Wood-Mizer představuje pilu LX450 se dvěma vodicími nosníky

Sortiment pil Wood-Mizer se během desetiletí průběžně rozšiřuje, ale nová pila Wood-Mizer LX450 nabízí kompletně překonstruovanou pilu, jaká nebyla nikdy předtím od firmy k dispozici.Uvedením LX450 se Wood-Mizer stal prvním a jediným výrobcem pil, který poskytuje pilařům možnost výběru mezi pilou s jedním nosníkem (monorail) nebo dvojitým vodicím nosníkem (twin-rail), aby se přizpůsobily různým řezným aplikacím a preferencím.

Obdařena mnoha stejnými přednostmi světově proslulé řady pil Wood-Mizer LT, tato nová pila LX450 rozšiřuje dostupnou řeznou šířku na profesionálních 80 cm a hloubku řezu na 41 cm.

“Wood-Mizer byl dlouho jediný výrobce pily s konstrukcí jednoho samonosného nosníku držící několik patentů na tuto techniku a se 70,000 pilaři po celém světě,” říká Robert Baginski, provozní ředitel Wood-Mizer Industries v Evropě. “Každý pilař má odlišné potřeby a preference, které vedly k doplnění řady LX. Můžete mít nyní monorail řady LT nebo twin-rail řady LX a získat nejlepší podporu v oboru využívanou vlastníky pil Wood-Mizer během posledních 35 let.”

Klíčová inovace pily Wood-Mizer LX450 je tuhý LX rám sloupu, který drží ovládací panel, motor a řeznou hlavu. Konstruován tak, aby se přizpůsobil větší šířce a hloubce řezu, cestuje LX rám na rovnoběžných ocelových kalených tyčích na loži a dovoluje operátorovi lepší výhled během řezného procesu.

Standardní vlastnosti pily LX450 zahrnují motorický posuv, motorický pohyb nahoru/dolů, hydraulickou manipulaci s kmenem s obousměrným řetězovým obracečem, ovládací konzoli operátora putující podél, jednoduché Pracovní nastavení, šest odolných jemně stavitelných vyrovnávačů, stahování prkna při zpětném pohybu, motoricky ovládané rameno vedení pilového pásu, systém hydraulického napínání pásu, mazání pásu, vodítka pásu s kladkami a automatickou spojku. Volitelná výbava zahrnuje odkorňovač, Pracovní nastavení AccuSet® 2 a pevnou řídící stanici operátora umístěnou na konci pily.

Pila Wood-Mizer se dvěma nosníky LX450 debutovala v Evropě na veletrhu LIGNA 2017 v Hanoveru.
K dispozici bude v létě 2017.
Specifikace pily LX450
Možnosti výkonu – elektromotory 11, 15, 18.5 kW
Průměr 92 cm x délka 6.4 m
Šířka řezu 80 cm a hloubka řezu 41 cm

Wood-Mizer CZ
Luby 91, 339 01 Klatovy
tel 376 312 220
fax 376 319 011
woodmizer@woodmizer.cz
www.woodmizer.cz

Wood-Mizer Danubia
Hadovce 5, 94501 Komárno
tel +421 35 7 740 316
fax +421 35 7 740 326
woodmizer@woodmizer.sk
www.woodmizer.sk


Příspěvky autora Wood-Mizer CZ s.r.o.
Mohlo by Vás zajímat
 • Priame obchodné zastúpenie Remmers už aj na Slovensku

  Náterové systémy od nemeckého výrobcu farieb a lakov Remmers sú vo svete povrchovej úpravy dreva zvučnou a spoľahlivou značkou, na ktorej pozadí stojí silný rodinný podnik. Ani pre slovenských spracovateľov dreva nie sú nátery od tohto overeného producenta so sídlom v severonemeckom Löningene žiadnou neznámou.
 • Kartáčovací stroj KUSING K2 – 600e

  Firma KUSING predstavuje nový kartáčovací stroj K2-600es maximálnou šírkou obrábania 1200mm a elektrickým zdvihom oboch hriadeľov.
 • Inovácie a inšpirácie: S ADLERom budete na budúcnosť pripravení

  Naše srdce bije pre drevo a pre všetkých drevospracovateľov. Rakúski experti v oblasti zušľachtenia a povrchovej úpravy dreva presne vedia, čo potrebujú stolári, aby mohli s tými najlepšími prostriedkami čeliť výzvam budúcnosti: Sú nimi inovatívne technológie, efektívne povrchové systémy a inšpiratívne možnosti stvárnenia. Na odbornom veľtrhu Holz- Handwerk v Norimbergu ADLER odprezentuje najnovšie smery pre spracovateľov dreva.
 • Na medzinárodnom veľtrhu Frontale 2018 ADLER predvedie samoliečebnú povrchovú úpravu okien

  Odborný medzinárodný veľtrh Fensterbau Frontale v Norimbergu každé dva roky prináša novinky zo sveta inovácií a technológií budúcnosti. Predstavujeme vám jednu z hlavných hviezd v pomyselnom svetle reflektorov tohtoročnej výstavy: Aquawood InterCare SH, prvá samoliečebná povrchová úprava okien od rakúskeho výrobcu lakov ADLER.
 • Krycie lakovanie pestrofarebných odtieňov – efektívne, jednoducho a so širokými možnosťami modifikácie

  K dnešným trendom v oblasti interiérového nábytku patrí rozsiahle využívanie plôch v rôznych krycích farbách. Či už hovoríme o pestrofarebných odtieňoch, alebo o moderných technických odtieňoch bielych a šedých tónoch farieb, firma ADLER má efektívne riešenia pre celé farebné spektrum lakovania nábytku v krycích farbách.
DREVARI.SK, s.r.o.
DREVARI.SK, s.r.o.