Wood-Mizer získává švédského výrobce čtyřstranných tvarovaček, srovnávaček a souvisejících dřevozpracujících strojů

Populární dřevozpracující stroje z firmy MOReTENs AB jsou nyní k dispozici prostřednictvím globální distribuční sítě Wood-Mizer. Wood-Mizer získal švédskou společnost MOReTENs AB dodávající úplný sortiment oblíbených čtyřstranných tvarovaček, srovnávaček, stolních pil, vřetenových tvarovacích frézek, srovnávaček/tloušťkovaček a CNC frézek do své globálně dostupné škály výrobků.
Firma MOReTENs, založená v roce 1980 konstruuje a vyrábí oblíbenou řadu dřevozpracujících strojů, která zahrnuje modely kombinující čtyřstrannou tvarovačku/srovnávačku, vřetenové tvarovací frézky a dílenské stolní pily. Navíc MOReTENs také dodává špičkové CNC frézky a stroje pro stavbu dřevěných domů.

“V celé naší historii se firma Wood-Mizer angažovala v poskytování nejkvalitnějšího zařízení pro zpracování kmenů na konečné dřevěné výrobky,” říká prezident a výkonný ředitel Wood-Mizer Richard Vivers.

“Dostupné a univerzální výrobní linky tvarovaček a srovnávaček z MOReTENs se několik desetiletí osvědčují po celém světě a nyní jsou podpořeny vysoce kvalitním servisem a zákaznickou podporou jaká se očekává od Wood-Mizer.”

Zakladatel a vlastník firmy MOReTENs Bo Mårtensson se připojil k Wood-Mizer jako generální ředitel továrny ve švédském Ostersundu. Továrna ve Švédsku je pro Wood-Mizer pátým výrobním závodem na celém světě včetně tří podniků v USA a jednom v Polsku.

“Před mnoha lety, když jsem začínal s firmou MOReTENs a začal stavět dřevozpracující stroje, jsem byl mladý inženýr se zkušenostmi v tesařině,” říká Bo Mårtensson. “

Jsem hrdý, když vidím své výrobky v dílnách po světě a nyní máme velké potěšení připojit se k týmu Wood-Mizer, který zpřístupní naši stávající produkci mnohem širší základně zákazníků a také zrychlí naši schopnost uvádět nové výrobky tak, aby potřeby našich zákazníků uspokojily.”

Počínaje březnem 2018 bude Wood-Mizer nabízet novou řadu tvarovaček/srovnávaček prostřednictvím své prodejní sítě. Poslední akvizice MOReTENs spoléhá na pozici Wood-Mizer jako celosvětového výrobce a dodavatele pil s úzkým pásem, nyní nabízejícím plný sortiment zařízení, jež mohou hladce proměňovat kmeny na vysušené řezivo a nakonec na hotové dřevěné výrobky – vše garantované odbornou kvalifikací a nasazením firmy Wood-Mizer k vynikajicímu zákaznickému servisu.

Wood-Mizer CZ
Luby 91, 339 01 Klatovy
tel 376 312 220
fax 376 319 011
woodmizer@woodmizer.cz
www.woodmizer.cz

Wood-Mizer Danubia
Hadovce 5, 94501 Komárno
tel +421 35 7 740 316
fax +421 35 7 740 326
woodmizer@woodmizer.sk
www.woodmizer.sk


Příspěvky autora Wood-Mizer CZ s.r.o.
Mohlo by Vás zajímat
 • Priame obchodné zastúpenie Remmers už aj na Slovensku

  Náterové systémy od nemeckého výrobcu farieb a lakov Remmers sú vo svete povrchovej úpravy dreva zvučnou a spoľahlivou značkou, na ktorej pozadí stojí silný rodinný podnik. Ani pre slovenských spracovateľov dreva nie sú nátery od tohto overeného producenta so sídlom v severonemeckom Löningene žiadnou neznámou.
 • Kartáčovací stroj KUSING K2 – 600e

  Firma KUSING predstavuje nový kartáčovací stroj K2-600es maximálnou šírkou obrábania 1200mm a elektrickým zdvihom oboch hriadeľov.
 • Inovácie a inšpirácie: S ADLERom budete na budúcnosť pripravení

  Naše srdce bije pre drevo a pre všetkých drevospracovateľov. Rakúski experti v oblasti zušľachtenia a povrchovej úpravy dreva presne vedia, čo potrebujú stolári, aby mohli s tými najlepšími prostriedkami čeliť výzvam budúcnosti: Sú nimi inovatívne technológie, efektívne povrchové systémy a inšpiratívne možnosti stvárnenia. Na odbornom veľtrhu Holz- Handwerk v Norimbergu ADLER odprezentuje najnovšie smery pre spracovateľov dreva.
 • Na medzinárodnom veľtrhu Frontale 2018 ADLER predvedie samoliečebnú povrchovú úpravu okien

  Odborný medzinárodný veľtrh Fensterbau Frontale v Norimbergu každé dva roky prináša novinky zo sveta inovácií a technológií budúcnosti. Predstavujeme vám jednu z hlavných hviezd v pomyselnom svetle reflektorov tohtoročnej výstavy: Aquawood InterCare SH, prvá samoliečebná povrchová úprava okien od rakúskeho výrobcu lakov ADLER.
 • Krycie lakovanie pestrofarebných odtieňov – efektívne, jednoducho a so širokými možnosťami modifikácie

  K dnešným trendom v oblasti interiérového nábytku patrí rozsiahle využívanie plôch v rôznych krycích farbách. Či už hovoríme o pestrofarebných odtieňoch, alebo o moderných technických odtieňoch bielych a šedých tónoch farieb, firma ADLER má efektívne riešenia pre celé farebné spektrum lakovania nábytku v krycích farbách.
DREVARI.SK, s.r.o.
DREVARI.SK, s.r.o.