Další ročník veletrhu WOOD-TEC ve znamení novinek

Ve dnech 20. - 23. října se na brněnském výstavišti po dvou letech opět uskuteční již 14. ročník mezinárodního veletrhu pro dřevozpracující a nábytkářský průmysl WOOD-TEC.
Za dobu svého konání prošel tento odborný veletrh řadou změn a to hlavně v návaznosti na změny v oboru dřevozpracujícího a nábytkářského průmyslu. Z jednoleté periodicity přešel na dvouletou, dostal se do popředí významných veletrhů v tomto oboru a získal postavení klíčového odborného veletrhu v oblasti zpracování dřeva ve střední Evropě.

Důkazem a potvrzením vysoké odbornosti a prestiže veletrhu je podpora evropského sdružení výrobců dřevozpracujících strojů EUMABOIS, kterou veletrh získal a jehož členskými svazy je hodnocen jako jeden z nejdůležitějších veletrhů v oblasti dřevozpracujícího a nábytkářského průmyslu.

WOOD-TEC se konal v době největšího ekonomického rozmachu, ale i hospodářské krize, následné recese a pomalého oživení obchodů. Organizátoři veletrhu se vždy snažili a snaží vyjít firmám a společnostem vstříc a připravit jim takové podmínky, aby se v dané době veletrh pro ně stal maximálně efektivní, splnil jejich cíle a očekávání. Odborným návštěvníkům pak zase přinesl odborné a aktuální informace na profesionální úrovni, vysoce kvalitní prezentaci strojů, nástrojů, zařízení a materiálů z oboru dřevozpracujícího a nábytkářského průmyslu, novinky, trendy a inovace z této oblasti.

Ani v příštím roce tomu nebude jinak a obchodní tým veletrhu WOOD-TEC připravuje již nyní celou řadu novinek a zajímavých možností jak pro vystavovatele, tak pro návštěvníky.

První velkou novinkou, kterou přinese příští ročník veletrhu bude WOOD-TEC ARENA.
Tato zvláštní předváděcí plocha bude zahrnovat celou řadu předváděcích akcí, prezentací, programů a speciálních zón. Vystavovatelé zde budou moci využít například meeting point či tiskové středisko s možností uspořádání tiskové konference.

WOOD-TEC ARENA bude dále k dispozici výrobcům ručních nástrojů, které profesionální řemeslníci potřebují denně ke své práci. Vystavovatelé budou moci výrobky předvést v provozu přímo před odbornými návštěvníky a novináři, a to například formou workshopu, klasické předváděcí akce či soutěže. Odborní návštěvníci pak budou mít možnost si zboží přímo na místě vyzkoušet, porovnat s jinými výrobky a popřípadě pak objednat či zakoupit.

Součástí WOOD-TEC ARÉNY bude i odborný doprovodný program, který také projde řadou změn a objeví se zde hlavně témata, která odbornou veřejnost v současné době zajímají. Návštěvníci se tak mohou zúčastnit speciálních a odborných prezentací, přednášek, seminářů či konferencí na aktuální témata z oboru, získat informace například o možnostech finančních dotací a podpor různých fondů (spolupráce s Ministerstvem průmyslu a obchodu).

V průběhu veletrhu dále proběhne poprvé soutěž o TOP EXPONÁT - INOVACI VELETRHU.
Podrobná pravidla a podmínky soutěže jsou ve stádiu příprav a aktuální informace budou vždy na webových stránkách veletrhu www.wood-tec.cz.

Jako další novinku lze označit zvýrazněné téma příštího ročníku veletrhu – Alternativní využití dřevozpracujících strojů – zpracování plastových a hliníkových materiálů.
Společnosti a firmy, které se zabývají touto problematikou, budou mít možnost prezentovat své stroje přímo na místě. Toto téma bude také předneseno odborným návštěvníkům a novinářům, kteří se danou problematikou zabývají a zajímá je.

Již nyní tedy není pochyb, že příští ročník mezinárodního veletrhu pro dřevozpracující a nábytkářský průmysl WOOD-TEC 2015 bude mít odborníkům a profesionálům z oboru opět co nabídnout.


Příspěvky autora WOOD-TEC Veletrhy Brno
 • WOOD-TEC 2017 představí možnosti vyšší efektivity zpracování dřeva a výroby nábytku

  Hlavním tématem letošního ročníku je zvyšování efektivity zpracování dřeva a výroby nábytku. Zaměření na automatizaci a robotizaci výroby nebo zavádění digitálních prvků do ovládání strojů se projevuje jak na expozicích, tak v doprovodném programu.
 • WOOD-TEC 2017 obsadí dvě haly brněnského výstaviště

  WOOD-TEC 2017 obsadí dvě haly brněnského výstaviště Poslední říjnový den zahájíme na brněnském výstavišti Mezinárodního veletrhu pro dřevozpracující a nábytkářský průmysl WOOD-TEC (31.10.-3.11.2017). WOOD-TEC je tradičním a významným setkáním odborníků v dřevozpracujícím a nábytkářském průmyslu v České republice a na Slovensku.
 • WOOD-TEC připravuje zcela nový doprovodný program pro návštěvníky

  Poslední říjnový den bude na brněnském výstavišti zahájen Mezinárodní veletrh pro dřevozpracující a nábytkářský průmysl WOOD-TEC. Tento veletrh je tradiční akcí Veletrhů Brno, letošní ročník se dá určitě označit jako inovativní, především pro zcela nové pojetí doprovodného programu.
 • WOOD-TEC 2017: vrací se WOOD-TEC aréna, novinkou bude exponátová soutěž

  V pořadí již 15. ročník Mezinárodního veletrhu pro dřevozpracující a nábytkářský průmysl WOOD-TEC proběhne na brněnském výstavišti od 31. 10. do 3. 11. 2017. Jedná se o nejdůležitější veletrh pro dřevozpracující a nábytkářský průmysl v České republice a na Slovensku.
 • WOOD-TEC 2015 – efektivní místo pro Vaši prezentaci

  Přípravy na 14.ročník dřevařského veletrhu WOOD-TEC jsou již v plném proudu. Od úterý 20.října do pátku 23.října bude brněnské výstaviště patřit opět všem milovníkům dřeva. Představí se zde celá řada firem a společností, které budou prezentovat široké portfólio výrobků, ať již strojů, nástrojů, materiálů či zařízení pro dřevozpracující a nábytkářský průmysl.
Mohlo by Vás zajímat
 • ČIERNY BALOG: Pripravujú pietny akt venovaný obetiam lesov

  V tomto roku pribudlo na Symbolickom lesníckom cintoríne vo Vydrovskej doline pri Čiernom Balogu 26 tabuliek s menami zosnulých
 • Slovenský nábytok získal ocenenie

  Hodnotiteľská komisia výstavy nábytku Moddom ocenila kvalitné vyhotovenie kuchýň Decodom, pôsobivý odkaz na minulosť prostredníctvom retro kuchyne a efektívne využitie komunikačných aktivít k príprave veľtrhu.
 • Veľtrh Nábytok a bývanie v Nitre predstaví drevodomy

  Novinky a trendy v oblasti bývania predstaví 26. ročník veľtrhu Nábytok a bývanie, ktorý bude od 8. do 13. marca na Výstavisku Agrokomplex v Nitre. Jeho hlavnou témou bude dôležitosť pocitu vnímať svoj domov ako svoje kráľovstvo. Tohtoročnou novinkou je prvý ročník podujatia zameraného na modernú a tradičnú architektúru z dreva, ktoré ponesie názov Moderné drevodomy.
 • Pozvánka do Technologického centra Král s.r.o. v Žiline

  Pozývame Vás do nášho Technologického centra v Žiline. Aktuálne stroje, ktoré sú k dispozícii k bližšiemu spoznaniu, nájdete na našej novej webovej stránke: http://www.kral-zilina.sk/technologicke-centrum Teoreticky je každý stroj od každého výrobcu perfektný. To sa dočítate v katalógoch. Ale v praxi sú veľké rozdiely. Či je to komfort obsluhy, bezpečnosť alebo efektivita. Je dobré, že naše technológie môžete odskúšať oveľa skôr, ako budú u vás pracovať.
 • Otvorenie centra kovania Häfele na Slovensku

  Od teraz môžeme ponúknuť slovenským zákazníkom širšiu ponuku, keďže 27. augusta sme oficiálne otvorili nové centrum pre kovanie v Špačinciach. Spolupráca s dodávateľom kovania firmou Häfele bola poňatá seriózne, čo podčiarkla aj účasť zástupcov z nemeckej centrály pána Franka Meyer a Stephanie Kellner. Miroslav Malženický, konateľ JAFHolz Slowakia a Martin Běhounek konateľ Häfele Česko a Slovensko pozdravili hostí a pozvali ich k prehliadke nového centra pre kovanie.