Freewood představí nové obráběcí centrum, které pracuje bez obsluhy

Svou českou premiéru bude mít na veletrhu WOOD-TEC v expozici firmy Freewood s.r.o. specializované obráběcí centrum CNC INTOREX TC-800.

Je vhodné na přesnou automatickou výrobu částí nábytku, které jsou obráběny za všech 4 stran, tzn. především všech typů noh k nábytku, kulatých, hranatých i excentrických tvarů. Má zásobník materiálu, pracuje bez obsluhy a tím výrazně šetří mzdové náklady. Základ stroje tvoří rotační jednotka, do které se obrobek upne, ať už na střed, nebo excentricky a stroj s obrobkem řízeně otáčí.

Obrobek je poté dle programu obráběn třemi CNC jednotkami, které vrtají otvory, frézují pomocí stopkové frézy vertikálně, či horizontálně, obrábí válcovou frézou a nakonec dokončí povrch pomocí řízené brusky.
Stroj bude doplněn automatem pro vrtání otvorů do čel obrobků a automatické nasazení šroubovice pro připevnění noh k nábytku.

FREEWOOD s.r.o. je dodavatel strojů a zařízení pro zpracovatele dřeva včetně tepelného ošetření a sušení dřeva, balení hotových výrobků a CNC opracování plastů a hliníku. Působnost firmy je po celé české a slovenské republice.

Zúčastnili jsme se minulého ročníku se stánkem o ploše téměř 100 m2 a 7 exponáty. Výsledkem jsou noví spokojení zákazníci, kterým jsme pomohli v jejich úspěšném podnikání. Letos představíme výrobcům interiérů, nábytku, schodů, dveří a všem, kdo zpracovávají drahé masivní dřevo, pásovou pilu pro řezání lamel a nákližků od síly 2 mm. Pila je velmi přesná, výkonná a šetrná ke dřevu. V Česku jde o oblíbený a hojně využívaný stroj,“ uvedl majitel firmy Zdeněk Kramoliš.

Tesařům, výrobcům vazníků a dřevostaveb je určena chytrá krátící pila, na které si jednoduše, rychle a přesně nakrátí řezivo i hranoly až do výšky řezu 200 mm jak kolmo, tak i v úhlech až do 60°.
V expozici nebudou chybět sušárny řeziva s integrovaným horkovzdušným plynovým topením. Sušárny jsou citlivé ke dřevu, suší ve vysoké kvalitě a jejich provoz je velmi ekonomický.
K provozu nepotřebují obsluhu, investice se obejde bez kotelny.
Sušárny jsou určeny všem, kdo potřebují sušit řezivo a mají problém s vytápěním sušáren, nebo budují nové.

Freewood s.r.o.
Zašová 191
756 51 Zašová

e-mail: info@freewood.cz
www.freewood.cz


Příspěvky autora Freewood s.r.o.
Mohlo by Vás zajímat
 • Wood-Mizer na veletrhu LIGNA 2017

  S řadou nových výrobků pro první představení světovému dřevařskému průmyslu, byla LIGNA 2017 pro Wood-Mizer velice významná a největší světová výstava zpracování dřeva nezklamala – výsledkem je nejlepší zkušenost pro firmu Wood-Mizer na tomto veletrhu za posledních 10 let.
 • ADLER JE SPOĽAHLIVÝM PARTNEROM PRE NÁROČNÝCH ARCHITEKTOV

  Poslucháči fakulty architektúry Slovenskej Technickej Univerzity v Bratislave sa v utorok 16.5. 2017 na prednáške profesionálov z firmy Adler Slovensko dozvedeli hodnotné informácie o trendoch v interiéroch i to, ako dokážu pri navrhovaní použitím produktov Adler predĺžiť životnosť drevených prvkov a mnoho ďalšieho.
 • Pozvánka - Deň nábytkárskych technológií v praxi II. alebo Ako vyrobiť nábytok za 30 minút?

  Vážení priatelia z drevárskej a nábytkárskej branže, dovoľujeme si Vás touto cestou pozvať na Deň nábytkárskych technológií v praxi II, ktorý sa uskutoční dňa 25. mája 2016 od 9:00 hod do 16:00 hod v Bratislave.
 • Vynikajúca prezentácia na výstave HOLZ-HANDWERK 2016 Norimberg

  Na takmer 1.600 m² výstavnej plochy sa mohli odborný návštevníci presvedčiť o najnovšom vývoji a inováciách, ktoré HOLZ-HER prináša v oblasti strojov pre olepovanie hrán vrátane využívania laserových hrán, CNC technológiách, nárezových centrách vrátane automatického skladu platňového materiálu.
 • Pozvánka na WOOD TEC Brno 2015 - Král Žilina

  POZÝVAME VÁS NA MEDZINÁRODNÝ VEĽTRH PRE DREVÁRSKY A NÁBYTKÁRSKY PRIEMYSEL WOOD TEC BRNO 20.-23.10.2015 WOOD-TEC je najprestížnejší veľtrh v oblasti spracovania dreva v novom priestore Európskej únie, ktorý sa koná vždy v nepárnom roku na brnenskom výstavisku. Veľtrh je zaradený do siete veľtrhov podporovaných združením EUMABOIS (Európske združenie výrobcov drevospracujúcich strojov).
DREVARI.SK, s.r.o.
DREVARI.SK, s.r.o.