Setkání dealerů Wood-Mizer 2014

Distributoři ze 41 zemí testovali poslední Wood-Mizer inovace. Během dvou týdnů na přelomu května a června hostil Wood-Mizer své mezinárodní distributory v evropském výrobním závodě v Polsku. Zastoupeno bylo čtyřicet jedna zemí napříč Evropou, Afrikou a Asií.

Setkání mezinárodních distributorů se koná každé dva roky pro předvedení posledních výrobků těsně před jejich uvedením na trh, pro další školení a debaty o plánech pro budoucnost. Dealeři představují široké spektrum trhů, modelů podnikání a kultur, což tato setkání obohacuje.
Setkání dealerů 2014 bylo neobvyklé větším množstvím představených nových produktů a značek jako nikdy předtím. Škála velice dobře známých zařízení oranžové řady Wood-Mizer byla představena s rozličnými modifikacemi pro východoevropské trhy. Debut tu měla nová oranžová pila XC100 CrossCut.
Byla předvedena nová značka dřevozpracujícího zařízení Timbery, na distributory ze západní Evropy udělala silný dojem. Pila s ekonomickou cenou vyrobená ve Spojených státech bude k dispozici na evropském trhu tento podzim s dalšími výrobky plánovanými v budoucnosti.
Poslední průmyslová pila Wood-Mizer WM4000, je velice oblíbená v roce svého uvedení na trh. WM4000 a její mnohostranné vlastnosti ke zvýšení produktivity byly během setkání předvedeny, zvláštní čas byl vymezen školení. Dealeři ocenili úchvatnou funkci - software AutoCut - po působivém předvedení, kdy operátor doslova dal ruce pryč z pultu a jen držel nožní pedál zatímco pila pokračovala v řezání kmene na prkna standardní tloušťky s neuvěřitelnou rychlostí.
Ačkoli je na trhu nyní asi rok, řada distributorů ještě neviděla nejnovější Wood-Mizer linku SLP2 (zpracování malých kmenů) v akci. Linka mění kmeny o průměru až 400mm na hotová prkna jen se třemi pracovníky obsluhy. Přínos linky je v menším požadavku na lidskou práci, ve vysoké materiálové výtěžnosti a relativně nízkých nákladech na linku.
Distributoři si také mohli osahat novou průmyslovou pilu Wood-Mizer se širokým pilovým pásem – WB2000. S 90mm širokým pilovým pásem poskytuje maximální velikost kmene až šest tun a schopnost přeříznout kmen o průměru 900mm napůl. Wood-Mizer WB2000 posune škálu průmyslových pil Wood-Mizer na nová teritoria. Předváděcí stroj byl objednán hned první den ukázky.
Také byla odhalena nová kategorie výrobků pod názvem ‘Wood-Mizer Tools – nástroje Wood-Mizer’. Počínaje rokem 2014 budou dodávány pilové kotouče pro dřevařský průmysl. Pilové kotouče pro omítačky jsou již na skladě a připravuje se řada typů nástrojů – pro rámové pily, tvarovačky, srovnávačky a další.
Distributorům byla představena další nová značka – Metalmizer, s vysoce kvalitními pilami pro řezání kovu s pilovými pásy. Tato nová značka umožní distributorům Wood-Mizer rozšířit svou činnost na svých trzích do oblasti řezání kovu.

Wood-Mizer CZ
Luby 91, 339 01 Klatovy
tel 376 312 220
fax 376 319 011
Web : www.woodmizer.cz
E-mail : woodmizer@woodmizer.cz

Wood-Mizer Moravia
Sovadinova 6, 690 02 Břeclav
tel/fax 519 322 443
Web : www.wood-mizer.net
E-mail : info@wood-mizer.net

Wood-Mizer Danubia
Hadovce 5, 94501 Komárno
tel +421 35 7 740 316
fax +421 35 7 740 326
Web : www.woodmizer.sk
E-mail : woodmizer@woodmizer.sk


Příspěvky autora Wood-Mizer CZ s.r.o.
 • Nová omítačka Wood-Mizer se dvěma pilovými kotouči pro malé až střední pilařské podnik

  Wood-Mizer oznamuje, že je nyní k dispozici nová dvoukotoučová omítačka EG100 s elektromotorem 5,5 kW nebo 7,5 kW.
 • Wood-Mizer představuje pilu LX450 se dvěma vodicími nosníky

  Sortiment pil Wood-Mizer se během desetiletí průběžně rozšiřuje, ale nová pila Wood-Mizer LX450 nabízí kompletně překonstruovanou pilu, jaká nebyla nikdy předtím od firmy k dispozici.
 • Wood-Mizer ohlašuje širokopásové zařízení TITAN

  Jako přední dodavatel pojízdných a průmyslových pil s tenkým zářezem s úzkým pilovým pásem, Wood-Mizer podstatně rozšířil svůj záběr na průmyslovém pilařském trhu. S uvedením Wood-Mizer TITAN nabízí nyní firma úplnou řadu zařízení širokopásových pil, která je konstruována pro zlepšení výkonu výroby dřeva a pro pozvednutí provozní efektivnosti.
 • Wood-Mizer na veletrhu LIGNA 2017

  S řadou nových výrobků pro první představení světovému dřevařskému průmyslu, byla LIGNA 2017 pro Wood-Mizer velice významná a největší světová výstava zpracování dřeva nezklamala – výsledkem je nejlepší zkušenost pro firmu Wood-Mizer na tomto veletrhu za posledních 10 let.
 • Wood-Mizer uvádí pilový pás Vortex Sawdust-Removal

  Wood-Mizer, světový přední výrobce mobilních pásových pil, uvádí převratný pilový pás Vortex sawdust-removal (volně přeloženo - odstraňování pilin větrnou smrští). Nyní k dispozici, je tento nový pilový pás navržen pro zákazníky, kteří potřebují prkna co možná nejčistší od pilin.
Mohlo by Vás zajímat
 • Vykracovanie materiálu efektívnejšie, produktívnejšie, lacnejšie a hlavne bezpečne!

  Spoločnosť WOOD & METALS, s.r.o. bola založená v r. 2001. Výrobný program tejto spoločnosti je zameraný na stavebné rezivo, rôzne prírezy a výrobu atypických paliet. Konateľom spoločnosti je Ing.Luboš Kvak, ktorý nám podal cennú spätnú väzbu k investícii do strojného zariadenia STÖRI MANTEL.
 • Veselé Vianoce a šťastný Nový rok praje Tekma SK, spol. s r.o.

  Spoločnosť Tekma SK, spol. s r.o., pôsobiaca na slovenskom trhu ako výhradný distribútor drevoobrábacích technológií od renomovaných firiem ako Biesse, Costa, Cefla, ďakuje všetkým svojím zákazníkom, dodávateľom a obchodným partnerom za podporu a pretrvávajúcu spoluprácu v roku 2012.
 • Smrad vanie z Národného lesníckeho centra (Redakčná poznámka)

  Minulý týždeň bola zverejnená informácia o neznámom portáli forestportal.nlcsk.org , ktorého vytvorenie si pred niekoľkými rokmi objednalo Národné lesnícke centrum (NLC) a na ktorý nám Európska únia prispela sumou 700-­tisíc EUR. Pre tých, ktorí túto správu nezachytili, je k dispozícií následovné video.
 • Víťaz veľtrhu Linumexpo 2012: 5-osé CNC obrábacie centrum HOLZ-HER

  Na tohtoročnej výstave Lignumexpo v Nitre si cenu veľtrhu v kategórii Stroje na obrábanie a tvárnenie dreva odnieslo 5-osé CNC obrábacie centrum od firmy HOLZ-HER, model Pro Master 7225. Ako jediný CNC stroj na výstave mal konfiguráciu s 5-osím elektrovretenom, ktoré bolo možné priamo sledovať priamo pri obrábaní materiálov. Návštevníci mohli vidieť obrábanie masívneho dreva a aj MDF materiálov.
 • WEINIG GROUP na veľtrhu HOLZ-HANDWERK v Norimbergu

  Najväčší svetový drevársky a stavebný veľtrh v nemeckom Norimbergu naďalej znamená pre WEINIG GROUP úspech a víťazstvo. Vynikajúca nálada v plne obsadených halách svetového lídra z Tauberbischofsheim-u sa ukazuje každé dva roky ako magnet pre odborných návštevníkov. Nápadný je i vysoký podiel kvalifikovaných návštevníkov.
DREVARI.SK, s.r.o.
DREVARI.SK, s.r.o.