Vodorovná následná pila HR115 - Nenákladná a ekonomická pila pro počáteční úroveň výroby palet

Pilaři v různých zemích často jako doplnění k pile LT15 používají vodorovnou pilu následného pořezu HR115. S tímto tandemem zařízení mohou úspěšně konkurovat a nacházet nové zákazníky pro hotové palety nebo paletové dřevo.Například srbská firma Balat Promet zakoupila oba stroje LT15 a HR115 v letech 2010-2011.

"Když jsme tyhle pily viděli poprvé, pomysleli jsme si – Ach! Jsou tak malé! To nemyslí vážně!" říká jeden z majitelů společnosti Balat Promet, pan Mile Marcetic. "Ale poté co jsme je koupili a začali používat, byli jsme překvapeni, že na rozdíl od italských svislých pil je LT15 schopná řezat dlouhé kmeny a kvalita prkna je velmi vysoká. Pila HR115 umí vyrábět palety ze dřeva širokého 15-20 cm. To je přesně to, co potřebujeme", říká Mile Marcetic.

Jiný srbský podnikatel Nemanja Ivanovic z Batocina koupil HR115 jako doplněk ke své pile LT15, když si uvědomil, že poptávka po paletách na místním trhu roste.

"Obvykle vyrábím střešní prvky pro domy", říká Nemanja. "Ale tohle podnikání je velice sezónní a v zimě nemáme žádné objednávky. Začal jsem se rozhlížet po nových směrech a objevil jsem možnost v paletách."
"Je možno dělat paletové dřevo jen s pilou LT15, ale produktivita bude nízká. Se dvěma pilami, LT15 a HR115, vypadá ten postup asi takhle: Na začátku uděláme na LT15 z kmene hranol a ten pak řežeme na HR115 na 4-6 paletových dřev," říká Nemanja Ivanovic.
Takže HR115 dělá výrobu palet optimálnější. Může řezat hranoly široké až 400 mm a 400 mm vysoké při rychlosti posuvu až 20 m/min. Poloha hlavy se nastavuje elektricky s volitelným Pracovním nastavením (Setworks). Dva přítlačné válečky při řezání hranoly rovnoměrně přidržují. Vstupní a výstupní podávací stoly, stejně jako postranní válečkový stůl, pomáhají vracet materiál pro další průchod pilou. A co víc, je možné vyrábět zkosené výrobky jako jsou domovní obklady, protože hlavu lze naklápět od 0° do 8°.
Nemanja Ivanovic řekl, že HR115 zvýšila celkovou produktivitu až na 3000 hotových palet za měsíc. Navíc s HR115 vytvořil další tři pracovní místa a zaměstnal lidi ze své vesnice.

Podobná informace pochází z Bulharska. Učitelka paní Radoslava Stoyanová posledních 6 let úspěšně kombinuje povolání učitelky ve městě Samokov s provozováním vlastní dřevozpracující firmy, která produkuje prkna, trámy a palety z borovice a smrku, výrobky se prodávají hlavně v Itálii a Řecku. Radoslava považuje vysokou kvalitu svých výrobků za klíčový faktor svého podnikání. Jsou zde dvě pily s úzkým pásem LT15 a LT40, dvě kotoučové omítačky EE20 a vodorovná pila HR115 – veškeré zařízení vyrobila a dodala firma Wood-Mizer. Jako šéfová je ráda, že stroje produkují vysoce kvalitní výrobky a že firma poskytuje spolehlivý servis.
Dalším jasným případem spolehlivosti techniky a servisu Wood-Mizer je španělská společnost Maderas Rico Gonzalez z provincie Valladolid. Ta provozuje tři pily Wood-Mizer: LT15, ​​HR115 a omítačku EG300.

"To jsou velice spolehlivé, bezpečné a snadno obsluhovatelné stroje," vysvětluje majitel firmy pan Alvaro Rico. "HR115 dělá paletové dřevo, které používáme pro další montáž palet nebo je prodáváme těm zákazníkům, kteří chtějí opravovat své staré palety".
Několik vlastností konstrukce HR115 způsobuje, že tento stroj je užitečný nejen pro výrobu paletového dřeva. Na rozdíl od konkurence je tato pila schopná řezat hranoly široké až 400 mm. A navíc, hlava má funkci naklápění od 0 do 8 stupňů pro skloněné řezy při výrobě dřevěné krytiny nebo obložení.

Například, holandský zpracovatel pan Dirk Janssen používá HR115 k opětnému využití dřevěného odpadu na drobné plaňky pro květinové truhlíky, piknikové stoly a další malé zahradní výrobky.Wood-Mizer CZ
Luby 91, 339 01 Klatovy
tel 376 312 220
fax 376 319 011
woodmizer@woodmizer.cz
www.woodmizer.cz

Wood-Mizer Danubia
Hadovce 5, 94501 Komárno
tel +421 35 7 740 316
fax +421 35 7 740 326
woodmizer@woodmizer.sk
www.woodmizer.sk


Příspěvky autora Wood-Mizer CZ s.r.o.
Mohlo by Vás zajímat
DREVARI.SK, s.r.o.
DREVARI.SK, s.r.o.