WOOD-TEC potvrdil svou pozici nejdůležitější dřevařské a nábytkářské události pro Česko a Slovensko - předběžná záverečná zpráva

Automatizace, robotizace a digitalizace ve zpracování dřeva a výrobě nábytku – to jsou hlavní trendy, které představil patnáctý ročník Mezinárodního veletrhu pro dřevozpracující a nábytkářský průmysl WOOD-TEC, který je zaštítěn podporou světového sdružení EUMABOIS. Právě zaměření na průmysl 4.0 odráží poptávku zpracovatelů dřeva a nábytkářů, kteří řeší způsob zvládání zakázek při aktuálním nedostatku kvalifikovaných pracovních sil.
Ve zcela naplněných pavilonech A2 a V se prezentovalo 319 firem a 210 značek z 18 zemí. Ve srovnání s posledním ročníkem se zvýšil zejména počet prezentovaných značek. Výrazně vzrostl i počet návštěvníků, kterých během čtyř dnů na výstaviště přišlo přes 11 tisíc. Proti minulým ročníkům se zvýšil počet návštěvníků ze zahraničí, zejména ze Slovenska. První den veletrhu přijely na pozvání Svazu výrobců dřevozpracujících strojů a zařízení obchodní mise ze Slovenska, Maďarska a Bosny a Hercegoviny, veletrh navštívila také početná skupina představitelů thajských výrobců nábytku. Díky rozčlenění doprovodného programu do tematických dnů se podařilo i vhodně naplánovat návštěvy vystupujících odborníků. Tato struktura vyhovovala také návštěvníkům veletrhu.

Novinkou letošního ročníku byl doprovodný program tematicky rozdělený do jednotlivých dnů, nová organizace obchodních misí a diskuze, na kterých se setkaly špičky dřevozpracujícího a nábytkářského průmyslu z České republiky.

Premiéru si odbyla exponátová soutěž WOOD-TEC Award, v níž bylo ve dvou kategoriích oceněno 8 exponátů. WOOD-TEC tímto posílil své postavení nejdůležitější obchodní i společenské události dřevařského a nábytkářského sektoru v České republice i na Slovensku.

Po celou dobu veletrhu probíhal doprovodný program ve WOOD-TEC Aréně v pavilonu A2. První den proběhly nákupní workshopy Asociace českých nábytkářů a Klastru českých nábytkářů, program obchodních misí a úvodní diskuze, která se věnovala aktuálním problémům ve zpracování dřeva a výrobě nábytku. Hlavním programem technologického dne byl blok přednášek zaměřený na automatizaci a robotizaci, nábytkářský den se soustředil na outsourcing pro malé a střední výrobce nábytku. V obou dnech se prezentovaly také firmy nabízející zpracovatelům a výrobcům konkrétní řešení, tato koncepce měla úspěch jak u návštěvníků, tak prezentujících firem. Poslední den byl věnován studentům středních odborných škol, kterým byly předloženy nabídky vysokých škol na studium i firem na možné profesní uplatnění.

Veletrh i doprovodný program byl připraven ve spolupráci s oborovými profesními sdruženími a vysokými školami.

Příští ročník Mezinárodního veletrhu pro dřevozpracující a nábytkářský průmysl WOOD-TEC se uskuteční od 29. října do 1. listopadu 2019.


Příspěvky autora WOOD-TEC Veletrhy Brno
 • WOODTEC 2020 se bude konat od 21. do 23. října

  Na základě výsledku proběhlého výběrového řízení Svazu výrobců a dovozců dřevozpracujících strojů a zařízení bylo pro konání národní oborové výstavy dřevozpracující techniky vybráno Výstaviště Brno.
 • Šestnáctý ročník veletrhu WOOD-TEC proběhne v roce 2020

  Na základě vývoje jednání se Svazem výrobců a dovozců dřevozpracujících strojů a zařízení a Svazem výrobců dřevozpracujících strojů a zařízení bylo ze strany Veletrhů Brno a.s. rozhodnuto o přeložení veletrhu na rok 2020.
 • WOOD-TEC potvrdil svou pozici nejdůležitější dřevařské a nábytkářské události pro Česko a Slovensko - předběžná záverečná zpráva

  Automatizace, robotizace a digitalizace ve zpracování dřeva a výrobě nábytku – to jsou hlavní trendy, které představil patnáctý ročník Mezinárodního veletrhu pro dřevozpracující a nábytkářský průmysl WOOD-TEC, který je zaštítěn podporou světového sdružení EUMABOIS. Právě zaměření na průmysl 4.0 odráží poptávku zpracovatelů dřeva a nábytkářů, kteří řeší způsob zvládání zakázek při aktuálním nedostatku kvalifikovaných pracovních sil.
 • WOOD-TEC 2017: vrací se WOOD-TEC aréna, novinkou bude exponátová soutěž

  V pořadí již 15. ročník Mezinárodního veletrhu pro dřevozpracující a nábytkářský průmysl WOOD-TEC proběhne na brněnském výstavišti od 31. 10. do 3. 11. 2017. Jedná se o nejdůležitější veletrh pro dřevozpracující a nábytkářský průmysl v České republice a na Slovensku.
 • WOOD-TEC 2015 – efektivní místo pro Vaši prezentaci

  Přípravy na 14.ročník dřevařského veletrhu WOOD-TEC jsou již v plném proudu. Od úterý 20.října do pátku 23.října bude brněnské výstaviště patřit opět všem milovníkům dřeva. Představí se zde celá řada firem a společností, které budou prezentovat široké portfólio výrobků, ať již strojů, nástrojů, materiálů či zařízení pro dřevozpracující a nábytkářský průmysl.
Mohlo by Vás zajímat
 • ČIERNY BALOG: Pripravujú pietny akt venovaný obetiam lesov

  V tomto roku pribudlo na Symbolickom lesníckom cintoríne vo Vydrovskej doline pri Čiernom Balogu 26 tabuliek s menami zosnulých
 • Slovenský nábytok získal ocenenie

  Hodnotiteľská komisia výstavy nábytku Moddom ocenila kvalitné vyhotovenie kuchýň Decodom, pôsobivý odkaz na minulosť prostredníctvom retro kuchyne a efektívne využitie komunikačných aktivít k príprave veľtrhu.
 • Veľtrh Nábytok a bývanie v Nitre predstaví drevodomy

  Novinky a trendy v oblasti bývania predstaví 26. ročník veľtrhu Nábytok a bývanie, ktorý bude od 8. do 13. marca na Výstavisku Agrokomplex v Nitre. Jeho hlavnou témou bude dôležitosť pocitu vnímať svoj domov ako svoje kráľovstvo. Tohtoročnou novinkou je prvý ročník podujatia zameraného na modernú a tradičnú architektúru z dreva, ktoré ponesie názov Moderné drevodomy.
 • Pozvánka do Technologického centra Král s.r.o. v Žiline

  Pozývame Vás do nášho Technologického centra v Žiline. Aktuálne stroje, ktoré sú k dispozícii k bližšiemu spoznaniu, nájdete na našej novej webovej stránke: http://www.kral-zilina.sk/technologicke-centrum Teoreticky je každý stroj od každého výrobcu perfektný. To sa dočítate v katalógoch. Ale v praxi sú veľké rozdiely. Či je to komfort obsluhy, bezpečnosť alebo efektivita. Je dobré, že naše technológie môžete odskúšať oveľa skôr, ako budú u vás pracovať.
 • Otvorenie centra kovania Häfele na Slovensku

  Od teraz môžeme ponúknuť slovenským zákazníkom širšiu ponuku, keďže 27. augusta sme oficiálne otvorili nové centrum pre kovanie v Špačinciach. Spolupráca s dodávateľom kovania firmou Häfele bola poňatá seriózne, čo podčiarkla aj účasť zástupcov z nemeckej centrály pána Franka Meyer a Stephanie Kellner. Miroslav Malženický, konateľ JAFHolz Slowakia a Martin Běhounek konateľ Häfele Česko a Slovensko pozdravili hostí a pozvali ich k prehliadke nového centra pre kovanie.
DREVARI.SK, s.r.o.
DREVARI.SK, s.r.o.