictví i v nábytkářství. Dřevěné prvky navozují příjemnou atmosféru, útulnost a pohodlí.

HSO-118 [eco]HSO-118 [eco]
Ve venkovních prostorách se dřevo setkává s mnohými nástrahami, jako jsou plísně a vlivy počasí. V obytných prostorách však na dřevo čekají jiné hrozby. Dřevo ohrožuje nejen běžné znečištění a mechanické zatížení, ale také působení agresivních látek (krémy na ruce, nápoje atd.) a chemických čističů. Aby dřevěné povrchy vydržely krásné po dlouhou řadu let, je nutné je ošetřit odpovídajícím způsobem.

Nátěry na dřevo v interiéru lze třídit na základě různých kritérií, nicméně je vždy důležité si stanovit, co chci ošetřovat a jaký očekávám výsledek, a dle toho pak volit typ materiálu. Éru laků postupně nahrazují oleje, vosky nebo jejich kombinace, díky jejichž použití zůstává dřevo ve své přirozené kráse, avšak ochráněno před nežádoucími vlivy okolí. V produktových řadách firmy Remmers najdete ideální materiál téměř pro jakékoli použití vždy s výborným výsledkem.

Stále více lidí žije s vědomím, že zanechávají stopu na životním prostředí a snaží proto se její negativní vliv snižovat. Ani společnost Remmers nezůstává v tomto ohledu pozadu a jelikož dřevo je přírodní materiál, vyvinula celou řadu produktů označenou Remmers [eco], která se snaží být s přírodou v co největším souladu.

Značka Remmers [eco] zosobňuje zevnitř i navenek odpovědný přístup ke zdrojům, lidem i přírodě. Produkty opatřené tímto znakem mají snížený obsah VOC, nízké emise a z velké části jsou vyrobeny z obnovitelných surovin. Remmers [eco] je symbolem pro moderní, na budoucnost orientované a udržitelné kroky a je spojena se všemi firemními procesy, od produktového managementu přes výrobu, nákup, výzkum a vývoj, až po logistiku a prodej.

Ohleduplnost vůči přírodě je nutností v rámci zachování planety pro budoucí generace. Neodkládejte zodpovědnost na zítřky, myslete na budoucnost již dnes. Zvyšující se požadavky na ekologii a udržitelnost ze strany společnosti jsou známkou toho, že lidem není životní prostředí lhostejné.

Především v interiérech hrají ekologické produkty ústřední roli. Produkty Remmers [eco] jsou označovány renomovanými pečetěmi kvality, kterými je prokazována nezávadnost nátěrů pro člověka i pro životní prostředí.


HSO-118-High-Solid-Öl [eco]Vysokosušinový olejovosk na bázi obnovitelných zdrojů je komplexním produktem 3v1. HSO-118 [eco] lze využít jako mořidlo, olej i jako uzavírací vosk.
V interiéru najde uplatnění při ošetření dřevěných a korkových podlah, schodů, stolních a pracovních desek, nábytku z kvalitního masivu nebo při ošetření dřevěných panelů a lišt. HSO-118 [eco] zachová přirozený vzhled ošetřeného dřeva, a zároveň jej ochrání před potenciálními hrozbami běžného života, jako je domácí chemie, voda, cola, pivo, čaj, káva a víno. Přesto, že je produkt skvrnám od potravin vysoce odolný, je pro ně naprosto neškodný - HSO-118 [eco] je klasifikovaný jako bezpečný pro styk s potravinami. Pokud zvolíte HSO-118 [eco] pro ošetření podlah, nemusíte se bát, že po nich uklouznete, produkt je certifikován v třídě protiskluznosti R9 dle normy DIN 51130.
Čím si výrobek zasloužil označení [eco]? HSO-118 [eco] funguje na bázi obnovitelných surovin, a to minimálně z 90 %. Je nízkoemisní a veganský. Znak evropské iniciativy „Metal recycles forever“ označuje recyklovatelnost, a tím i ekologickou udržitelnost obalů, ve kterých je distribuován nejen HSO-118, ale i celá produktová řada Remmers [eco].
Pokud by vyvstal požadavek na prodloužení trvanlivosti účinku HSO-118, doporučujeme pravidelně udržovat povrch za pomoci Emulze na údržbu olejovaných povrchů [eco].

Blíže se můžete s produktem seznámit na našem YouTube kanále:
Kolik [eco] je v tobě?


Remmers nabízí alternativy k běžným lakům, vyrobené na bázi přírodních olejů a vosků, pro kompletní interiérové úpravy, dřevěné podlahy a povrchovou úpravu dřevěných schodů.
Více podobných produktů, jako je HSO-118 [eco], najdete zde: https://www.remmers.cz/cs/laky-moridla-na-drevo/oleje-a-vosky/c/c6427.
V případě, že byste potřebovali poradit s výběrem vhodného produktu, kontaktujte nás na: mail@remmers.cz


Příspěvky autora Remmers s.r.o.
 • Přirozené a v souladu s přírodou - nekonečné množství řešení pro všechny

  V dnešní zrychlené době potřebuje každý z nás prostor pro klid, relaxaci a regeneraci. A to především po náročném dni v zaměstnání. Okenní prvky a zimní zahrady dnes neoddělitelně patří do domácích prostor určených pro oddych.
 • Ošetření venkovních teras – víte čím a jak?

  V posledních letech se stalo moderní záležitostí budování teras. Nejen kolem rodinných domů, ale velice často i v komerčních objektech. Spektrum zde použitých materiálů je široké, my se nyní budeme věnovat především terasám dřevěným. Dřevo používané na terasy je buď exotické (teak, bangkirai, douglaska, massaranduba atd.) nebo evropské (modřín, smrk, borovice, dub, akát).
 • Život plný barev

  50 odstínů šedi, nebo dáváte raději přednost bílé, pastelovým tónům či pestrým barvám? Barevnosti se meze nekladou.
 • Krycí nátěry na dřevo

  Moderní stavebnictví se stále více vrací k původním materiálům. Patří mezi ně hlína, sláma a samozřejmě dřevo. Pokud má dřevo dobře sloužit a k tomu i dobře vypadat, je nutné se zodpovědně postavit k jeho zpracování a ošetření. A to tak, aby si svůj vzhled udrželo po dlouhou řadu let a časem nedošlo k jeho znehodnocení.
 • Ochrana dřeva v interiéru na bázi obnovitelných surovin

  Dřevo je v posledních letech nedílným designovým prvkem našich interiérů. Jeho využití je na vzestupu a setkává se s popularitou ve stavebnictví i v nábytkářství. Dřevěné prvky navozují příjemnou atmosféru, útulnost a pohodlí.
Mohlo by Vás zajímat
DREVARI.SK, s.r.o.
DREVARI.SK, s.r.o.