17. ročník VELETRHU BYDLENÍ přinesl spoustu nové inspirace

Vše pro Váš domov – tak znělo hlavní motto veletrhu FOR HABITAT 2010, který probíhal v druhé polovině března v Pražském veletržním areálu v Praze 9 Letňanech. V pořadí již 17. ročník veletrhu bydlení svému slibu plně dostál, a to nejen díky široké nabídce prezentovaných produktů (počínaje drobnými dekoracemi přes nábytek a vybavení interiérů či pořízení bytu a domu až po jeho stavbu), ale i pestrému doprovodnému programu.


Na veletrhu se již tradičně představily spolu se zástupci nábytkářských společností také firmy z oblasti stavebních oborů. Někteří vystavovatelé zavítali na veletrh vůbec poprvé, např. Ivo Ulich - M&T, výrobce klik, dveřního a okenního kování, INTERIOR-EVERGREEN – dodavatel tradičního nábytku z masivu, firma CAG, s.r.o., která je specializovaným výrobcem a prodejcem interiérových dveří, obložkových zárubní a dveřních rámečků, a mnozí další. Veletrhu bydlení se dále zúčastnila např. Společnost Luxusní sedačky – Kateřina Jung, jež je výhradním dovozcem sedacích souprav značky Bruno Remz, zakázkový výrobce nábytku HOKA interiér, společnost Albion Group, která se věnuje výrobě bazénů Albistone a prodeji vířivých van Jacuzzi, firma WOODFACE zabývající se výrobou interiérů na zakázku se specializací na výrobu skříní na míru, interiérové studio Space4living, mezi jehož hlavní partnery patří italské firmy Bonaldo, Mimo a Desalto, a další vystavovatelé.

Opět nechyběla ani tradiční soutěžní klání. Cenu za nejlepší exponát GRAND PRIX udělila porota stylové váze z ručně malovaného, pískovaného a broušeného skla od firmy Lhotský s.r.o. Titul nejzdařilejší expozice TOP EXPO získala společnost WOODFACE s.r.o. Obě ceny byly předány v rámci společenského večera pro vystavovatele, kterého se zúčastnilo kolem 600 lidí.

Návštěvníky veletrhu čekal také bohatý doprovodný program v podobě workshopů, přednášek, praktických ukázek řemesel, tematických výstav atp. Odborníci ze Státního fondu životního prostředí ČR přispěli svými radami a zkušenostmi v rámci veřejného semináře Zelená úsporám. Tématem dalšího pořádaného semináře byla Revitalizace bytových domů, na kterém spolupracovali zástupci Státního fondu rozvoje bydlení. Inspirace chtiví návštěvníci si dozajista přišli na své díky v pořadí již čtvrté výběrové výstavě designových objektů a novinek z oboru Trendy interiér (v zastoupení firem Lhotský s.r.o., Selene s.r.o., Abat interiér, Bego s.r.o., Williams Galerie světla - Occhio store Praha). Prezentaci řemeslné výroby byl poté věnován pátý ročník doprovodné výstavy Brána řemesel organizované ve spolupráci se sdružením Rudolfinea.

Statistika:
Počet vystavovatelů: 257
Výstavní plocha: 12 800 m2
Počet návštěvníků celkem: 40 391 (soubor FOR FAMILY)

Soutěže veletrhu – výsledky
18. března 2010

TOP EXPO
V rámci soutěže TOP EXPO Odborná porota vyhodnotila jako nejlepší expozici firmy Woodface, spol. s r.o.
Zdůvodnění: Komise ohodnotila pojetí uvedené expozice, které se vyznačuje dlouhodobou konzistentní péči o prezentaci firemního stylu.
Ten je charakterizován jednoduchým a přehledným prostorovým uspořádáním a kreativní grafikou.

GRAND PRIX
1. místo
Exponát: objekt z ručně malovaného, pískovaného a broušeného skla
Vystavovatel: Lhotský s.r.o.

Zdůvodnění: Válcové skleněné objekty se vyznačují svébytným kubizujícím dekorem. Díky optickému efektu získávají tyto vázy nadčasovou dimenzi.

2. místo
Exponát: sekretář Cubus
Vystavovatel: ABAT INTERIÉR sekretář Cubus

Zdůvodnění: Tvarově úsporný a kompaktní objekt sekretáře z masivního ořechu nabízí víceúčelové využití pro kancelářské práce a potřeby.

3. místo
Exponát: TRAUMSCHWINGER- závěsné křeslo
Vystavovatel: BEGO s.r.o.

Zdůvodnění: Komise hodnotí invenční aplikaci nového užití přírodního materiálu do závěsného systému odpočinkového sezení.

TRENDY INTERIÉR
Výstava designových objektů, novinek z oboru a exponátů se zajímavým technickým řešením, kreativního a moderního přístupu návrhářů a výrobců.
Cílem trendového fóra není jen prezentace kvalitního designu, ale i prezentace kvalitních materiálů a technologií.*
ABF – Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství © :: 19.04.2010Příspěvky autora ABF – Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství
  • Soubor veletrhů pro bydlení, veřejné prostory a zeleň byl úspěšný

    Praha 29. 3. 2011 - Celkem 29 350 návštěvníků zamířilo ve dnech 17. – 20. března do Pražského veletržního areálu, kde v tu dobu probíhal soubor pěti veletrhů pro bydlení, veřejné prostory a zeleň. Tento koncept se letos představil poprvé a podle všech ukazatelů se potvrdilo, že to byl úspěšný záměr. Letošního ročníku se zúčastnilo 535 vystavovatelů z dvanácti zemí světa (Česká republika, Slovensko, Itálie, Německo, Rakousko, Polsko, Slovinsko, Švýcarsko, Nizozemsko, Velká Británie, Kanada, Tai-wan).
  • 17. ročník VELETRHU BYDLENÍ přinesl spoustu nové inspirace

    Vše pro Váš domov – tak znělo hlavní motto veletrhu FOR HABITAT 2010, který probíhal v druhé polovině března v Pražském veletržním areálu v Praze 9 Letňanech. V pořadí již 17. ročník veletrhu bydlení svému slibu plně dostál, a to nejen díky široké nabídce prezentovaných produktů (počínaje drobnými dekoracemi přes nábytek a vybavení interiérů či pořízení bytu a domu až po jeho stavbu), ale i pestrému doprovodnému programu.
Mohlo by Vás zajímat