Merlin král mágů a čarodějů s firmou DREKOMA naa Kasalově pile s.r.o. Jindřichův Hradec

Jak dosáhnout špičku kvality při výrobě vedlejších vchodových dveří z masivu?
Zvlhčování vzduchu Merlin Technology nyní nově v hale výroby dveří firmy Kasalova pila s.r.o. Jindřichův Hradec www.kasalovapila.cz
Merlin král mágů a čarodějů v plné práciMerlin král mágů a čarodějů v plné práci
Vedení společnosti správně zareagovalo na položenou klíčovou otázku:

„Způsobuje nám v technologii výroby masivních dveří problémy také suchý vzduch?“


Po mnohaletých úspěšných zkušenostech úpravy vzduchu – zvlhčováním systémem Merlin Technology v povrchové úpravě oken – bylo rozhodnuto vedením společnosti získané zkušenosti a přínosy kvality výroby oken využít a aplikovat v oboru výroby dveří z masivního dřeva: hranoly a přířezy vlhkostně zlahodnit, optimálně rozložit vlhkostní spád v materiálu tak, aby zákazníkovi byl dodán výrobek té nejlepší kvality.

Po zpracování a předložení technického řešení a cenové nabídky na konkrétní systém zvlhčování vzduchu pří výrobě dveří bylo rozhodnuto. Objednávka společnosti Kasalova pila, s.r.o., byla do tří týdnů od obdržení v měsíci září 2014 zrealizována a prostory příslušné haly vlhkostně stabilizovány tak, aby s nadcházející zimní sezonou nebyla kvalita výroby ovlivněna suchým prostředím vymrzlého zimního vzduchu.
Kasalova pila, s.r.o., potvrzuje, že drží krok s dobou, realizuje investice do progresivních technologií s nízkými provozními náklady, ukazuje směr a cestu technického vývoje v oboru.

Kasalova pila, s.r.o., je moderní společností, která přináší svým, již tak špičkovým výrobkům v oboru konstrukcí dřevěných staveb a stavebně truhlářských výrobků další přidanou užitnou hodnotu a kvalitu.

Merlin opět potvrdil, že je králem čarodějů a mágů. Kde může, tam pomáhá.


Vysokotlaké zvlhčovací systémy Merlin jsou úspěšně využívány v mnoha oborech. Merlin je všude tam, kde je zapotřebí rovnoměrného rozložení vlhkosti v prostoru a snížení prašnosti při nízké energetické náročnosti.
Pozitivním doprovodným jevem zařízení je efekt tzv. adiabatického chlazení prostoru, díky kterému je možno snížit počet provozních hodin klimatizačních jednotek, zvláště v letním období. Zvlhčovací systém Merlin – Technology pracuje na základě vysokého tlaku vody v tlakovém systému (asi 70 bar) a její rozprašování je v průměru kolem 6,5 m od zavěšeného modulu do prostoru a výšky přibližně 200 cm, v tomto prostoru suchý vzduch absorbuje vodní mlhovinu. Pod touto úrovní výrobek, materiál ani obsluha zařízení nejsou vystaveny účinkům vody ve formě kapaliny.
Podpora dokonalého vznosu mlhoviny je uskutečňována zabudovaným ventilátorem nasávajícím vzduch od stropu do modulu a vytlačujícím jej speciálně vyvinutými aerodynamickými průduchy přímo v místě vysokotlakých trysek (je patentováno firmou Merlin Technology G.m.b.H. Ried im Inkreis).

Otázka na závěr: Škodí Vám také suchý vzduch?
S odpovědí pomůže: www.drekoma.cz
Ing.Harazím Vladimír,CSc - DREKOMA © :: 08.10.2014Příspěvky autora Ing.Harazím Vladimír,CSc - DREKOMA
 • DREKOMA - Pozvánka na WOOD-TEC - široká nabídka vlhkoměrů a zvlhčovačů

  Vlhkoměry dřeva, vlhkoměry prostředí, vlhkoměry na biomasu, nová generace Moistec Pro na dřevo a stavební materiály, zvlhčovací zařízení nové generace CORE a mohou vidět návštěvníci veletrhu WOOD-TEC 2015 v expozici Ing.Vladimír Harazím ,CSc – DREKOMA.
 • Merlin král mágů a čarodějů s firmou DREKOMA naa Kasalově pile s.r.o. Jindřichův Hradec

  Jak dosáhnout špičku kvality při výrobě vedlejších vchodových dveří z masivu? Zvlhčování vzduchu Merlin Technology nyní nově v hale výroby dveří firmy Kasalova pila s.r.o. Jindřichův Hradec www.kasalovapila.cz
 • Zvlhčování vzduchu není luxus ale nutnost jak přežít, dělat kvalitní výrobek a trvale tvořit zisk

  Co je to prach? Prach definujeme jako soubor částic, které nás všude obklopují. Částice prachu se volně vznášejí vzduchem, který nás obklopuje. Množství prachu je závislé na zdroji, proudění vzduchu, vlhkosti vzduchu atd. A jak je to s dřevním prachem? Většinou o dřevním prachu víme to, že je nebezpečný, je vznětlivý a již při nízké koncentraci se vzduchem rovněž výbušný. Mezní hranice při které je tvořena se vzduchem výbušná směs je již při koncentraci 20%. Většinou se ale neví, jak velké zdravotní problémy může způsobit.
 • Světová premiéra patentovaného zvlhčovacího systému MERLIN AIR-C 250

  Většinu času tráví lidé v uzavřených prostorech. Velmi důležité je mikroklima budov jak pro zdraví a dobrý zdravotní stav, tak i pro výkonnost při výkonu povolání. Optimální mikroklima se stanoví z příjemné pokojové teploty a jakož i správného podílu relativní vlhkosti vzduchu. Různé vyhlášky a nařízení pro pracovní prostředí předepisují relativní vlhkost v rozsahu od 40 do 60 %. Podíl relativní vlhkosti vzduchu však v chladných ročních obdobích klesá rychle pod 30% a méně. Tím dochází k trvalé újmě na zdraví jako např.častému - chronickému nachlazením, vysycháním sliznic. Snížení odolnosti různým virovým onemocněním a pod.
 • Víte jak udělat perfektní lakovaný povrch bez znečištění prachem? Ptejte se domácího pana MISTRA !

  Navštivte nejen pro radu firmu Sircolor s.r.o. Hosťovce - Zlaté Moravce, u pana Herdu tel.: 00421 905 31 54 46 a její školící středisko s nově vybudovanou lakovnou pro ověření si kvality laků, materiálů pro povrchovou úpravu, stříkací pistole, ideální pracovní prostředí pro kvalitnáí výkon práce a zde zjistíte, že máte obě ruce pro kvalitní práci pravé a šikovné.
Mohlo by Vás zajímat
DREVARI.SK, s.r.o.
DREVARI.SK, s.r.o.